Silikonsuz Kalıp Ayırıcı Sprey [Q16 KALIP AYIRICI]
5/5

SKU 360846

Kategori Kimyasallar

Silikonsuz Kalıp Ayırıcı Sprey

Q16 KALIP AYIRICI

Silikonsuz kalıp ayırıcı Q16, bakım, yağlama, koruma ve temizlik sağlama özelliğinin yanında sürtünmeyi azaltmak amacıyla da tercih edilir.
Ambalaj: 12 Adet
Teslim Tarihi: 7 Gün

Silikonsuz Kalıp Ayırıcı Sprey Özellikleri

⮚ Silikon içermeyen özel bir formüle sahiptir.
⮚ Ürünlerin kolayca kalıptan ayrılmasını sağlar.
⮚ Kalıptaki kalıntıların temizlenmesinde etkilidir.
⮚ Yağlı değildir birikme yapmaz.
⮚ Aerosol yapıda pratik bir üründür.

Q16 SİLİKONSUZ KALIP AYIRICI SPREY AVANTAJLARI

Silikonsuz kalıp ayırıcı, yüksek bir kalıptan çıkarma performansı sunar. Yüksek yağlama kabiliyeti sayesinde kalıp üzerinde koruyucu bir film oluşturur. Kaynak işlemlerinde yapışma önleme özelliği sayesinde son derece kullanışlıdır. Kaynak sırasında uygulandığında kaynak jetinden ayrılan metal parçaların yüzeye yapışmasına engel olur. İşlem gören parçalar herhangi bir uyumsuzluk sorunu olmadan baskı, boyama, serigrafi vb. işlemlere tabi tutulabilir. Silikonsuz kalıp ayırıcı, kalıbın yüzeyinde şeffaf ve ince bir film tabakası oluşturarak malzeme transferini önemli ölçüde hızlandırır. Parka basımının daha kaliteli olmasına imkân verir. Üretiminde zararlı katkı maddeleri kullanılmadığından son derece güvenli bir üründür. Birden fazla kalıbı tek bir uygulama ile koruma altına alabilir. Saçlı kauçuk basımlarından sonra yüzey üzerinde ikinci bir işleme gerek bırakmadan boyama kolaylığı sağlar.

Q16 SİLİKONSUZ KALIP AYIRICI SPREY ÖZELLİKLERİ

⮚ Yapışma önleyici özelliği yüksektir.
⮚ Kalıp üzerinde yağlama yaparak bir tabaka oluşturur.
⮚ Kalıptan çıkarma özelliği çok başarılıdır.
⮚ Yüksek ısıya dayanıklıdır.
⮚ Zararlı katkı maddeleri içermez.
⮚ Farklı birçok malzemenin üretiminde kullanılabilir.

Q16 SİLİKONSUZ KALIP AYIRICI SPREY KULLANIM ALANLARI

Mobilya Sektörü

Silikonsuz kalıp ayırıcı, mobilya üretiminde kullanılan kalıpların malzemeden kolayca ayrılmasında etkili bir üründür.
Kaynak Makinelerinde

Kaynak memesinin ömrünü uzatmak ve otomatik kaynak ünitelerinde meme açıklığını temiz tutmak için güvenle kullanılır.
Plastik İşleme Sektöründe

Plastik malzemelerin bir sonraki işleme hazır hale getirilebilmesi için kalıbın ekipmandan kolayca ayrılmasını sağlar.
Otomotiv Endüstrisi

Araba parçalarının üretildiği sektörlerde parçaların kalıptan daha kolay çıkarılması ve kalıpların bir sonraki işleme hazır olması için kullanılır.

Q16 SİLİKONSUZ KALIP AYIRICI SPREY NEDİR?

Silikonsuz kalıp ayırıcı silme, püskürtme veya kurumaya bırakma yöntemlerinden biri ile kullanılabilen kolay ve hızlı uygulama için özel olarak formüle edilmiş bir üründür. Bu ürünün faydaları, hataya yer olmayan ve inovasyonun gerekli olduğu birçok uygulama için önemlidir.

