Kalıp Ayırıcı Sprey [Q16 SILICONE SPRAY]
-/5

SKU 360607

Kategori Kimyasallar

Kalıp Ayırıcı Sprey

Q16 SILICONE SPRAY

Q16 Silicone kalıp ayırıcı sprey, antistatik yapısı sayesinde çok sayıda malzeme ve ekipmanın kir veya tozdan arındırma işleminde başarılı bir üründür.
Ambalaj: 12 Adet
Teslim Tarihi: 3 Gün

Kalıp Ayırıcı Sprey Özellikleri

⮚ Kusurların azaltılmasında etkilidir.
⮚ Aerosol yapıda bir üründür.
⮚ Fizyolojik açıdan son derece güvenlidir.
⮚ Yıkanarak kolayca çıkarılabilir.
⮚ Püskürtülen parçanın kolayca kalıptan çıkarılmasını sağlar.

KALIP AYIRICI SPREY [Q16 SILICONE SPRAY] AVANTAJLARI

Kalıp ayırıcı sprey, üretiminde kullanılan malzemeler sayesinde kullanım alanı son derece geniş bir üründür. Koltuk rayları, kapı menteşeleri, açılan tavanlar ve kapı kilitlerinin yağlanmasında güvenle kullanılır. Uygulandığı yüzeyde ince bir film tabakası oluşturarak paslanma ihtimalini ortadan kaldırır. Kalıp ayırıcı sprey, araç servis merkezleri, bakım atölyeleri ve bireysel kullanımlar amacıyla kullanılması uygun olan bir üründür.

Aynı zamanda kalıp sektöründe yaygın olarak tercih edilen bir kalıp ayırıcıdır. Kullanım amaçları arasında parçaları yağlamak, gürültüyü ve sürtünmeyi azaltmanın yanında temizlik, macunu korumak ve statik elektrik üretmek de vardır. Özel formülü sayesinde kapı lastiklerinin çatlamasını, soğuk havalarda donmasını ve yapışmasını engeller. Aerosol yapısı sayesinde kullanımı çok kolaydır. Kullanmadan önce tüpün kuvvetli bir şekilde çalkalanarak 15-20 cm mesafeden sıkılması yeterlidir. Kalıp ayırıcı sprey püskürtülen parçaların sonrasında üzerlerine baskı yapılması, metal kaplanması ve boyanması mümkündür.

KALIP AYIRICI SPREY [Q16 SILICONE SPRAY] ÖZELLİKLERİ

⮚ Uygulandığı yüzeye hızla etki eder.
⮚ Korozyon oluşumuna neden olmaz.
⮚ Kolay uygulanabilir bir yapıdadır.
⮚ Uzun ömürlü kullanıma sahiptir.
⮚ Temizlik süresinin kısalmasında etkilidir.

KALIP AYIRICI SPREY [Q16 SILICONE SPRAY] KULLANIM ALANLARI

Mobilya Sektörü

Kalıp ayırıcı sprey, kanepe ve ofis koltuklarının dolgularının, şiltelerinin, yastıklarının, kolçaklarının ve diğer ahşap parçalarının kalıp malzemesinden temizlenmesinde etkilidir.

Ayakkabı Endüstrisi

Ayakkabıların kalıpların içerisinden çıkarılmasının ardından yüzeylerinde oluşan kalıntıların ve kirlerin temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Otomotiv Endüstrisi

Araba ve araba parçası üretiminin olduğu otomotiv sektöründe parçaların kalıplardan çıkarılmasının ardından yüzeyde oluşan kalıntıların temizlenmesinde etkilidir.

İnşaat Sektörü

Isı ve ses yalıtım levhalarının, süslemelerin, pervazların ve diğer inşaat ürünlerinin temizliğinde güvenle tercih edilen bir üründür.

KALIP AYIRICI SPREY [Q16 SILICONE SPRAY] NEDİR?

Kalıp ayırıcı sprey, alt kısımda bulunan tabakanın kalıp yüzeyine yapışmasını engellemek için kullanılan bir üründür. Kalıp ayırma malzemesi kullanılmadan döküm işlemi yapılan malzeme kalıba yapışarak kaynaşacaktır. Bu durum da kalıplamanın etkinliği ve kalitesi üzerinde çok önemli bir etkiye sahiptir. Böylece kalıp ayırıcı sprey, plastik, kauçuk ve kompozit kalıplama işlemlerinin önemli bir parçası haline gelmiştir.

