fbpx

Karşılaştır

Favorilerim

TEKLİF SEPETİM

Ürün Ara

Karşılaştır

Favorilerim

SEPETİM

Demir – Çelik Sektörü

Demir Çelik Sektörüne Özel Yağlayıcılarımız

Demir – Çelik fabrikalarında günlük iş olarak yüksek sıcaklıklar, ağır yükler, şok yükler, kontaminasyon ve sürekli operasyon gibi zor koşullar ve bu koşullar altında çalışan makineler bulunmaktadır.

Birçok organizasyon için doğru makineye doğru yağın nasıl koyulacağını anlamak zor bir iştir. Bunu anlamak için eğitim ve zaman zaman uzman tavsiyesi gerekir.

Demir – Çelik fabrikalarında yüksek ısı şartları, istenilen seviyede yağlama yapmayı çok güçleştirmektedir. Otomatik yağlama ekipmanlarının sürekli takip edilmesi gerekmekte ve duruşlar çok masraflı, arızalar ise hem kalite hem de iş güvenliği konusunda sıkıntılara sebep olmaktadır. Soğutma suyu arızaları da sıradan greslerin performansını olumsuz yönde etkilemektedir. Çelik üretimi sırasında çok büyük yükler, aşırı ısılar ve düşük hızlar söz konusudur; bunun için Yüksek Performans Yağlama Greslerine ihtiyaç duyulmaktadır. Sürekli döküm ünitelerinde diğer zor koşullarla birlikte aynı zamanda yüksek miktarda suya da maruz kalınması söz konusudur.