Neden Silikonsuz Kalıp Ayırıcı Sprey Q16 Kullanılmalı?
Silikonsuz kalıp ayırıcı, boyama veya yapıştırma gibi kalıplama sonrası bitirme işleminin kritik olduğu durumlar için idealdir. Standart silikon ayırıcı maddelerden yağlı aktarım, bu işlemlerin düzgün çalışmasını engelleyerek önemli hurda ve aksama sürelerine neden olur. Bazı şirketler, silikon yağı transferini, kalıplamadan sonra parçayı agresif solventlerle yıkayarak telafi etmeyi tercih eder. Bu azaltılmış verim, çalışanları kimyasallara maruz bırakmasının yanı sıra zaman alıcı ve pahalıdır. Ayrıca silikon yağlarının düzgün bir şekilde çıkarılması inanılmaz derecede zordur ve daha kritik üretim alanlarına geçiş her zaman potansiyel bir sorundur. Silikonsuz kalıp ayırıcı, prosesteki ekstra temizleme adımlarının ortadan kaldırılmasına olanak tanır. Aynı zamanda silikon yağı göçü nedeniyle boyahaneleri veya yardımcı üretim alanlarını kapatan silikon yağları konusunda endişeye gerek kalmaz. Üretim çıktılarını optimize etmek, zaman alan kalıplama sonrası temizleme sürecini ortadan kaldırmak/azaltmak ve kalıplama sonrası endişelerini minimuma düşürmek için idealdir.

Silikon Olmayan Kalıp Ayırıcı Nasıl Seçilir?

Silikonsuz kalıp ayırıcı, uzun yıllardır kalıplama endüstrisinde temel bir unsur olmuştur. Teknoloji ilerledikçe kalıp tasarımı ve kalıp yapım malzemelerinin gelişmesiyle bile, kalıp ayırıcılar döngü sürelerini iyileştirmede ve yapışkan parçaların çıkarılmasına yardımcı olmada hala önemli bir rol oynamaktadır. Kalıpların çevrim ömürlerinin derinlerine indikçe, parça bitişini veya kalitesini etkilemeyen küçük sorunlar geliştirebilir. Ancak parçaların çıkarılmasıyla ilgili sorunlar yaratabilirler. Bu da döngü sürelerini yavaşlatır. Silikonsuz kalıp ayırıcı, kalıp ayırma, önemli bakım veya onarım gerektirmeden önce kalıbın ömrünü uzatmaya yardımcı olabilir.

Silikonsuz Kalıp Ayırıcıların Artıları

● Kaygan ve dayanıklı bir yapıya sahiptir.
● Yeniden uygulama olmadan çok uzun süre dayanırlar.
● Sprey başına döngü oranı çok yüksektir.
● Genellikle plastik ürünlerinin kalıplanmasında kullanılır.
● Kalıpların sonrasında bir işlem yapılmadan boyanabilmesine imkân tanır.
● Plastik parçaların ikincil işleme ihtiyaç duyduğu durumlarda güvenlidir.
● Elektrikli bileşenlerle uyumludur.
● Gıda ile ilgili kalıplama için bazı formülasyonları kullanılabilir.

Kalıp Sektöründe Silikonsuz Kalıp Ayırıcı Q16 Kullanımının Faydaları

Birçok proje için mükemmel, silikonsuz içerik ve özel formüllü kalıp ayırıcı sprey Q16, kalıplama malzemesi içeren hemen hemen her proje için mükemmel bir seçimdir. Bu silikonsuz kalıp ayırıcı spreyin kullanımı kolaydır, yüksek kaliteli bileşenler içerir ve geriye harika bir ürün ve bozulmamış kalıplar bırakır. Silikon içermeyen içeriği ile silikonsuz kalıp ayırıcı, reçine veya epoksi projenin silikon kalıplarına yapışmamasını sağlar. Kauçuğun kalıptan ayrılması kalıp ayırıcı spreyi Q16 ile son derece kolay olacaktır. Sıkıştırma kalıplama, floro bileşikleri, polyester ve polistiren ile uyumludur. Kauçuk, asetal, akrilik, epoksi reçineler, metal kalıplama, termoset plastikler, naylon, HDPE enjeksiyon ve sıkıştırma kalıplamasında kullanım için mükemmeldir. Bu reçine ayırıcı sprey, kendin yap projelerinde veya mum gibi el yapımı aksesuarlarda geniş bir kullanım alanında kullanılabilir. Silikonsuz kalıp ayırıcı sprey özel formülü sayesinde projelerin tam istendiği gibi çıkmasını sağlar. Aerosol yapısı sayesinde kolayca püskürtülerek uygulanabilir. Silikon, kauçuk ve metal kalıpları kullanmak için harikadır, yapışmayı önler, böylece projelerin her seferinde harika olmasını sağlar.