KALIP AYIRICI SPREY [Q16 SILICONE SPRAY] KULLANIMININ FAYDALARI

Kalıp ayırıcı silikon spreyler çok amaçlı yağlayıcı ürünlerinden biri olarak bilinirler. Bu özellikleri sayesinde kalıp endüstrisi alanında geniş bir kullanım alanına sahiptirler. Kalıpların birleştirilmesinin ardından ömürlerinin dolması veya hatalı birleştirilmeleri nedeniyle ayrılmaları gereken noktalarda kalıp ayırıcı sprey kullanılır. Kalıp ayırıcı ürünleri birçok farklı amaca yönelik kullanım imkânı sunmaktadır. Genel olarak bakım atölyelerinde kullanılan bu ürünler aynı zamanda araçlara yönelik bakım ve servis hizmeti sunan merkezlerde de tercih edilir.

Parçaların yağlanması, parçalar arasındaki sürtünmenin azaltılması, gürültünün azaltılması ya da temizliklerinin en doğru şekilde yapılmasını sağlamak adına da kullanımları mevcuttur. Kapı lastiklerinde zamanla oluşan çatlama, donma veya yapışma gibi sorunların önlenmesinde kalıp ayırıcı sprey son derece başarılıdır. Kalıpların üzerine doğrudan uygulandıklarında parçacıkların yapışmasını engeller. Sağlam ya da sıkışmış kalıpların birbirlerinden en iyi şekilde ayrılmalarında etkilidir. Kalıp ayırıcı sprey korozyona karşı güçlü koruması olan bir üründür.

Bu özelliği sayesinde elektrik ve koruma gaz kaynaklarında çok etkilidir. Kaynak pistolelerini ve diğer aletlerin en iyi şekilde korunmasını sağlar. Kaynağın yapıldığı bölgede birbirlerinden ayrılması gereken parça veya aletler varsa kalıp ayırıcı sprey Q16 Silicone ile bu işlem çok kolaydır. Bu sayede hem aletlerin yapışması önlenmiş hem de korunmuş olur.

Kalıp Ayırıcı Sprey Türleri Nelerdir?

Kalıp ayırıcı ürünleri üretim sürecinin daha verimli bir hale gelmesi amacıyla birçok endüstriyel alanda tercih edilmektedir. Kalıptan alt tabakanın kısa sürede sökülmesini sağlayarak birbirlerine yapışmasını önlerler. Bu sayede yapışma nedeniyle alt tabakanın zarar görmesinin önüne geçmiş olurlar. Kalıp ayırıcı sprey ürünleri ya kalıcıdır ya da yarı kalıcıdır. Bu ayırıcı türleri içerisinden üreticinin ihtiyaçlarına ve kullanılan at tabakanın türüne göre biri tercih edilebilir.

Yarı Kalıp Ayırıcılar

Yarı kalıp ayırıcı özellikteki ürünler tekrar uygulanma ihtiyaçları oluşmadan önce birden fazla ayırma işlemine olanak tanır. Bu tür kalıp ayırıcı sprey ürünleri, kontamine edici transferleri ve kalıpta birikinti oluşmasını engellemeleri sayesinde kullanım ömrünü uzatmak amacıyla tasarlanmıştır. Yarı kalıcı ürünler, kompozit parçalarını çoğunda son katmanın iyileştirilmesinde etkilidir.

Silikon Kalıp Ayırıcılar

Silikon yapılı kalıp ayırıcılar, hassas kum dökümü endüstrisinde metal kalıplardan döküm kumlarının çıkarılması işleminde sıklıkla tercih edilir. Genel olarak tek kullanımlık kalıp ayırıcı sprey ürünleridir. Silikon kalıp ayırıcıları herhangi bir plastik veya metal kalıbın yüzey iyileştirmesinin yanı sıra optimum ayırma sağladıklarından özel yağlayıcı ürünler içerir.

Epoksi Kalıp Ayırıcılar

Epoksi kalıp ayırıcı türleri epoksi reçinesinin kullanıldığı kompozitlerin kalıplanmasında tercih edilir. Bu kompozitlerin havacılık sektöründe, otomotiv sanayisinde, denizcilik endüstrilerinde ve spor malzemelerinde kullanımları yaygındır.

Tek Kullanımlık Kalıp Ayırıcılar

Tek kullanımlık kalıp ayırıcı sprey ürünleri, yarı kalıcı kalıp ayırıcılara kıyasla daha geleneksel maddelerdir. Farklı birçok alt tabakada uygulanabildikleri için bir dizi farklı kompozit malzeme veya alt tabak ile çalışan uygulamalarda esneklik sağlarlar.

Kalıp Ayırıcı Uygulamaları

Birçok farklı özellikte alt tabakalar ile çalışabilmeleri için farklı kalıp ayırıcı sprey ürünleri tasarlanmıştır. Çoğu durumda bu ayırıcılar kompozit veya kauçuk ürünler olarak geliştirilmiştir.

Kompozit

Kompozitler, kendilerine özgü özelliklere sahip ürünleri meydana getiren bir dizi malzemeden oluşmaktadır. Bu nedenle de kalıplama işlemleri sırasında daha özel kompozit ayırıcı ürünlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Kompozit kalıp ayırıcı sprey ürünleri, özellikle kalıplanmış fiberglas takviyeli polyester (FRP) üretimi sırasında tercih edilmektedir. Aynı zamanda EFR, polimer beton gibi son derece aşındırıcı kompozit kalıp malzemeleri ile de kullanılabilir. Bu tür ürünlerin üretimleri sırasında mümkün olan en iyi sonuçları elde edebilmek adına her zaman doğru kompozit ayırıcı ürünleri kullanılmalıdır.

Kauçuk

Kauçuk ayırıcı ürünleri, kaplama işlemi esnasında kauçuğun çok daha hızlı ve kolay bir şekilde ayrılmasını sağlamak amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kalıp Ayırıcıların Endüstriyel Uygulamaları

Kalıp ayırıcı sprey ürünleri, üreticilerin daha kolay ve hızlı bir şekilde doğru kalıplanmış parçalar elde etmelerine yardımcı olmak amacıyla kullanılmaktadır. Kalıp ayırıcılar, kalıplanmış ürünlerdeki hataları önlemelerinin yanı sıra üretim sürelerinin de önemli ölçüde iyileştirilmelerine katkıda bulunabilir.

Tekne Yapım Sektörü

Tekne yapım sektöründeki üreticilerin birçoğu, aksesuar ve parça üretmek amacıyla fiberglas takviyeli polyester gibi kompozit malzeme kullanmaktadır. Kompozit ayırıcı ürünleri, parçaların kozmetik yüzeylerini korurken aynı zamanda parçaların kalıptan daha kolay bir şekilde çıkarılabilmesini ve üretim sürecinde istenmeyen yapışmalardan zarar görmemesini sağlarlar. Doğru kalıp ayırıcı sprey kullanmak üretim sürecinin sonuçlarını optimize etmekte faydalı olacaktır.

Kauçuk Ürünler Sektörü

Kalıplar genel olarak otomotiv uygulamalarının çoğunda yer alan kauçuk parça ve aksesuarların şekillendirilmesinde kullanılmaktadır. Kauçuk ayırıcıların kullanılmadığı durumlarda alt tabaka üretim sırasında kalıba yapışmaktadır. Bu da bitmiş ürünün hasar görmesine neden olabilir ve üretim sürecini önemli ölçüde yavaşlatabilir. Kauçuk kalıp ayırıcı sprey, kalıp ve kauçuk arasında koruyucu bir film oluşturarak parça ayrıntılarını korur. Aynı zamanda kalıptan kauçuğun daha hızlı bir şekilde ayrılmasına da olanak tanır.

Aklınızdaki tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz

BU
ÜRÜNLERDE
İLGİNİZİ
ÇEKEBİLİR

Yüzey Temizleyici (Kokusuz)

Tuvalet Temizleyici

İletişim Formu

KULLANIM KATEGORİSİ
Teknik Aerosoller

%100 YERLİ ÜRÜN
GARANTİSİ

TÜM SİPARİŞLERDE
ÜCRETSİZ SEVKİYAT

YERİNDE SORUN
TESPİTİ

TEKNİK
DANIŞMANLIK

-/5

SKU 360607

Kategori Kimyasallar

Kalıp Ayırıcı Sprey

Q16 SILICONE SPRAY

KULLANIM KATEGORİSİ
Teknik Aerosoller

Ambalaj:
12 Adet
Teslim Tarihi:
3 Gün

Kalıp Ayırıcı Sprey Özellikleri

⮚ Kusurların azaltılmasında etkilidir.
⮚ Aerosol yapıda bir üründür.
⮚ Fizyolojik açıdan son derece güvenlidir.
⮚ Yıkanarak kolayca çıkarılabilir.
⮚ Püskürtülen parçanın kolayca kalıptan çıkarılmasını sağlar.

KALIP AYIRICI SPREY [Q16 SILICONE SPRAY] AVANTAJLARI

Kalıp ayırıcı sprey, üretiminde kullanılan malzemeler sayesinde kullanım alanı son derece geniş bir üründür. Koltuk rayları, kapı menteşeleri, açılan tavanlar ve kapı kilitlerinin yağlanmasında güvenle kullanılır. Uygulandığı yüzeyde ince bir film tabakası oluşturarak paslanma ihtimalini ortadan kaldırır. Kalıp ayırıcı sprey, araç servis merkezleri, bakım atölyeleri ve bireysel kullanımlar amacıyla kullanılması uygun olan bir üründür.

Aynı zamanda kalıp sektöründe yaygın olarak tercih edilen bir kalıp ayırıcıdır. Kullanım amaçları arasında parçaları yağlamak, gürültüyü ve sürtünmeyi azaltmanın yanında temizlik, macunu korumak ve statik elektrik üretmek de vardır. Özel formülü sayesinde kapı lastiklerinin çatlamasını, soğuk havalarda donmasını ve yapışmasını engeller. Aerosol yapısı sayesinde kullanımı çok kolaydır. Kullanmadan önce tüpün kuvvetli bir şekilde çalkalanarak 15-20 cm mesafeden sıkılması yeterlidir. Kalıp ayırıcı sprey püskürtülen parçaların sonrasında üzerlerine baskı yapılması, metal kaplanması ve boyanması mümkündür.

KALIP AYIRICI SPREY [Q16 SILICONE SPRAY] ÖZELLİKLERİ

⮚ Uygulandığı yüzeye hızla etki eder.
⮚ Korozyon oluşumuna neden olmaz.
⮚ Kolay uygulanabilir bir yapıdadır.
⮚ Uzun ömürlü kullanıma sahiptir.
⮚ Temizlik süresinin kısalmasında etkilidir.

KALIP AYIRICI SPREY [Q16 SILICONE SPRAY] KULLANIM ALANLARI

Mobilya Sektörü

Kalıp ayırıcı sprey, kanepe ve ofis koltuklarının dolgularının, şiltelerinin, yastıklarının, kolçaklarının ve diğer ahşap parçalarının kalıp malzemesinden temizlenmesinde etkilidir.

Ayakkabı Endüstrisi

Ayakkabıların kalıpların içerisinden çıkarılmasının ardından yüzeylerinde oluşan kalıntıların ve kirlerin temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Otomotiv Endüstrisi

Araba ve araba parçası üretiminin olduğu otomotiv sektöründe parçaların kalıplardan çıkarılmasının ardından yüzeyde oluşan kalıntıların temizlenmesinde etkilidir.

İnşaat Sektörü

Isı ve ses yalıtım levhalarının, süslemelerin, pervazların ve diğer inşaat ürünlerinin temizliğinde güvenle tercih edilen bir üründür.

KALIP AYIRICI SPREY [Q16 SILICONE SPRAY] NEDİR?

Kalıp ayırıcı sprey, alt kısımda bulunan tabakanın kalıp yüzeyine yapışmasını engellemek için kullanılan bir üründür. Kalıp ayırma malzemesi kullanılmadan döküm işlemi yapılan malzeme kalıba yapışarak kaynaşacaktır. Bu durum da kalıplamanın etkinliği ve kalitesi üzerinde çok önemli bir etkiye sahiptir. Böylece kalıp ayırıcı sprey, plastik, kauçuk ve kompozit kalıplama işlemlerinin önemli bir parçası haline gelmiştir.

KALIP AYIRICI SPREY [Q16 SILICONE SPRAY] KULLANIMININ FAYDALARI

Kalıp ayırıcı silikon spreyler çok amaçlı yağlayıcı ürünlerinden biri olarak bilinirler. Bu özellikleri sayesinde kalıp endüstrisi alanında geniş bir kullanım alanına sahiptirler. Kalıpların birleştirilmesinin ardından ömürlerinin dolması veya hatalı birleştirilmeleri nedeniyle ayrılmaları gereken noktalarda kalıp ayırıcı sprey kullanılır. Kalıp ayırıcı ürünleri birçok farklı amaca yönelik kullanım imkânı sunmaktadır. Genel olarak bakım atölyelerinde kullanılan bu ürünler aynı zamanda araçlara yönelik bakım ve servis hizmeti sunan merkezlerde de tercih edilir.

Parçaların yağlanması, parçalar arasındaki sürtünmenin azaltılması, gürültünün azaltılması ya da temizliklerinin en doğru şekilde yapılmasını sağlamak adına da kullanımları mevcuttur. Kapı lastiklerinde zamanla oluşan çatlama, donma veya yapışma gibi sorunların önlenmesinde kalıp ayırıcı sprey son derece başarılıdır. Kalıpların üzerine doğrudan uygulandıklarında parçacıkların yapışmasını engeller. Sağlam ya da sıkışmış kalıpların birbirlerinden en iyi şekilde ayrılmalarında etkilidir. Kalıp ayırıcı sprey korozyona karşı güçlü koruması olan bir üründür.

Bu özelliği sayesinde elektrik ve koruma gaz kaynaklarında çok etkilidir. Kaynak pistolelerini ve diğer aletlerin en iyi şekilde korunmasını sağlar. Kaynağın yapıldığı bölgede birbirlerinden ayrılması gereken parça veya aletler varsa kalıp ayırıcı sprey Q16 Silicone ile bu işlem çok kolaydır. Bu sayede hem aletlerin yapışması önlenmiş hem de korunmuş olur.

Kalıp Ayırıcı Sprey Türleri Nelerdir?

Kalıp ayırıcı ürünleri üretim sürecinin daha verimli bir hale gelmesi amacıyla birçok endüstriyel alanda tercih edilmektedir. Kalıptan alt tabakanın kısa sürede sökülmesini sağlayarak birbirlerine yapışmasını önlerler. Bu sayede yapışma nedeniyle alt tabakanın zarar görmesinin önüne geçmiş olurlar. Kalıp ayırıcı sprey ürünleri ya kalıcıdır ya da yarı kalıcıdır. Bu ayırıcı türleri içerisinden üreticinin ihtiyaçlarına ve kullanılan at tabakanın türüne göre biri tercih edilebilir.

Yarı Kalıp Ayırıcılar

Yarı kalıp ayırıcı özellikteki ürünler tekrar uygulanma ihtiyaçları oluşmadan önce birden fazla ayırma işlemine olanak tanır. Bu tür kalıp ayırıcı sprey ürünleri, kontamine edici transferleri ve kalıpta birikinti oluşmasını engellemeleri sayesinde kullanım ömrünü uzatmak amacıyla tasarlanmıştır. Yarı kalıcı ürünler, kompozit parçalarını çoğunda son katmanın iyileştirilmesinde etkilidir.

Silikon Kalıp Ayırıcılar

Silikon yapılı kalıp ayırıcılar, hassas kum dökümü endüstrisinde metal kalıplardan döküm kumlarının çıkarılması işleminde sıklıkla tercih edilir. Genel olarak tek kullanımlık kalıp ayırıcı sprey ürünleridir. Silikon kalıp ayırıcıları herhangi bir plastik veya metal kalıbın yüzey iyileştirmesinin yanı sıra optimum ayırma sağladıklarından özel yağlayıcı ürünler içerir.

Epoksi Kalıp Ayırıcılar

Epoksi kalıp ayırıcı türleri epoksi reçinesinin kullanıldığı kompozitlerin kalıplanmasında tercih edilir. Bu kompozitlerin havacılık sektöründe, otomotiv sanayisinde, denizcilik endüstrilerinde ve spor malzemelerinde kullanımları yaygındır.

Tek Kullanımlık Kalıp Ayırıcılar

Tek kullanımlık kalıp ayırıcı sprey ürünleri, yarı kalıcı kalıp ayırıcılara kıyasla daha geleneksel maddelerdir. Farklı birçok alt tabakada uygulanabildikleri için bir dizi farklı kompozit malzeme veya alt tabak ile çalışan uygulamalarda esneklik sağlarlar.

Kalıp Ayırıcı Uygulamaları

Birçok farklı özellikte alt tabakalar ile çalışabilmeleri için farklı kalıp ayırıcı sprey ürünleri tasarlanmıştır. Çoğu durumda bu ayırıcılar kompozit veya kauçuk ürünler olarak geliştirilmiştir.

Kompozit

Kompozitler, kendilerine özgü özelliklere sahip ürünleri meydana getiren bir dizi malzemeden oluşmaktadır. Bu nedenle de kalıplama işlemleri sırasında daha özel kompozit ayırıcı ürünlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Kompozit kalıp ayırıcı sprey ürünleri, özellikle kalıplanmış fiberglas takviyeli polyester (FRP) üretimi sırasında tercih edilmektedir. Aynı zamanda EFR, polimer beton gibi son derece aşındırıcı kompozit kalıp malzemeleri ile de kullanılabilir. Bu tür ürünlerin üretimleri sırasında mümkün olan en iyi sonuçları elde edebilmek adına her zaman doğru kompozit ayırıcı ürünleri kullanılmalıdır.

Kauçuk

Kauçuk ayırıcı ürünleri, kaplama işlemi esnasında kauçuğun çok daha hızlı ve kolay bir şekilde ayrılmasını sağlamak amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kalıp Ayırıcıların Endüstriyel Uygulamaları

Kalıp ayırıcı sprey ürünleri, üreticilerin daha kolay ve hızlı bir şekilde doğru kalıplanmış parçalar elde etmelerine yardımcı olmak amacıyla kullanılmaktadır. Kalıp ayırıcılar, kalıplanmış ürünlerdeki hataları önlemelerinin yanı sıra üretim sürelerinin de önemli ölçüde iyileştirilmelerine katkıda bulunabilir.

Tekne Yapım Sektörü

Tekne yapım sektöründeki üreticilerin birçoğu, aksesuar ve parça üretmek amacıyla fiberglas takviyeli polyester gibi kompozit malzeme kullanmaktadır. Kompozit ayırıcı ürünleri, parçaların kozmetik yüzeylerini korurken aynı zamanda parçaların kalıptan daha kolay bir şekilde çıkarılabilmesini ve üretim sürecinde istenmeyen yapışmalardan zarar görmemesini sağlarlar. Doğru kalıp ayırıcı sprey kullanmak üretim sürecinin sonuçlarını optimize etmekte faydalı olacaktır.

Kauçuk Ürünler Sektörü

Kalıplar genel olarak otomotiv uygulamalarının çoğunda yer alan kauçuk parça ve aksesuarların şekillendirilmesinde kullanılmaktadır. Kauçuk ayırıcıların kullanılmadığı durumlarda alt tabaka üretim sırasında kalıba yapışmaktadır. Bu da bitmiş ürünün hasar görmesine neden olabilir ve üretim sürecini önemli ölçüde yavaşlatabilir. Kauçuk kalıp ayırıcı sprey, kalıp ve kauçuk arasında koruyucu bir film oluşturarak parça ayrıntılarını korur. Aynı zamanda kalıptan kauçuğun daha hızlı bir şekilde ayrılmasına da olanak tanır.

Aklınızdaki tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz

BU ÜRÜNLERDE
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ağır Karbon Sökücü

Metal Yüzey Hazırlayıcı

Endüstriyel Temizleme Solventi

Çok Amaçlı Asidik Temizleyici

İletişim Formu