Ses Azaltan Rulman Gresi [SILENT 72]
5/5

SKU 310149

Kategori Gresler

Ses Azaltan Rulman Gresi

SILENT 72

Ses azaltma rulman gresi, yüksek kaliteye sahip sentetik baz yağı kullanılarak üretilmiştir. Aynı zamanda rulman gresi, polyurea thickener ve nano teknolojiden faydalanılarak üretilmiştir ve katkı maddeleri sayesinde ses kesme özelliğine de sahiptir.
Ambalaj: 1 kg, 18 kg, 180 kg
Teslim Tarihi: 1-3 Hafta

Ses Azaltan Rulman Gresi Avantajları

Corfin markası tarafından geliştirilen Silent 72 rulman gresi yüksek saflığa sahip bir yağlama gresidir. Aşırı zorlu ortamlarda yüksek performanslarda çalışsa dahi performansını kaybetmeden çalışmaya devam eder.

Tüm sektörlerde yer alan ve aşırı stres altında çalışan rulmanlarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda uzun ömürlü olması ve yüksek performans ile yağlama yapabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

Standart gresler kullanıldıkça yumuşama efekti verebilmektedir. Silent 72 rulman gresi, yapısı gereği çalışma sırasında kimyasal kararlılığından kayıp vermeden yapısını koruyan, çok özel bir yapıya sahip türünün tek örneği bir grestir.

RULMAN GRESİ NEDİR?
Tüm endüstriyel uygulamalar göz önünde bulundurulduğunda, makinelere yüklenen enerjinin ortalama %30’u sürtünme kayıpları ile yitirilmektedir. Söz konusu bu enerji kaybının iyi bir tasarım ve iyi bir bakımla %25 oranında geri kazanılabileceği kanıtlanmıştır. Bu örnek, rulman gresi yağlamasının rutin bir bakım işleminden ziyade çok önemli bir endüstriyel uygulama olduğunu da gözler önüne sermiştir.

Gerekli analizlerin ve yağlama işleminin kusursuzca yapıldığı bir işlemde bakım oldukça kolaylaşacak ve olası arızaların büyük bir bölümünün daha gerçekleşmeden önüne geçilecektir. Rulman gresi yağlaması ve bakım her birim için mutlaka usta kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir.

-40 / 180 °C aralığında geniş sıcaklıklarda çalışabilir.

Uzun süre servis ve bakım gerektirmediğinden maliyetleri düşürür.

Silent 72 rulman gresi kullanımı ekipmanların çok daha düzgün ve sessiz çalışmalarını sağlamaktadır.

Ses Azaltan Rulman Gresi Özellikleri

Ses Azaltan Rulman Gresi Kullanım Alanları

Endüstrinin her alanında kullanılan rulman gresi, aşırı stres altında çalışan bütün rulman ekipmanlarında kullanılır.
Elektrikli tüm aletlerin yanı sıra küçük ev aletlerinin ve ofis ekipmanlarının tamamının yağlama noktalarında kullanılır.
Yüksek performansla çalışması ve uzun ömürlü olması beklenen özel rulman uygulamalarında tercih edilir.
Madencilik: Sert çalışma koşulları altında bile birçok etkene dayanabilen rulman gresi madencilik ekipmanlarında kullanılır.

Hangi Sektörler
Tercih Etmeli?