Kalıp Ayırıcı Uygulamalar

Farklı silikonsuz kalıp ayırıcı sprey ürünleri, birçok farklı özelliğe sahip alt tabakalarla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Çoğu durumda bu ara parçalar kompozit veya kauçuk ürünler olarak geliştirilmiştir.

Kompozit Kalıp Ayırıcı

Kompozitler, kendi benzersiz özelliklerine sahip ürünleri oluşturan bir dizi malzemeden oluşur. Bu nedenle, kalıplama işlemleri sırasında daha özel kompozit ayırma ürünlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Kompozit silikonsuz kalıp ayırıcı sprey ürünleri, özellikle kalıplanmış cam elyaf takviyeli polyester (FRP) üretiminde tercih edilmektedir. EFR, polimer beton gibi yüksek aşındırıcı kompozit kalıp malzemeleri ile de kullanılabilir. Bu tür ürünlerin imalatı sırasında mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için her zaman doğru kompozit ayırma ürünleri kullanılmalıdır.

Kauçuk

Kauçuğun çok daha hızlı ve kolay ayrılmasını sağlamak için kaplama işlemi sırasında kauçuk ayırıcı ürünler yaygın olarak kullanılmaktadır. Kalıp Ayırıcı Maddelerin Endüstriyel Uygulamaları H2 Silikonsuz kalıp ayırıcı sprey ürünleri, üreticilerin doğru şekilde kalıplanmış parçaları daha kolay ve hızlı bir şekilde elde etmelerine yardımcı olmak için kullanılır. Kalıp ayırıcı maddeler, üretim sürelerini önemli ölçüde iyileştirmenin yanı sıra kalıplanmış ürünlerdeki kusurları önlemeye de katkıda bulunabilir.

Tekne İnşaat Sanayi

Tekne yapım endüstrisindeki birçok üretici, aksesuar ve parça üretmek için fiberglas takviyeli polyester gibi kompozit malzemeler kullanır. Kompozit ayırıcı ürünler parçaların kozmetik yüzeylerini korurken aynı zamanda parçaların kalıptan daha kolay çıkarılmasını ve üretim sürecinde yapışmalardan zarar görmemesini sağlar. Doğru silikonsuz kalıp ayırıcı spreyi kullanmak, üretim sürecinin sonuçlarını optimize etmede faydalı olacaktır.

Kauçuk Ürünleri Sanayi

Kalıplar genellikle çoğu otomotiv uygulamasında kauçuk parçaları ve aksesuarları şekillendirmek için kullanılır. Kauçuk seperatörlerin kullanılmadığı durumlarda üretim sırasında altlık kalıba yapışır. Bu, bitmiş ürüne zarar verebilir ve üretim sürecini önemli ölçüde yavaşlatabilir. Kauçuk silikonsuz kalıp ayırıcı sprey, kalıp ile kauçuk arasında koruyucu bir film oluşturarak parça detaylarını korur. Ayrıca kauçuğun kalıptan daha hızlı ayrılmasını sağlar.

