Gıda Gresleri – NSF Onaylı Gresler

Gıdaların işlenmesi ve üretimi için kullanılan yağlayıcılar tamamen toksik olmamalıdır ve gıda üretim tesislerinde kullanılan gıda dışı bileşiklere ilişkin düzenlemeleri karşılamalıdır. Bu katı kurallar, ürünlerin rastlantısal gıda teması NSF H1 veya H2 Sınıfı (gıdayla temas riski olmadan) ile kullanıma dayanarak seçilir. Bu ürünler diğer yağlayıcılar kadar iyi performans göstermelidir. Genellikle aşırı yüksek veya düşük sıcaklıklar veya agresif temizleme işlemleri ile karşılaşılır, bunların hepsi de yağlayıcının ömrünü olumsuz yönde etkileyebilir.

NSF Belgesi, kullanıcı ve gıda denetleyicilerine, kullanılan temizlik kimyasalının gıda güvenliği açısından uygun olduğunu garanti eder. Ürünlerimize ait sertifikaları www.nsf.org adresinden “ White Book Nonfood Compound Listings Directory” de bulabilirsiniz.

https://info.nsf.org/usda/PSNCListings.asp

NSF Onaylı Gıda Gresleri ve İlaç Sanayi Gresi, gıda işletmelerinde ve ilaç sanayisinde kullanılan yüksek sıcaklık uygulamalarının ihtiyaç duyulduğu rulmanlar ve yağlama noktaları için tasarlanmış yüksek teknoloji gıda gresleridir. Normal petrol türevi baz yağların özellikleri ile karşılaştırıldığında sürtünmeyi azaltma ve yük taşıma kabiliyetine sahiptir.

NSF Onaylı Gıda ve İlaç Sanayi Gresleri, geniş çalışma sıcaklık aralıkları ve uzun süreli çalışma performansı sunar. İçerdiği katkı paketleri ile aşırı sıcaklıklarda bile üstün performans sergiler. Sulu ve tuzlu sulu ortamlarda pasa karşı mükemmel performans sağlar. Düşük sıcaklık torklarına karşı üstün performansını korur.

Yorumlar