AĞAÇ - KAĞIT
OTOMOTİV.
TEKSTİL

Aklınızdaki tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz

BU
ÜRÜNLERDE
İLGİNİZİ
ÇEKEBİLİR

Yüksek Hız Gresi

Beyaz Gres NSF H1 Onaylı

Ses Azaltan Rulman Gresi Teknik Data

ANALİZLER STANDART BİRİM SONUÇ
Renk - - Bej
Görünüş - - Homojen
Kalınlaştırıcı - - Poliüre
Baz Yağ - - Sentetik
Baz Yağ Viskozitesi (cst) 40 °C ASTM D445 cst 100
Çalışma Sıcaklık Aralığı - °C -40 / 180
NLGI Sınıfı - - 1 / 2
Damlama Noktası ASTM D2265 °C > 250
Yağdan Ayrışma (% ağırlık) 7 gün / 40 °C IP 121 %wt 0,75
Dört Bilya Aşınma Testi 1 saat/75 °C – 40kg (392 N) ASTM D2266 mm <0,35
Pas Testi ASTM D1743 - Geçer

Ses Azaltan Rulman Gresi Sıkça Sorulan Sorular

Günümüz arabaları daha yumuşak sürüşler ve daha sessiz iç mekanlar sunmak üzere tasarlanmış olsalar da, yol ve motor gürültüsünden kaynaklanan bu iyileştirilmiş ses yalıtımı, dış sesleri ve tıkırtıları duymayı kolaylaştırır. Ne yazık ki, çoğu standart gres, bu otomotiv gürültüsü, titreşim ve sertlik (NVH) ve vızıltı, gıcırtı ve tıkırtı (BSR) zorluklarını yeterince çözemez. Sıradan gresler ayrıca temas ettikleri malzemelerle kimyasal olarak reaksiyona girerek parça bozulmasına ve renk solmasına neden olabilir. Otomotiv üreticileri, yol gürültüsünü azaltmak için lastik sırtını optimize etmek ve kabin tıkırtılarını ve gürültüyü azaltmak için köpük ve yalıtım kullanmak gibi NVH ve BSR’yi ele almak için tasarım yeniliklerini benimsediği gibi, aynı zamanda daha etkili olan bir yüksek performanslı yağlayıcı sınıfına yöneliyorlar. Bu gıcırtıları ve tıkırtıları Ses Azaltan Rulman Gresi SILENT 72 ile ortadan kaldırabilirsiniz.
Genel olarak, “gürültü” istenmeyen bir sestir. Gürültü ve titreşimin ister otomotiv yolcularının konforuyla ilgili kaygılarla, ister otonom araçlardaki kritik sensörler ve modüllerle etkileşimle bağlantılı olsun, NVH (gürültü, titreşim ve sertlik) izolasyonu ve azaltılması mühendisler için başlıca endişe kaynağıdır. Gürültü genellikle iki malzeme birbirine sürtündüğünde ortaya çıkar.Uygun yağlayıcı kullanılarak sürtünme ve tutma-kayma azaltılabilir veya önlenebilir. Ses Azaltan Rulman Gresi SILENT 72, sürtünme kontrolü için düşük sıcaklık performansına ve çok düşük yağ sızıntısına sahip gürültü sönümleyici gresler ve tutma-kaymayı önleme için kuru film sürtünme önleyici kaplamalar gibi özel yağlama teknolojileri sunar.
Gürültü önleyici gresler geleneksel gresler gibi aşınmayı azaltan ve toz ve nemi yalıtan özel yağlayıcılardır. Ancak öncelikle mekanik ve elektromekanik cihazlarda hareket ve gürültüyü kontrol etmek için kullanılır. Gürültü önleyici gresler ilk olarak mikroskoplarda, teleskoplarda ve dürbünlerde ekonomik olarak ince toleranslar oluşturmak için formüle edildi. 60 yılı aşkın bir süredir mevcut olmasına rağmen, Gürültü önleyici greslerin optik aletlerin ötesinde pek kullanılmamasının nedeni düşük sıcaklık kapasitelerinin sınırlı olmasıdır.
Tüm gresler, bir yağın bir koyulaştırıcı, tipik olarak sabun, kil, silika veya politetrafloroetilen (PTFE) gibi sentetik bir malzeme ile karıştırılmasıyla yapılır. Kalınlaştırıcılar yağı yerinde tutar. Gres, örneğin dönen bir mil, kayar kol veya rulmanlı yatak tarafından kesildiğinde, koyulaştırıcılar hareketli parçaları yağlamak için yağı serbest bırakır. Standart ve gürültü önleyici gresler (sönümleme) arasındaki fark, kayma direncidir. Aslında, sönümleme gresinin performansı, eşleşen yüzeyler arasındaki sürtünmeyi azaltma yeteneğinden çok iç yapısına bağlıdır. Sönümleme gresleri için kullanılan yağlar genellikle standart greslerden çok daha yüksek dahili kayma direnci sağlayan viskoz, yüksek moleküler ağırlıklı sentetik çeşitlerdir. Çoğu standart gres, kaygan, hatta tereyağlı bir kıvama sahiptir. Sönümleme gresleri ise yapışkandır. Sönümleme gresinden nesneleri hareket ettirmek biraz kuvvet gerektirir. Bu dahili kesme direnci, greslerin “nemli” sönümlenmesine veya hareket ve gürültünün kontrol edilmesine olanak tanır. Kayma direnci ne kadar yüksek olursa, sönüm de o kadar büyük olur. Gürültü önleyici gres, eşleşen yüzeyler arasındaki teması önler, ancak bu yüzeyleri zıt yönlerde hareket ettirmek için bir miktar kuvvet uygulanmasını gerekli kılar. Sönümleme gresinin “büyüsü” burada yatar. Parçalar gres içinde hareket eder ve temas etmez, dolayısıyla gürültü veya aşınma çok az olur.