Aklınızdaki tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz

BU
ÜRÜNLERDE
İLGİNİZİ
ÇEKEBİLİR

Konsantre Gider Açıcı

Çok Amaçlı Temizlik Kimyasalı

İletişim Formu

KULLANIM KATEGORİSİ
Teknik Aerosoller

%100 YERLİ ÜRÜN
GARANTİSİ

TÜM SİPARİŞLERDE
ÜCRETSİZ SEVKİYAT

YERİNDE SORUN
TESPİTİ

TEKNİK
DANIŞMANLIK

5/5

SKU 360846

Kategori Kimyasallar

Silikonsuz Kalıp Ayırıcı Sprey

Q16 KALIP AYIRICI

KULLANIM KATEGORİSİ
Teknik Aerosoller

Ambalaj:
12 Adet
Teslim Tarihi:
7 Gün

Silikonsuz Kalıp Ayırıcı Sprey Özellikleri

⮚ Silikon içermeyen özel bir formüle sahiptir.
⮚ Ürünlerin kolayca kalıptan ayrılmasını sağlar.
⮚ Kalıptaki kalıntıların temizlenmesinde etkilidir.
⮚ Yağlı değildir birikme yapmaz.
⮚ Aerosol yapıda pratik bir üründür.

Q16 SİLİKONSUZ KALIP AYIRICI SPREY AVANTAJLARI

Silikonsuz kalıp ayırıcı, yüksek bir kalıptan çıkarma performansı sunar. Yüksek yağlama kabiliyeti sayesinde kalıp üzerinde koruyucu bir film oluşturur. Kaynak işlemlerinde yapışma önleme özelliği sayesinde son derece kullanışlıdır. Kaynak sırasında uygulandığında kaynak jetinden ayrılan metal parçaların yüzeye yapışmasına engel olur. İşlem gören parçalar herhangi bir uyumsuzluk sorunu olmadan baskı, boyama, serigrafi vb. işlemlere tabi tutulabilir. Silikonsuz kalıp ayırıcı, kalıbın yüzeyinde şeffaf ve ince bir film tabakası oluşturarak malzeme transferini önemli ölçüde hızlandırır. Parka basımının daha kaliteli olmasına imkân verir. Üretiminde zararlı katkı maddeleri kullanılmadığından son derece güvenli bir üründür. Birden fazla kalıbı tek bir uygulama ile koruma altına alabilir. Saçlı kauçuk basımlarından sonra yüzey üzerinde ikinci bir işleme gerek bırakmadan boyama kolaylığı sağlar.

Q16 SİLİKONSUZ KALIP AYIRICI SPREY ÖZELLİKLERİ

⮚ Yapışma önleyici özelliği yüksektir.
⮚ Kalıp üzerinde yağlama yaparak bir tabaka oluşturur.
⮚ Kalıptan çıkarma özelliği çok başarılıdır.
⮚ Yüksek ısıya dayanıklıdır.
⮚ Zararlı katkı maddeleri içermez.
⮚ Farklı birçok malzemenin üretiminde kullanılabilir.

Q16 SİLİKONSUZ KALIP AYIRICI SPREY KULLANIM ALANLARI

Mobilya Sektörü

Silikonsuz kalıp ayırıcı, mobilya üretiminde kullanılan kalıpların malzemeden kolayca ayrılmasında etkili bir üründür.
Kaynak Makinelerinde

Kaynak memesinin ömrünü uzatmak ve otomatik kaynak ünitelerinde meme açıklığını temiz tutmak için güvenle kullanılır.
Plastik İşleme Sektöründe

Plastik malzemelerin bir sonraki işleme hazır hale getirilebilmesi için kalıbın ekipmandan kolayca ayrılmasını sağlar.
Otomotiv Endüstrisi

Araba parçalarının üretildiği sektörlerde parçaların kalıptan daha kolay çıkarılması ve kalıpların bir sonraki işleme hazır olması için kullanılır.

Q16 SİLİKONSUZ KALIP AYIRICI SPREY NEDİR?

Silikonsuz kalıp ayırıcı silme, püskürtme veya kurumaya bırakma yöntemlerinden biri ile kullanılabilen kolay ve hızlı uygulama için özel olarak formüle edilmiş bir üründür. Bu ürünün faydaları, hataya yer olmayan ve inovasyonun gerekli olduğu birçok uygulama için önemlidir.

