fbpx

Özel Açık Dişli Gresi – Complex AG 1500

Özel dişli gresi içerisinde bulunan mükemmel formülü sayesinde açık dişlilerde kusursuz performans sergilemektedir. Mineral baz yağı içeren bir üründür. Aynı zamanda püskürtülebilir yapışkan bir yapıya sahiptir. Katı yağlayıcı özelliği sayesinde ince grafit partiküller içermektedir.

KALINLAŞTIRICI

Kalsiyum Sülfonat Kompleks

ÇALIŞMA SICAKLIĞI

-15 / +150 °C

DAMLAMA NOKTASI

> 190 °C

BAZ YAĞ

Parafinik Mineral

Açık dişli gresi Complex ag 1500, yüksek basınca ve korozyona karşı dayanıklıdır. Solvent, bitüm, ağır metaller ve klor içermemektedir. Yüksek basınca karşı ekstra dayanıklı ve kalsiyum sülfonat kompleks gresidir.

DİŞLİ GRESİ NEDİR?

Gresler üç ana bileşenden oluşmaktadır. Bunlar baz yağı, kalınlaştırıcı ve katkı maddeleridir. Kalsiyum sülfonat kompleks, dişli gresi kalınlaştırıcı kısmıdır ve yağlayıcının damlama noktası, kıvam ve suyla yıkama direnci gibi bazı fonksiyonel özelliklerini etkileyebilmektedir. Bununla birlikte bir grese kalınlaştırıcı türüyle atıfta bulunmak onun gerçek performans özellikleri hakkında yeterli bilgi sağlamamaktadır.

Çok amaçlı gres terimi piyasada bulunan gresler için oldukça yaygın kullanılan bir terimdir. Bu terim genellikle bazı yaygın katkı maddeleri ve baz yağları viskozitesi ile ilgilidir. Dişli gresi türlerinin çoğu, aşırı basınç (EP) katkı maddelerin ve 1500 cst baz yağ viskozitesine sahiptir.

DİŞLİ GRESİ NEDEN KULLANILIR*

Dişli kutularının büyük bir kısmı yüksek derecelerde yüklü olma eğilimindedir. Bu nedenle de makinelerin iç yüzeylerini korumak için sıradan yağlayıcılardan çok daha iyisi gerekmektedir. Bu durumda, bir yağlama filmi oluşturmak için viskozitenin çok düşük olması istenmektedir.

Dişli gresi viskozitesinin dişli kutusunu düzgün bir şekilde yağlaması gerektiğinden uyumlu bir gres tercihi yapılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise, aşırı basınç için geliştirilen katkı maddeleri ile ilgilidir. Söz konusu bu katkı maddeleri, kimyasal olarak agrasif olabilir ve makine yüzeylerinde kimyasal korozyona neden olabilmektedir. Bu durum daha yumuşak ekipman parçalarında yaygın olarak görülmektedir.

Bu nedenle makinelerin ömrünü uzatmak için dişli gresi kullanımı oldukça önemlidir. Bu aşamada önemli olan gres seçiminde ürünün tüm bileşenlerinin makinenin gereksinimleri ile uyumlu olmasının sağlanmasıdır. Gerekli tüm analizler yapıldıktan sonra uygulama için en doğru yağlayıcı seçimi yapılmalıdır. Corfin marka Complex ag rulman ve dişlilerin yağlanması için kusursuz bir üründür

ÖZEL AÇIK DİŞLİ GRESİ ÖZELLİKLERİ

ÖZEL AÇIK DİŞLİ GRESİ KULLANIM ALANLARI

ÖZEL AÇIK DİŞLİ GRESİ TEKNİK DATA

ÖZEL AÇIK DİŞLİ GRESİ ANALİZLERİ STANDART BİRİM SONUÇ
Renk Siyah
Görünüş Homojen
Kalınlaştırıcı Kalsiyum Sülfonat Kompleks
Baz Yağ Viskozitesi (cst) 40 °C ASTM D445 cst 1500
Çalışma Sıcaklık Aralığı °C -15 / 150
NLGI Sınıfı 00
Penetrasyon ASTM D217 mm/10 400 - 430
Damlama Noktası ASTM D2265 °C >190
Dört Bilya Aşınma Testi 1 saat / 75 °C – 400 N ASTM D2266 mm 0,4
Dört Bilya EP Testi 10 sn. / 1770 rpm Hız ASTM D2596 kg >500
Pas Testi ASTM D1743 Geçer