İletişim Formu

KALINLAŞTIRICI
Poliüre
BAZ YAĞ
Sentetik
NLGI
1, 2

%100 YERLİ ÜRÜN
GARANTİSİ

TÜM SİPARİŞLERDE
ÜCRETSİZ SEVKİYAT

YERİNDE SORUN
TESPİTİ

TEKNİK
DANIŞMANLIK

UYGUN RULMAN GRESİ SEÇİMİ
Uygun rulman gres yağı seçimi, öncelikle söz konusu rulmanların maksimum çalışma RPM’sine dayanmaktadır. Spesifik anahtarların RPM değeri, yatağın işletimle ilgili RPM’sini dikkate alır ve gerekli yağlayıcıların maksimum hız kapasitelerini ifade eder.

Rulman gresi seçiminde önemli RPM değerlerinin dikkate alınması, yağlama eksikliğinden kaynaklanan rulman performansları üzerindeki etkileri sınırlamaktadır. Böyle bir durumda yağ tabakasının hıza bağlı olarak ayrılması sürtünmeye, ısınmaya ve artan yatak aşınmalarına neden olabilmektedir. Bu nedenle doğru gres seçimi oldukça önemlidir.

SILENT 72 İLE RULMANLARIN YAĞLANMASI
Rulmanların yağlanma işleminde sıvı yağlayıcılar (sentetik ve madeni yağlar), katı yağlayıcılar (gresler) ya da kuru yağlayıcılar kullanılmaktadır. Bu anlamda rulman gresi sağladıkları faydalardan dolayı en çok tercih edilenlerdir. Bunun en önemli nedeni katı yağlayıcılar ile kıyaslandıklarında çok daha yüksek kararlılığa sahip olmaları ve hem yüksek devirli hem de düşük devirli ortamlarda kusursuz bir şekilde çalışmalarıdır.

Corfin marka Silent 72 rulman gresi, ısının rulmanların içerisinden çok daha kolay tahliye olmasını sağladığı gibi, hassas ve daha duyarlı cihazlarda kullanılabilmesini mümkün kılan, yuvarlama elemanlarının hareketlerine karşı çok daha az mukavemet gösterme özelliğine sahiptir.

Makinelerde bulunan yataklama düzenin sökülmesine gerek kalmadan değiştirilebilir ve dozajlı çalışma işlemine de olanak tanırlar. Bu aşamada önemli olan faktör yağ seviyesinin düzenli olarak kontrol edilmesidir.

