fbpx

Alüminyum Kompleks Gres (H2) – Plexon GA 461

Alüminyum kompleks gres yüksek performansa sahip mineral yağı ve alüminyum kompleks sabun kalınlaştırıcısı kullanılarak üretilmiştir. Gıda ve ilaç endüstrilerinde yer alan rulman ve yağlama noktaları için özel olarak tasarlanmıştır. Yüksek teknolojiden faydalanılarak üretilen ürün birçok amaca hitap edecek şekilde tasarlanmıştır ve beyaz bir renge sahiptir.

KALINLAŞTIRICI

Alüminyum Kompleks

ÇALIŞMA SICAKLIĞI

-20 / +125 °C

DAMLAMA NOKTASI

> 245 °C

BAZ YAĞ

Mineral White Oil

H2 onayına sahip olan Plexon ga 416, sahip olduğu jel kıvam sayesinde sulu uygulamaların büyük bir çoğunluğunda tercih edilmektedir. Özellikle küçük plastik rulmanlar için idealdir ve suya karşı dirençli olduğundan su ile temas eden rulmanlarda kullanılmaktadır. Gıda güvenliğini destekleyen tüm işletmelerde gıda temas riski olmayan bütün noktalarda üretime katkıda bulunmaktadır.

Yüksek performanslı yağlayıcılar gerektiren tesislerde kullanılan sentetik ürünler, kirlenmenin önlenmesinde ve marka bütünlüğünün desteklenmesinde büyük rol oynamaktadır.

Dünyanın en iyileri arasında yer alan, profesyonel bir tesisin kendi bakım departmanının bir uzantısı haline gelmiş ve eğitim ve teknik destek sağlayacak olan Corfin Lubrication markası bu anlamda alüminyum kompleks gres seçiminde ideal bir tercih olacaktır.

Alüminyum Kompleks Gres Nedir?

Performans olarak bakıldığında alüminyum kompleks gres, birçok açıdan lityum kompleks gresi kadar iyi performans gösterir ve hatta birkaç önemli alanda bunu aşabilir. 

Gresler, baz yağı, kalınlaştırıcı ve katkı maddelerinden oluşmaktadır. Tipik miktarlar, yüzde 70 ila 90 baz yağ, yüzde 3 ila 30 kalınlaştırıcı ve yüzde 10’a kadar katkı maddeleridir. Söz konusu ölçüler gresin tasarlandığı özel kullanıma bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Koyulaştırıcı, kimyasal bir reaksiyonla baz yağda oluşturulur. Yan ürünler daha sonra çıkarılır ve daha fazla yağ ve katkı maddesi karıştırılır. Ardından gres karışımı homojenleştirilir. Ne kadar kalınlaştırıcı eklenirse, bitmiş ürün o kadar sert olur. Bu koyulaştırıcılara bazen sabun denir.

Alüminyum kompleks gres koyulaştırıcıları basit metal sabunlar, karmaşık metal sabunlar veya sabun olmayan koyulaştırıcılar olabilir. Basit ve karmaşık metal sabunlar arasındaki fark kimyasaldır ve gres üretiminde uzun ve kısa zincirli yağ asitlerinin kullanılıp kullanılmadığıyla ilgili olarak değişiklik göstermektedir.

NEDEN CORFİN NSF ONAYLI KOMPLEKS GRES?

Doğru bir H2- alüminyum kompleks gres seçimi, oldukça önemlidir. Müşterinin iş ve bakım engellerini de anlayan, eksiksiz bir ürün yelpazesine sahip bir madeni yağ tedarikçisi seçmek çok önemlidir. 

Doğru gıda sınıfı alüminyum kompleks gres kullanmak, gıda işleme şirketlerinin gıda marka değerini korurken güvenli sarf malzemeleri sunabilmesini sağlar. Mineral bazlı veya sentetik bir yağlayıcı uygulanabilir olsa da dişli tipi, hız, tahrikler ve üretkenlik seviyeleri dahil olmak üzere uygun bir karar alınmadan önce bir tesisin özel uygulamaları dikkate alınmalıdır.

Dikkate alınacak diğer özellikler arasında ürün ve hizmetlerin zamanında teslim edilmesi, sorulara doğru yanıt verilmesi ve özel çözümler üretme yeteneği yer alır. Corfin Lubrication alüminyum kompleks gres alanında tesis araştırmaları, ekipmanın doğrulanması, sınıf belirleme, ürün konsolidasyonu ve yağ analizi gibi diğer katma değerli hizmetleri destekleyecek uzmanlığa sahiptir. 

Alüminyum Kompleks Gres Özellikleri

Alüminyum Kompleks Gres Kullanım Alanları

Alüminyum Kompleks Gres TEKNİK DATA

ALÜMİNYUM KOMPLEKS GRES ANALİZLERİ STANDART BİRİM SONUÇ
Renk Jel
Görünüş Homojen
Kalınlaştırıcı Alüminyum Kompleks
Baz Yağ Mineral White Oil
Baz Yağ Viskozitesi (cst) 40 °C ASTM D445 cst 320
Çalışma Sıcaklık Aralığı °C -20 / 125
NLGI Sınıfı 2
Penetrasyon ASTM D217 mm/10 265-295
Damlama Noktası ASTM D2265 °C >245
Yağdan Ayrışma (% ağırlık) 30 saat / 150 °C ASTM D1742 %wt %4,60
Yağdan Ayrışma (% ağırlık) 7 gün / 40 °C IP 121 %wt %0,50
Dört Bilya Aşınma Testi 1 saat / 75 °C – 400 N ASTM D2266 mm 0,65
Dört Bilya EP Testi 10 sn / 1770 rpm Hız ASTM D2596 kg 300
Su Spreyi ( % ağırlık) 38,5 °C, 5dk, Maks. ASTM D4049 %wt %35
Pas Testi ASTM D1743 Geçer