Endüstriyel Kireç Sökücü [W-MAX GREEN]
5/5

SKU 930207

Kategori Kimyasallar

Endüstriyel Kireç Sökücü

W-MAX GREEN

Endüstriyel kireç sökücü W-Max Green, soğutma sistemleri, eşanjör üniteleri, boylerler ve su boruları gibi sistemlerden kireçtaşı tabakasının, pasın ve mineral tortularının mikron derecesinde parçalanarak temizlenmesini sağlar.
Ambalaj: 30 kg
Teslim Tarihi: 7 Gün

Endüstriyel Kireç Sökücü Özellikleri

⮚ Metalde korozyon oluşumuna neden olmaz.
⮚ Pas ve kirecin kısa sürede temizlenmesinde etkilidir.
⮚ Konsantre yapısı sayesinde çok ekonomiktir.
⮚ Farklı birçok zeminin temizlenmesinde etkilidir.
⮚ Isıtma ve soğutma sistemlerinin tamamında etkilidir.

ENDÜSTRİYEL KİREÇ SÖKÜCÜ [W-MAX GREEN] AVANTAJLARI

Endüstriyel kireç sökücü W- Max Green, asidik karakterli konsantre su bazlı kimyasallardan üretilir. Tüm dünyada kireç sökücüler asidik karakterli kimyasallardan üretilmektedir. Kimyasalın kireci giderebilmesi için asidik bir değere sahip olması gerekir. Asidik olmayan kimyasallar kireç sökücü olarak kullanılamaz. Asidik değerin sisteme vereceği zararı ortadan kaldıran koruyucu inhibitörlerdir. Metal koruyucu inhibitör içermeyen kireç çözücü ürünler, sistemdeki kireci temizleme özelliğine sahip olsalar bile sistemdeki metalde korozyona neden olacağından sisteme ciddi zararlar verir.

 

Kireç temizleme kimyasallarının metal koruyucu inhibitör içermesi metallerde korozyon oluşmasını önleyecektir. Bu özellik sistemin uzun ömürlü olmasını sağlayacak en önemli etkenlerden biridir. Endüstriyel kireç çözücü W-Max Green sisteme zarar vermeden kireci söküp attığı için çok avantajlı bir üründür.

ENDÜSTRİYEL KİREÇ SÖKÜCÜ [W-MAX GREEN] ÖZELLİKLERİ

⮚ Farklı yöntemlerle kullanıldığında kusursuz sonuçlar verir.
⮚ Uzun süre kullanılabilir ve ekonomiktir.
⮚ Birçok farklı sektörde güvenle kullanılır.
⮚ Kirecin kısa sürede ortadan kaldırılmasını sağlar.
⮚ Mermer, fayans ve metal yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir.

ENDÜSTRİYEL KİREÇ SÖKÜCÜ [W-MAX GREEN] KULLANIM ALANLARI

İnşaat Sektöründe

İnşaatlarda yoğun bir şekilde bulunan beton ve harç kalıntılarının tamamında güvenle kullanılır.

Tekstil Sektöründe

Tekstil ve dokuma sektörlerinde yer alan nemlendirme ünitelerindeki fıskiye veya boru sistemlerinin temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Plastik Sektöründe

Plastik ürünlerin olduğu sistemlerde enjeksiyon makinelerinin, soğutma sistemlerinin ve kalıplarının temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Su Pompalarında

Çamur pompaları, dalgıç pompaları veya havuz pompalarının hem içlerinin hem de dışlarının temizlenmesinde güvenle kullanılır.

ENDÜSTRİYEL KİREÇ SÖKÜCÜ [W-MAX GREEN] NEDİR?

Endüstriyel kireç sökücü kimyasallar, ısıtma ve soğutma sistemlerinde kireçlenmenin neden olduğu sorunları gidermek için kullanılan kimyasallardan Ar-Ge çalışmaları ile üretilen kimyasal ürünlerdir. Endüstriyel kireç çözücü kimyasallar, asidik değerin metallere vereceği zararı ortadan kaldırmak için metal koruyucu inhibitörler içeren kimyasallardan üretilen konsantre su bazlı asidik karakterli ürünlerdir.

Endüstriyel kireç sökücü, ısıtma ve soğutma sistemlerinde sudaki kalsiyum ve magnezyumun sıcak ve soğuk dengesizliğinden kaynaklanan kireçlenmeyi su taşıma sistemlerini çözmek ve gidermek için kullanılmaktadır. Kireç giderilecek sistemin durumuna göre sistemdeki minimum su miktarı belirlenerek konsantrasyonu ayarlanan kireç sökücü, sistemi 6-8 saat devirdaim ederek kireçlenme sorununu ortadan kaldırabilecek bir kimyasal yapıya sahiptir.

Kireç sökücü ürün ve sistemleri hakkında bilgi sahibi olan mühendisler ürün kullanımı, konsantrasyon ayarı ve detaylı uygulama hakkında gerekli bilgileri vermekte ve süreçte tam destek vermektedir. Kireç, kalsiyum ve magnezyum içeren sert sudan oluşan bir maddedir. Kirecin rengi genel olarak rengi kirli beyazdır. Kireç renginin demir bileşenlerinin varlığına göre değiştiği de görülmektedir. Eski borularda, sıcak su borularında, sert suların geçtiği tesisatlarda kireç oluşumu yaygındır. Suyun buharlaşması sonucu veya karbonat konsantrasyonu arttığında geride kalan kalıntıya kireç denir. Endüstriyel kireç sökücü bu kalıntıyı temizleme görevini üstlenir. Kireç çözücüler endüstriyel ve yerel olarak çeşitlendirilmiştir. Kireç kalıntılarının temizlenmesi çok zor olabilir. Ayrıca tesisat ve ısıtma elemanlarının çalışma sistemi kireçten dolayı zarar görebilir veya bozulabilir.

ENDÜSTRİYEL KİREÇ SÖKÜCÜ [W-MAX GREEN] GENEL KULLANIM ALANLARI

Borulu Sistemlerin Temizliği

Endüstriyel kireç sökücü W-Max Green, kireci sirkülasyon sırasında mikronize etme özelliği sayesinde temizlik esnasında tıkanıklıklara yol açmaz. Metal, bakır borular gibi metallere ve boyalı yüzeylere zarar vermediğinden kullanımı güvenlidir.

Havuzların Temizliğinde

Yüzme, süs havuzlarının camlarında, zeminlerinde ve duvarlarında oluşan kireç kalıntılarının temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Beton Mikserlerinin Temizliğinde

Beton karıştırması ve nakliyesi yapan araçların kaporta ve aksamlarına yapışan her türlü çimento artıklarının temizlenmesinde çok iyi iş çıkarır.

Pastörize Hatlarının Temizliğinde

Konserve imalatından bulunan pastörize hatlarının soğutma sularından kaynaklanan tortu ve kirecin temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Makine Yüzeylerinin Temizliğinde

Seramik sanayisinde ve mermer işleme tesislerinde kullanılan makinelerin yüzeylerindeki her türlü kalıntının temizliğinde güvenle kullanılır.

ENDÜSTRİYEL KİREÇ SÖKÜCÜ [W-MAX GREEN] NASIL KULLANILIR?

Fırçalama Yöntemi

Endüstriyel kireç sökücü W-Max Green, kullanırken fırçalama yöntemi sık sık başvurulan bir yöntemdir. Fırçalama yöntemi genel olarak yerinden kaldırılması pek mümkün olmayan büyük ve ağır ekipmanların yerinde kolayca temizlenmesi için tercih edilir. Ekipmanın bu yöntem ile temizlenebilmesi için plastik olmayan bir fırça kullanılması uygundur. Makine yüzeyi ve parçalar istenildiği gibi temizleninceye kadar endüstriyel kireç sökücü ile ıslatılır ve işleme devam edilir. İşlem bittikten sonra kireç sökücü ile temas eden parçalar ıslak veya nemli bir bez ile iyice silinmelidir.

Daldırma Yöntemi

Yoğun kireç ve pas kalıntılarının temizlenmesinde daldırma yöntemi son derece etkilidir. Daldırma yöntemi genellikle ekipmanın küçük parçaları için kullanılır. İşlem öncesinde makine ve ekipmanların plastik parçaları tamamen çıkarılmalıdır. Sonrasında endüstriyel kireç sökücü içerisine daldırılır. Bu işlem için uygun ölçülerde bir kova veya küvet tercih edilebilir. Küvet içerisinde bekletilen parçaların üzerindeki kireç ve benzeri kalıntılar sökülene kadar bekletilir. Son olarak fırçalanarak veya bir bez yardımıyla silinerek işlem sonlandırılır.

Devirdaim Yöntemi

Endüstriyel kireç sökücü W-Max Green, bir sirkülasyon pompası yardımıyla sistemde devamlı bir çevirime tabi tutulur. Bu sayede sistemin içerisinde kirecin temizliği gerçekleştirilerek yeniden oluşması da engellenir.

ENDÜSTRİYEL KİREÇ SÖKÜCÜ [W-MAX GREEN] İLE SOĞUTMA SİSTEMLERİ NASIL TEMİZLENİR?

Endüstriyel kireç sökücü ile soğutma sistemlerini temizlemeden önce tüm sistem boşaltılmalıdır. Sonrasında sistem yeniden çalışma seviyesine gelinceye kadar su doldurulmalıdır. 10 litre suya karşılık 1 litre W-Max Green ilave edilmelidir. Sistemin 5-6 saat kadar sirküle edilmesi yeterli olacaktır.Sonrasında sistem içerisindeki suyun Ph’ı ölçülerek 1,5-2 arasında olması için gerekliyse W-Max Green ilave edilebilir. Sonrasında sistem boşaltılarak çalkalanmalıdır. Gerekli görülürse işlem tekrar edilebilir.

Kireç Nasıl Oluşur?

Sert su bulunan alanlar kireç için uygun bir zemin oluşturur. Örneğin kazandaki suyun ısıtılması sırasında magnezyum iyonları ve kalsiyum karbonat bileşikleri oluşur. Bahsedilen bileşimler kazan içinde kireç tortularının birikmesine neden olur. Musluklarda, borularda, radyatörlerde ve ısıtma sisteminin su geçiren tüm elemanlarında kireç oluşumu gözlemlenebilir. Kireç, suyun geçtiği sisteme zarar verdiği gibi görüntü kirliliğine de neden olabilir. Ayrıca yüzeydeki demir gibi malzemelerin kenarlarında biriken kireç de verimin düşmesine neden olur. Kireç çözücü ile soruna müdahale edilmezse kalıntı büyüyecek ve daha büyük sorunlara neden olacaktır.

Kireç Nasıl Temizlenmelidir?

Yaşam alanlarında kireç sorunu ile karşılaşıldığında kireç kalıntılarının ne kadar zor olduğunu görülmektedir. Kirecin zor bir kalıntı olduğunu düşünürsek endüstriyel kireç sökücü kullanımı ile soruna kesin çözüm bulabilirsiniz. Piyasada birçok kireç sökücü bulunmaktadır. Ancak söz konusu ürünlerin her biri kireç için etkili çözümler üretmemektedir. Yani ürünlerin kullanımı sırasında kireç kalıntılarını tamamen ortadan kaldırmak mümkün olmayabilir. Endüstriyel kireç sökücü W-Max Green ile yaşam alanlarının veya sanayi dallarının tüm alanlarında karşılaşılan kireç problemleri pratik olarak önlenebilmektedir.

Aklınızdaki tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz

BU
ÜRÜNLERDE
İLGİNİZİ
ÇEKEBİLİR

Sıvı Gres Sprey

Yağlayıcı ve Gevşetici Sprey

İletişim Formu

KULLANIM KATEGORİSİ
Asidik Sökücüler

%100 YERLİ ÜRÜN
GARANTİSİ

TÜM SİPARİŞLERDE
ÜCRETSİZ SEVKİYAT

YERİNDE SORUN
TESPİTİ

TEKNİK
DANIŞMANLIK

5/5

SKU 930207

Kategori Kimyasallar

Endüstriyel Kireç Sökücü

W-MAX GREEN

KULLANIM KATEGORİSİ
Asidik Sökücüler

Ambalaj:
30 kg
Teslim Tarihi:
7 Gün

Endüstriyel Kireç Sökücü Özellikleri

⮚ Metalde korozyon oluşumuna neden olmaz.
⮚ Pas ve kirecin kısa sürede temizlenmesinde etkilidir.
⮚ Konsantre yapısı sayesinde çok ekonomiktir.
⮚ Farklı birçok zeminin temizlenmesinde etkilidir.
⮚ Isıtma ve soğutma sistemlerinin tamamında etkilidir.

ENDÜSTRİYEL KİREÇ SÖKÜCÜ [W-MAX GREEN] AVANTAJLARI

Endüstriyel kireç sökücü W- Max Green, asidik karakterli konsantre su bazlı kimyasallardan üretilir. Tüm dünyada kireç sökücüler asidik karakterli kimyasallardan üretilmektedir. Kimyasalın kireci giderebilmesi için asidik bir değere sahip olması gerekir. Asidik olmayan kimyasallar kireç sökücü olarak kullanılamaz. Asidik değerin sisteme vereceği zararı ortadan kaldıran koruyucu inhibitörlerdir. Metal koruyucu inhibitör içermeyen kireç çözücü ürünler, sistemdeki kireci temizleme özelliğine sahip olsalar bile sistemdeki metalde korozyona neden olacağından sisteme ciddi zararlar verir.

 

Kireç temizleme kimyasallarının metal koruyucu inhibitör içermesi metallerde korozyon oluşmasını önleyecektir. Bu özellik sistemin uzun ömürlü olmasını sağlayacak en önemli etkenlerden biridir. Endüstriyel kireç çözücü W-Max Green sisteme zarar vermeden kireci söküp attığı için çok avantajlı bir üründür.

ENDÜSTRİYEL KİREÇ SÖKÜCÜ [W-MAX GREEN] ÖZELLİKLERİ

⮚ Farklı yöntemlerle kullanıldığında kusursuz sonuçlar verir.
⮚ Uzun süre kullanılabilir ve ekonomiktir.
⮚ Birçok farklı sektörde güvenle kullanılır.
⮚ Kirecin kısa sürede ortadan kaldırılmasını sağlar.
⮚ Mermer, fayans ve metal yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir.

ENDÜSTRİYEL KİREÇ SÖKÜCÜ [W-MAX GREEN] KULLANIM ALANLARI

İnşaat Sektöründe

İnşaatlarda yoğun bir şekilde bulunan beton ve harç kalıntılarının tamamında güvenle kullanılır.

Tekstil Sektöründe

Tekstil ve dokuma sektörlerinde yer alan nemlendirme ünitelerindeki fıskiye veya boru sistemlerinin temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Plastik Sektöründe

Plastik ürünlerin olduğu sistemlerde enjeksiyon makinelerinin, soğutma sistemlerinin ve kalıplarının temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Su Pompalarında

Çamur pompaları, dalgıç pompaları veya havuz pompalarının hem içlerinin hem de dışlarının temizlenmesinde güvenle kullanılır.

ENDÜSTRİYEL KİREÇ SÖKÜCÜ [W-MAX GREEN] NEDİR?

Endüstriyel kireç sökücü kimyasallar, ısıtma ve soğutma sistemlerinde kireçlenmenin neden olduğu sorunları gidermek için kullanılan kimyasallardan Ar-Ge çalışmaları ile üretilen kimyasal ürünlerdir. Endüstriyel kireç çözücü kimyasallar, asidik değerin metallere vereceği zararı ortadan kaldırmak için metal koruyucu inhibitörler içeren kimyasallardan üretilen konsantre su bazlı asidik karakterli ürünlerdir.

Endüstriyel kireç sökücü, ısıtma ve soğutma sistemlerinde sudaki kalsiyum ve magnezyumun sıcak ve soğuk dengesizliğinden kaynaklanan kireçlenmeyi su taşıma sistemlerini çözmek ve gidermek için kullanılmaktadır. Kireç giderilecek sistemin durumuna göre sistemdeki minimum su miktarı belirlenerek konsantrasyonu ayarlanan kireç sökücü, sistemi 6-8 saat devirdaim ederek kireçlenme sorununu ortadan kaldırabilecek bir kimyasal yapıya sahiptir.

Kireç sökücü ürün ve sistemleri hakkında bilgi sahibi olan mühendisler ürün kullanımı, konsantrasyon ayarı ve detaylı uygulama hakkında gerekli bilgileri vermekte ve süreçte tam destek vermektedir. Kireç, kalsiyum ve magnezyum içeren sert sudan oluşan bir maddedir. Kirecin rengi genel olarak rengi kirli beyazdır. Kireç renginin demir bileşenlerinin varlığına göre değiştiği de görülmektedir. Eski borularda, sıcak su borularında, sert suların geçtiği tesisatlarda kireç oluşumu yaygındır. Suyun buharlaşması sonucu veya karbonat konsantrasyonu arttığında geride kalan kalıntıya kireç denir. Endüstriyel kireç sökücü bu kalıntıyı temizleme görevini üstlenir. Kireç çözücüler endüstriyel ve yerel olarak çeşitlendirilmiştir. Kireç kalıntılarının temizlenmesi çok zor olabilir. Ayrıca tesisat ve ısıtma elemanlarının çalışma sistemi kireçten dolayı zarar görebilir veya bozulabilir.

ENDÜSTRİYEL KİREÇ SÖKÜCÜ [W-MAX GREEN] GENEL KULLANIM ALANLARI

Borulu Sistemlerin Temizliği

Endüstriyel kireç sökücü W-Max Green, kireci sirkülasyon sırasında mikronize etme özelliği sayesinde temizlik esnasında tıkanıklıklara yol açmaz. Metal, bakır borular gibi metallere ve boyalı yüzeylere zarar vermediğinden kullanımı güvenlidir.

Havuzların Temizliğinde

Yüzme, süs havuzlarının camlarında, zeminlerinde ve duvarlarında oluşan kireç kalıntılarının temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Beton Mikserlerinin Temizliğinde

Beton karıştırması ve nakliyesi yapan araçların kaporta ve aksamlarına yapışan her türlü çimento artıklarının temizlenmesinde çok iyi iş çıkarır.

Pastörize Hatlarının Temizliğinde

Konserve imalatından bulunan pastörize hatlarının soğutma sularından kaynaklanan tortu ve kirecin temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Makine Yüzeylerinin Temizliğinde

Seramik sanayisinde ve mermer işleme tesislerinde kullanılan makinelerin yüzeylerindeki her türlü kalıntının temizliğinde güvenle kullanılır.

ENDÜSTRİYEL KİREÇ SÖKÜCÜ [W-MAX GREEN] NASIL KULLANILIR?

Fırçalama Yöntemi

Endüstriyel kireç sökücü W-Max Green, kullanırken fırçalama yöntemi sık sık başvurulan bir yöntemdir. Fırçalama yöntemi genel olarak yerinden kaldırılması pek mümkün olmayan büyük ve ağır ekipmanların yerinde kolayca temizlenmesi için tercih edilir. Ekipmanın bu yöntem ile temizlenebilmesi için plastik olmayan bir fırça kullanılması uygundur. Makine yüzeyi ve parçalar istenildiği gibi temizleninceye kadar endüstriyel kireç sökücü ile ıslatılır ve işleme devam edilir. İşlem bittikten sonra kireç sökücü ile temas eden parçalar ıslak veya nemli bir bez ile iyice silinmelidir.

Daldırma Yöntemi

Yoğun kireç ve pas kalıntılarının temizlenmesinde daldırma yöntemi son derece etkilidir. Daldırma yöntemi genellikle ekipmanın küçük parçaları için kullanılır. İşlem öncesinde makine ve ekipmanların plastik parçaları tamamen çıkarılmalıdır. Sonrasında endüstriyel kireç sökücü içerisine daldırılır. Bu işlem için uygun ölçülerde bir kova veya küvet tercih edilebilir. Küvet içerisinde bekletilen parçaların üzerindeki kireç ve benzeri kalıntılar sökülene kadar bekletilir. Son olarak fırçalanarak veya bir bez yardımıyla silinerek işlem sonlandırılır.

Devirdaim Yöntemi

Endüstriyel kireç sökücü W-Max Green, bir sirkülasyon pompası yardımıyla sistemde devamlı bir çevirime tabi tutulur. Bu sayede sistemin içerisinde kirecin temizliği gerçekleştirilerek yeniden oluşması da engellenir.

ENDÜSTRİYEL KİREÇ SÖKÜCÜ [W-MAX GREEN] İLE SOĞUTMA SİSTEMLERİ NASIL TEMİZLENİR?

Endüstriyel kireç sökücü ile soğutma sistemlerini temizlemeden önce tüm sistem boşaltılmalıdır. Sonrasında sistem yeniden çalışma seviyesine gelinceye kadar su doldurulmalıdır. 10 litre suya karşılık 1 litre W-Max Green ilave edilmelidir. Sistemin 5-6 saat kadar sirküle edilmesi yeterli olacaktır.Sonrasında sistem içerisindeki suyun Ph’ı ölçülerek 1,5-2 arasında olması için gerekliyse W-Max Green ilave edilebilir. Sonrasında sistem boşaltılarak çalkalanmalıdır. Gerekli görülürse işlem tekrar edilebilir.

Kireç Nasıl Oluşur?

Sert su bulunan alanlar kireç için uygun bir zemin oluşturur. Örneğin kazandaki suyun ısıtılması sırasında magnezyum iyonları ve kalsiyum karbonat bileşikleri oluşur. Bahsedilen bileşimler kazan içinde kireç tortularının birikmesine neden olur. Musluklarda, borularda, radyatörlerde ve ısıtma sisteminin su geçiren tüm elemanlarında kireç oluşumu gözlemlenebilir. Kireç, suyun geçtiği sisteme zarar verdiği gibi görüntü kirliliğine de neden olabilir. Ayrıca yüzeydeki demir gibi malzemelerin kenarlarında biriken kireç de verimin düşmesine neden olur. Kireç çözücü ile soruna müdahale edilmezse kalıntı büyüyecek ve daha büyük sorunlara neden olacaktır.

Kireç Nasıl Temizlenmelidir?

Yaşam alanlarında kireç sorunu ile karşılaşıldığında kireç kalıntılarının ne kadar zor olduğunu görülmektedir. Kirecin zor bir kalıntı olduğunu düşünürsek endüstriyel kireç sökücü kullanımı ile soruna kesin çözüm bulabilirsiniz. Piyasada birçok kireç sökücü bulunmaktadır. Ancak söz konusu ürünlerin her biri kireç için etkili çözümler üretmemektedir. Yani ürünlerin kullanımı sırasında kireç kalıntılarını tamamen ortadan kaldırmak mümkün olmayabilir. Endüstriyel kireç sökücü W-Max Green ile yaşam alanlarının veya sanayi dallarının tüm alanlarında karşılaşılan kireç problemleri pratik olarak önlenebilmektedir.

Aklınızdaki tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz

BU ÜRÜNLERDE
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kireç ve Tortu Sökücü

Kuarterner Amonyum Bileşiği

Yüzey Temizleyici (Kokusuz)

Metal Yüzey Hazırlayıcı

İletişim Formu