Rulman gresi kullanımının birçok avantajı bulunmaktadır. Bunların içerisinde en önemlisi rulmanları olumsuz dış etkilere karşı çok daha iyi koruması ve sızıntı riskinin sıvı yağlayıcılara göre çok daha az olmasıdır.

5/5

SKU 310149

Kategori Gresler

Ses Azaltan Rulman Gresi

SILENT 72

KALINLAŞTIRICI
Poliüre

BAZ YAĞ
Sentetik

NLGI
1, 2

Ambalaj:
1 kg, 18 kg, 180 kg
Teslim Tarihi:
1-3 Hafta

Ses Azaltan Rulman Gresi Avantajları

Corfin markası tarafından geliştirilen Silent 72 rulman gresi yüksek saflığa sahip bir yağlama gresidir. Aşırı zorlu ortamlarda yüksek performanslarda çalışsa dahi performansını kaybetmeden çalışmaya devam eder.

Tüm sektörlerde yer alan ve aşırı stres altında çalışan rulmanlarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda uzun ömürlü olması ve yüksek performans ile yağlama yapabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

Standart gresler kullanıldıkça yumuşama efekti verebilmektedir. Silent 72 rulman gresi, yapısı gereği çalışma sırasında kimyasal kararlılığından kayıp vermeden yapısını koruyan, çok özel bir yapıya sahip türünün tek örneği bir grestir.

RULMAN GRESİ NEDİR?
Tüm endüstriyel uygulamalar göz önünde bulundurulduğunda, makinelere yüklenen enerjinin ortalama %30’u sürtünme kayıpları ile yitirilmektedir. Söz konusu bu enerji kaybının iyi bir tasarım ve iyi bir bakımla %25 oranında geri kazanılabileceği kanıtlanmıştır. Bu örnek, rulman gresi yağlamasının rutin bir bakım işleminden ziyade çok önemli bir endüstriyel uygulama olduğunu da gözler önüne sermiştir.

Gerekli analizlerin ve yağlama işleminin kusursuzca yapıldığı bir işlemde bakım oldukça kolaylaşacak ve olası arızaların büyük bir bölümünün daha gerçekleşmeden önüne geçilecektir. Rulman gresi yağlaması ve bakım her birim için mutlaka usta kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir.

-40 / 180 °C aralığında geniş sıcaklıklarda çalışabilir.

Uzun süre servis ve bakım gerektirmediğinden maliyetleri düşürür.

Silent 72 rulman gresi kullanımı ekipmanların çok daha düzgün ve sessiz çalışmalarını sağlamaktadır.

Ses Azaltan Rulman Gresi Özellikleri

Ses Azaltan Rulman Gresi Kullanım Alanları

Endüstrinin her alanında kullanılan rulman gresi, aşırı stres altında çalışan bütün rulman ekipmanlarında kullanılır.
Elektrikli tüm aletlerin yanı sıra küçük ev aletlerinin ve ofis ekipmanlarının tamamının yağlama noktalarında kullanılır.
Yüksek performansla çalışması ve uzun ömürlü olması beklenen özel rulman uygulamalarında tercih edilir.
Madencilik: Sert çalışma koşulları altında bile birçok etkene dayanabilen rulman gresi madencilik ekipmanlarında kullanılır.

Hangi Sektörler
Tercih Etmeli?

AĞAÇ - KAĞIT
OTOMOTİV.

