Demir Çelik Sektörü

Demir - Çelik fabrikalarında günlük iş olarak yüksek sıcaklıklar, ağır yükler, şok yükler, kontaminasyon ve sürekli operasyon gibi zor koşullar ve bu koşullar altında çalışan makineler bulunmaktadır.

Birçok organizasyon için doğru makineye doğru yağın nasıl koyulacağını anlamak zor bir iştir. Bunu anlamak için eğitim ve zaman zaman uzman tavsiyesi gerekir.

Demir – Çelik fabrikalarında yüksek ısı şartları, istenilen seviyede yağlama yapmayı çok güçleştirmektedir. Otomatik yağlama ekipmanlarının sürekli takip edilmesi gerekmekte ve duruşlar çok masraflı, arızalar ise hem kalite hem de iş güvenliği konusunda sıkıntılara sebep olmaktadır. Soğutma suyu arızaları da sıradan greslerin performansını olumsuz yönde etkilemektedir. Çelik üretimi sırasında çok büyük yükler, aşırı ısılar ve düşük hızlar söz konusudur; bunun için Yüksek Performans Yağlama Greslerine ihtiyaç duyulmaktadır. Sürekli döküm ünitelerinde diğer zor koşullarla birlikte aynı zamanda yüksek miktarda suya da maruz kalınması söz konusudur.

Demir - Çelik Sektörü İçin Geliştirilmiş Özel Yağlayıcılar

Ürünler hakkında detaylı bilgi için görsellere tıklayabilirsiniz.

STEELTHERM - 461

Yüksek Sıcaklık Yağlama Gresi

Yüksek teknoloji ile rafine edilmiş parafinik mineral baz yağlı ve poliüre kalınlaştırıcılı uzun ömürlü yüksek sıcaklık gresleridir. Geniş bir çalışma sıcaklık aralığına sahiptirler ve 180°C’ye kadar rulmanlı yataklarda kullanılır.

CORFINSTEEL

Kalsiyum Sülfonat Kompleks Gres

Kalsiyum Sülfonat Kompleks Gresi ekstrem şartlar için hazırlanmıştır. Normal petrol bazlı türevi yağların özellikleri ile karşılaştırıldığında daha düşük sürtünme, daha yüksek yük taşıma ve geniş çalışma sıcaklık aralıkları ile uzun süreli çalışma performansı sunar.

COMPLEX AG 1500

Yüksek Sıcaklık Halat Gresi

Mükemmel formulü sayesinde çelik halatlarda, asansörlerde, gemi halatlarının yağlanmasında , açık dişlilerde yüksek performans sağlar. Mineral baz yağlı, püskürtülebilir yapışkan bir yağlayıcıdır.

CORFIN PE 461

Kok Tesisi Vana ve Valf Gresi

Sentetik Poliüre Gres, yüksek kaliteli sentetik hidrokarbon baz yağ ve poliüre kalınlaştırıcı içeren yüksek sıcaklıklarda performans gösteren ağır hizmet gresidir. Bu bileşim, geniş bir sıcaklık aralığı üzerinde, uzun süreli yağlama sağlar

Bize Ulaşın

Demir Çelik Sektörü ve Ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için
0 216 300 08 00 no'lu telefondan bizleri arayabilir ya da iletişim formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.

TOP