Neden Silikonsuz Kalıp Ayırıcı Sprey Q16 Kullanılmalı?
Silikonsuz kalıp ayırıcı, boyama veya yapıştırma gibi kalıplama sonrası bitirme işleminin kritik olduğu durumlar için idealdir. Standart silikon ayırıcı maddelerden yağlı aktarım, bu işlemlerin düzgün çalışmasını engelleyerek önemli hurda ve aksama sürelerine neden olur. Bazı şirketler, silikon yağı transferini, kalıplamadan sonra parçayı agresif solventlerle yıkayarak telafi etmeyi tercih eder. Bu azaltılmış verim, çalışanları kimyasallara maruz bırakmasının yanı sıra zaman alıcı ve pahalıdır. Ayrıca silikon yağlarının düzgün bir şekilde çıkarılması inanılmaz derecede zordur ve daha kritik üretim alanlarına geçiş her zaman potansiyel bir sorundur. Silikonsuz kalıp ayırıcı, prosesteki ekstra temizleme adımlarının ortadan kaldırılmasına olanak tanır. Aynı zamanda silikon yağı göçü nedeniyle boyahaneleri veya yardımcı üretim alanlarını kapatan silikon yağları konusunda endişeye gerek kalmaz. Üretim çıktılarını optimize etmek, zaman alan kalıplama sonrası temizleme sürecini ortadan kaldırmak/azaltmak ve kalıplama sonrası endişelerini minimuma düşürmek için idealdir.

Silikon Olmayan Kalıp Ayırıcı Nasıl Seçilir?

Silikonsuz kalıp ayırıcı, uzun yıllardır kalıplama endüstrisinde temel bir unsur olmuştur. Teknoloji ilerledikçe kalıp tasarımı ve kalıp yapım malzemelerinin gelişmesiyle bile, kalıp ayırıcılar döngü sürelerini iyileştirmede ve yapışkan parçaların çıkarılmasına yardımcı olmada hala önemli bir rol oynamaktadır. Kalıpların çevrim ömürlerinin derinlerine indikçe, parça bitişini veya kalitesini etkilemeyen küçük sorunlar geliştirebilir. Ancak parçaların çıkarılmasıyla ilgili sorunlar yaratabilirler. Bu da döngü sürelerini yavaşlatır. Silikonsuz kalıp ayırıcı, kalıp ayırma, önemli bakım veya onarım gerektirmeden önce kalıbın ömrünü uzatmaya yardımcı olabilir.

Silikonsuz Kalıp Ayırıcıların Artıları

● Kaygan ve dayanıklı bir yapıya sahiptir.
● Yeniden uygulama olmadan çok uzun süre dayanırlar.
● Sprey başına döngü oranı çok yüksektir.
● Genellikle plastik ürünlerinin kalıplanmasında kullanılır.
● Kalıpların sonrasında bir işlem yapılmadan boyanabilmesine imkân tanır.
● Plastik parçaların ikincil işleme ihtiyaç duyduğu durumlarda güvenlidir.
● Elektrikli bileşenlerle uyumludur.
● Gıda ile ilgili kalıplama için bazı formülasyonları kullanılabilir.