Aklınızdaki tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz

BU ÜRÜNLERDE
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sentetik Yüksek Hız Gresi

Ses Azaltan Rulman Gresi

Yüksek Sıcaklık Gresi

Lityum Genel Yağlama Gresi

Ses Azaltan Rulman Gresi Teknik Data

ANALİZLER STANDART BİRİM SONUÇ
Renk - - Bej
Görünüş - - Homojen
Kalınlaştırıcı - - Poliüre
Baz Yağ - - Sentetik
Baz Yağ Viskozitesi (cst) 40 °C ASTM D445 cst 100
Çalışma Sıcaklık Aralığı - °C -40 / 180
NLGI Sınıfı - - 1 / 2
Damlama Noktası ASTM D2265 °C > 250
Yağdan Ayrışma (% ağırlık) 7 gün / 40 °C IP 121 %wt 0,75
Dört Bilya Aşınma Testi 1 saat/75 °C – 40kg (392 N) ASTM D2266 mm <0,35
Pas Testi ASTM D1743 - Geçer

Ses Azaltan Rulman Gresi Sıkça Sorulan Sorular

Günümüz arabaları daha yumuşak sürüşler ve daha sessiz iç mekanlar sunmak üzere tasarlanmış olsalar da, yol ve motor gürültüsünden kaynaklanan bu iyileştirilmiş ses yalıtımı, dış sesleri ve tıkırtıları duymayı kolaylaştırır. Ne yazık ki, çoğu standart gres, bu otomotiv gürültüsü, titreşim ve sertlik (NVH) ve vızıltı, gıcırtı ve tıkırtı (BSR) zorluklarını yeterince çözemez. Sıradan gresler ayrıca temas ettikleri malzemelerle kimyasal olarak reaksiyona girerek parça bozulmasına ve renk solmasına neden olabilir. Otomotiv üreticileri, yol gürültüsünü azaltmak için lastik sırtını optimize etmek ve kabin tıkırtılarını ve gürültüyü azaltmak için köpük ve yalıtım kullanmak gibi NVH ve BSR’yi ele almak için tasarım yeniliklerini benimsediği gibi, aynı zamanda daha etkili olan bir yüksek performanslı yağlayıcı sınıfına yöneliyorlar. Bu gıcırtıları ve tıkırtıları Ses Azaltan Rulman Gresi SILENT 72 ile ortadan kaldırabilirsiniz.
Genel olarak, “gürültü” istenmeyen bir sestir. Gürültü ve titreşimin ister otomotiv yolcularının konforuyla ilgili kaygılarla, ister otonom araçlardaki kritik sensörler ve modüllerle etkileşimle bağlantılı olsun, NVH (gürültü, titreşim ve sertlik) izolasyonu ve azaltılması mühendisler için başlıca endişe kaynağıdır. Gürültü genellikle iki malzeme birbirine sürtündüğünde ortaya çıkar.Uygun yağlayıcı kullanılarak sürtünme ve tutma-kayma azaltılabilir veya önlenebilir. Ses Azaltan Rulman Gresi SILENT 72, sürtünme kontrolü için düşük sıcaklık performansına ve çok düşük yağ sızıntısına sahip gürültü sönümleyici gresler ve tutma-kaymayı önleme için kuru film sürtünme önleyici kaplamalar gibi özel yağlama teknolojileri sunar.
Gürültü önleyici gresler geleneksel gresler gibi aşınmayı azaltan ve toz ve nemi yalıtan özel yağlayıcılardır. Ancak öncelikle mekanik ve elektromekanik cihazlarda hareket ve gürültüyü kontrol etmek için kullanılır. Gürültü önleyici gresler ilk olarak mikroskoplarda, teleskoplarda ve dürbünlerde ekonomik olarak ince toleranslar oluşturmak için formüle edildi. 60 yılı aşkın bir süredir mevcut olmasına rağmen, Gürültü önleyici greslerin optik aletlerin ötesinde pek kullanılmamasının nedeni düşük sıcaklık kapasitelerinin sınırlı olmasıdır.
Tüm gresler, bir yağın bir koyulaştırıcı, tipik olarak sabun, kil, silika veya politetrafloroetilen (PTFE) gibi sentetik bir malzeme ile karıştırılmasıyla yapılır. Kalınlaştırıcılar yağı yerinde tutar. Gres, örneğin dönen bir mil, kayar kol veya rulmanlı yatak tarafından kesildiğinde, koyulaştırıcılar hareketli parçaları yağlamak için yağı serbest bırakır. Standart ve gürültü önleyici gresler (sönümleme) arasındaki fark, kayma direncidir. Aslında, sönümleme gresinin performansı, eşleşen yüzeyler arasındaki sürtünmeyi azaltma yeteneğinden çok iç yapısına bağlıdır. Sönümleme gresleri için kullanılan yağlar genellikle standart greslerden çok daha yüksek dahili kayma direnci sağlayan viskoz, yüksek moleküler ağırlıklı sentetik çeşitlerdir. Çoğu standart gres, kaygan, hatta tereyağlı bir kıvama sahiptir. Sönümleme gresleri ise yapışkandır. Sönümleme gresinden nesneleri hareket ettirmek biraz kuvvet gerektirir. Bu dahili kesme direnci, greslerin “nemli” sönümlenmesine veya hareket ve gürültünün kontrol edilmesine olanak tanır. Kayma direnci ne kadar yüksek olursa, sönüm de o kadar büyük olur. Gürültü önleyici gres, eşleşen yüzeyler arasındaki teması önler, ancak bu yüzeyleri zıt yönlerde hareket ettirmek için bir miktar kuvvet uygulanmasını gerekli kılar. Sönümleme gresinin “büyüsü” burada yatar. Parçalar gres içinde hareket eder ve temas etmez, dolayısıyla gürültü veya aşınma çok az olur.

