fbpx

Yüksek Sıcaklık Gresi – Steeltherm 461

Yüksek sıcaklık gresi ileri seviyede teknoloji ile rafine edilen, mineral baz yağlı ve poliüre kalınlaştırıcı malzeme içeren bir üründür. Oldukça geniş çalışma aralığına sahip olan yağı birçok alanda aktif olarak kullanabilirsiniz. Rulman yataklarında 180°C’ye kadar kullanılabilir. Aynı zamanda merkezi yağlama sistemlerinde de rahatlıkla tercih edilebilir.

KALINLAŞTIRICI

Poliüre

ÇALIŞMA SICAKLIĞI

-10 / +180 °C

DAMLAMA NOKTASI

> 240 °C

BAZ YAĞ

Parafinik Mineral

Oldukça yüksek aşınma koruma özelliğine sahip olan yüksek sıcaklık gresi sanayinin birçok alanında kullanılabilir. Yüksek noktalar için hedeflenen yağlama performansını merkezi yağlama sistemi sayesinde haddehanelerdeki yüksek yağlama bölümlerinde güvenle karşılar. Böylece yüksek sıcaklık gresi size beklentinizin de üzerinden üstün bir yağlama performansı sunar.

Yük, su ve buhar dayanımı oldukça yüksek olan yüksek sıcaklığa dayanıklı gres döküm tesislerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bunlara dökümhane tesislerindeki kaymalı yatakları ve yine döküm tesislerinde bulunan tahrik silindirleri örnek olarak gösterilebilir. Aynı zamanda tünel fırınlarında yer alan konveyör makaralarının yağlanmasında da aktif rol oynamaktadır.

SteelTherm 461 hem dinamik hem de statik yükler altında oldukça tutucu bir yapıdadır. Aynı zamanda da suya karşı ekstra direnç göstermektedir. Bu nedenle su ile sık sık temas eden yüzeylerde dahi rahatlıkla kullanılabilir bir özelliğe sahiptir.

Yüksek Sıcaklık Gresi Özellikleri

Yüksek Sıcaklık Gresi Kullanım Alanları

Steeltherm 461 Teknik Data

Yüksek sıcaklık yağlama gresi bej renge sahip oldukça homojen bir yapıya sahiptir. Bu özelliği sayesinde rahatsız edici bir görüntüye sebebiyet vermeden rahatlıkla kullanılabilir. Üretiminde kullanılan poliüre maddesi yağın ömrünü önemli ölçüde uzatır. Böylece de bakım ve malzeme maliyetlerini düşürerek ekonominize katkıda bulunmaktadır. 

STEELTHERM 461 YÜKSEK SICAKLIK GRESİ ANALİZİ STANDART BİRİM SONUÇ
Renk Bej
Görünüş Homojen
Kalınlaştırıcı Poliüre
Baz Yağ Parafinil Mineral
Baz Yağ Viskozitesi (cst) 40 °C ASTM D445 cst 500
Çalışma Sıcaklık Aralığı °C -10 / 180
NLGI Sınıfı 1
Penetrasyon ASTM D217 mm/10 310-340
Damlama Noktası ASTM D2265 °C >240
Yağdan Ayrışma (% ağırlık) 30 saat / 150 °C ASTM D1742 %wt %6,50
Yağdan Ayrışma (% ağırlık) 7 gün / 40 °C IP 121 %wt 0,01
Dört Bilya Aşınma Testi 1 saat / 75 °C – 400 N ASTM D2266 mm 0,45
Dört Bilya EP Testi 10 sn. / 1770 rpm Hız ASTM D2596 kg >400
Su Spreyi ( % ağırlık) 38,5 °C, 5dk, Maks. ASTM D4049 %wt %45
Pas Testi ASTM D1743 Geçer

Corfin marka yüksek sıcaklık rulman gresi içeriğinde baz yağı maddesi olarak parafinik mineral yağ barındırmaktadır. Beyaz mineral yağ olarak da adlandırılan bu alaşım insan sağlığını olumsuz etkilemeyecek bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle birçok alanda aktif olarak tercih edilmektedir.

Oldukça geniş bir çalışma aralığına sahip olan steeltherm 461, – 10°C ile 180°C arasındaki sıcaklıklarda kusursuz performans sergilemektedir. Damlama noktası ise 240°C’den daha büyüktür. Bu nedenle otomotiv sektöründen, ağır iş makinalarının yer aldığı alanlara kadar birçok sektörde kullanımı uygundur.

Yüksek sıcaklık gresi kullanımına birçok alanda her gün ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle yüksek maliyetlere sahip olan makinelerin uzun ömürlü olması ve kusursuz çalışmaları için yüksek sıcaklık gres yağı vazgeçilmez bir malzemedir. Oldukça az kullanılarak üstün performans sergileyen yüksek sıcaklık gresleri, maliyetlerin önemli ölçüde azalmasına yardımcı olmaktadır. Orijinal ambalajında, hiç açılmadan ve kuru bir ortamda depolanması halinde 36 ay kadar dayanabilmektedir. Bu sayede depolanmak için oldukça uygun bir üründür.

Kullanılan greslerin korozyona karşı dirençli olması makinelerin ömrünü uzatan önemli bir kriterdir. Bu nedenle Corfin marka steeltherm 461 size korozyona karşı ileri seviyede bir koruma hizmeti sunuyor. Tüm bu özelliklerine ek olarak yüksek ağırlıklarda dahi ileri derecede performans sergileyerek kullanım alanını oldukça genişletmiştir. Sizin için en uygun olan gresi satın almak için hemen bir Corfin satış temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz.