Lityum Gres ve Lityum Kompleks Gres

Lityum Gresler, kalınlaştırıcıları lityum metal sabunu olan ve 130 °C’ye kadar çalışma sıcaklığına sahip yağlayıcılardır. İçerisinde kullanılan performans katkılarına göre yüksek basınç (EP), grafit ve molibden katkılı çeşitleri bulunmaktadır. Pas, ısı ve yük yaşıma mukavemetleri güçlü, ortamdaki suyu bünyesine alabilme özelliğine sahiptirler. Düşük ve yüksek sıcaklıklarda kullanılabilirler. Lityum gresler özellikle rulman ve şasi yağlamasında kullanılan, satıhlara yapışan ve lifli yapıda çok amaçlı yağlayıcılardır.

Lityum gresler endüstride en yaygın kullanılan gres yağlayıcılarındandır. En bilinen lityum gresi, çeşitli NLGI sınıflarından bulunan ve sentetik baz yağlarla da temin edilebilinen yüksek basınç (EP) katkılı Lityum EP greslerdir.

Lityum gresler, kalınlaştırıcının erimesiyle kısıtlanabilir ve bu durumda lityum kompleks gresler kullanılabilir. Bunlar daha yüksek bir akma noktasına sahiptirler. (250 ° C’ye kadar)

Lityum Kompleks Gres, performans katkıları içeren lityum kompleks sabun ile kalınlaştırılmış gres yağlayıcılarıdır. Performans katkıları ile ağır koşullar altında etkili yağlama sağlayan aşırı basınç (EP), pas ve korozyon koruması sağlamaktadır. Rulmanların su, toz ve aşındırıcı parçacıklara karşı korunmasına yardımcı olur. Mükemmel sızdırmazlık özelliklerine sahiptir.

Lityum GresLityum Kompleks GresLityum GreslerLityum Esaslı GreslerGres ve Madeni YağGres Yağı