İletişim Formu

UYGUN RULMAN GRESİ SEÇİMİ
Uygun rulman gres yağı seçimi, öncelikle söz konusu rulmanların maksimum çalışma RPM’sine dayanmaktadır. Spesifik anahtarların RPM değeri, yatağın işletimle ilgili RPM’sini dikkate alır ve gerekli yağlayıcıların maksimum hız kapasitelerini ifade eder.

Rulman gresi seçiminde önemli RPM değerlerinin dikkate alınması, yağlama eksikliğinden kaynaklanan rulman performansları üzerindeki etkileri sınırlamaktadır. Böyle bir durumda yağ tabakasının hıza bağlı olarak ayrılması sürtünmeye, ısınmaya ve artan yatak aşınmalarına neden olabilmektedir. Bu nedenle doğru gres seçimi oldukça önemlidir.

SILENT 72 İLE RULMANLARIN YAĞLANMASI
Rulmanların yağlanma işleminde sıvı yağlayıcılar (sentetik ve madeni yağlar), katı yağlayıcılar (gresler) ya da kuru yağlayıcılar kullanılmaktadır. Bu anlamda rulman gresi sağladıkları faydalardan dolayı en çok tercih edilenlerdir. Bunun en önemli nedeni katı yağlayıcılar ile kıyaslandıklarında çok daha yüksek kararlılığa sahip olmaları ve hem yüksek devirli hem de düşük devirli ortamlarda kusursuz bir şekilde çalışmalarıdır.

Corfin marka Silent 72 rulman gresi, ısının rulmanların içerisinden çok daha kolay tahliye olmasını sağladığı gibi, hassas ve daha duyarlı cihazlarda kullanılabilmesini mümkün kılan, yuvarlama elemanlarının hareketlerine karşı çok daha az mukavemet gösterme özelliğine sahiptir.

Makinelerde bulunan yataklama düzenin sökülmesine gerek kalmadan değiştirilebilir ve dozajlı çalışma işlemine de olanak tanırlar. Bu aşamada önemli olan faktör yağ seviyesinin düzenli olarak kontrol edilmesidir.

Rulman gresi kullanımının birçok avantajı bulunmaktadır. Bunların içerisinde en önemlisi rulmanları olumsuz dış etkilere karşı çok daha iyi koruması ve sızıntı riskinin sıvı yağlayıcılara göre çok daha az olmasıdır.