Kalıp Sektöründe Silikonsuz Kalıp Ayırıcı Q16 Kullanımının Faydaları

Birçok proje için mükemmel, silikonsuz içerik ve özel formüllü kalıp ayırıcı sprey Q16, kalıplama malzemesi içeren hemen hemen her proje için mükemmel bir seçimdir. Bu silikonsuz kalıp ayırıcı spreyin kullanımı kolaydır, yüksek kaliteli bileşenler içerir ve geriye harika bir ürün ve bozulmamış kalıplar bırakır. Silikon içermeyen içeriği ile silikonsuz kalıp ayırıcı, reçine veya epoksi projenin silikon kalıplarına yapışmamasını sağlar. Kauçuğun kalıptan ayrılması kalıp ayırıcı spreyi Q16 ile son derece kolay olacaktır. Sıkıştırma kalıplama, floro bileşikleri, polyester ve polistiren ile uyumludur. Kauçuk, asetal, akrilik, epoksi reçineler, metal kalıplama, termoset plastikler, naylon, HDPE enjeksiyon ve sıkıştırma kalıplamasında kullanım için mükemmeldir. Bu reçine ayırıcı sprey, kendin yap projelerinde veya mum gibi el yapımı aksesuarlarda geniş bir kullanım alanında kullanılabilir. Silikonsuz kalıp ayırıcı sprey özel formülü sayesinde projelerin tam istendiği gibi çıkmasını sağlar. Aerosol yapısı sayesinde kolayca püskürtülerek uygulanabilir. Silikon, kauçuk ve metal kalıpları kullanmak için harikadır, yapışmayı önler, böylece projelerin her seferinde harika olmasını sağlar.

Kalıp Ayırıcı Uygulamalar

Farklı silikonsuz kalıp ayırıcı sprey ürünleri, birçok farklı özelliğe sahip alt tabakalarla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Çoğu durumda bu ara parçalar kompozit veya kauçuk ürünler olarak geliştirilmiştir.

Kompozit Kalıp Ayırıcı

Kompozitler, kendi benzersiz özelliklerine sahip ürünleri oluşturan bir dizi malzemeden oluşur. Bu nedenle, kalıplama işlemleri sırasında daha özel kompozit ayırma ürünlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Kompozit silikonsuz kalıp ayırıcı sprey ürünleri, özellikle kalıplanmış cam elyaf takviyeli polyester (FRP) üretiminde tercih edilmektedir. EFR, polimer beton gibi yüksek aşındırıcı kompozit kalıp malzemeleri ile de kullanılabilir. Bu tür ürünlerin imalatı sırasında mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için her zaman doğru kompozit ayırma ürünleri kullanılmalıdır.

Kauçuk

Kauçuğun çok daha hızlı ve kolay ayrılmasını sağlamak için kaplama işlemi sırasında kauçuk ayırıcı ürünler yaygın olarak kullanılmaktadır. Kalıp Ayırıcı Maddelerin Endüstriyel Uygulamaları H2 Silikonsuz kalıp ayırıcı sprey ürünleri, üreticilerin doğru şekilde kalıplanmış parçaları daha kolay ve hızlı bir şekilde elde etmelerine yardımcı olmak için kullanılır. Kalıp ayırıcı maddeler, üretim sürelerini önemli ölçüde iyileştirmenin yanı sıra kalıplanmış ürünlerdeki kusurları önlemeye de katkıda bulunabilir.

Tekne İnşaat Sanayi

Tekne yapım endüstrisindeki birçok üretici, aksesuar ve parça üretmek için fiberglas takviyeli polyester gibi kompozit malzemeler kullanır. Kompozit ayırıcı ürünler parçaların kozmetik yüzeylerini korurken aynı zamanda parçaların kalıptan daha kolay çıkarılmasını ve üretim sürecinde yapışmalardan zarar görmemesini sağlar. Doğru silikonsuz kalıp ayırıcı spreyi kullanmak, üretim sürecinin sonuçlarını optimize etmede faydalı olacaktır.

Kauçuk Ürünleri Sanayi

Kalıplar genellikle çoğu otomotiv uygulamasında kauçuk parçaları ve aksesuarları şekillendirmek için kullanılır. Kauçuk seperatörlerin kullanılmadığı durumlarda üretim sırasında altlık kalıba yapışır. Bu, bitmiş ürüne zarar verebilir ve üretim sürecini önemli ölçüde yavaşlatabilir. Kauçuk silikonsuz kalıp ayırıcı sprey, kalıp ile kauçuk arasında koruyucu bir film oluşturarak parça detaylarını korur. Ayrıca kauçuğun kalıptan daha hızlı ayrılmasını sağlar.

Aklınızdaki tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz

BU ÜRÜNLERDE
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ağır Karbon Sökücü

Elle Bulaşık Yıkama Maddesi

Çok Amaçlı Temizlik Kimyasalı

Endüstriyel Kireç Sökücü

İletişim Formu