Metal Yüzey Hazırlayıcı [W-MAX RUST REM]
5/5

SKU 930208

Kategori Kimyasallar

Metal Yüzey Hazırlayıcı

W-MAX RUST REM

Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem, metal yüzeylerin tamamında oluşan kir ve yağı yalnızca bir işlem ile uzaklaştırarak temizler. Metallerin yüzeyindeki mikroskobik ölçülerde oluşan kirleri arındırarak ekipmanı boyaya, uygulanacak yağa veya kaplamaya hazırlar.
Ambalaj: 30 kg
Teslim Tarihi: 7 Gün

Metal Yüzey Hazırlayıcı Özellikleri

⮚ Tek bir silme hareketi ile kirleri ve yağı alır.
⮚ Konsantre yapıya sahip ekonomik bir üründür.
⮚ Metal yüzeylerin üzerinde ince bir tabaka oluşturur.
⮚ Boyanın daha iyi tutunmasını sağlar ve örtücüdür.
⮚ Boyanın yüzey üzerindeki dayanıklılığını arttırır.

METAL YÜZEY HAZIRLAYICI [W-MAX RUST REM] AVANTAJLARI

Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem, herhangi bir koruyucu ile kaplanacak veya boyanacak olan metal ve alüminyum yüzeylerin en iyi şekilde hazırlanabilmesi için özel olarak üretilmiştir. Bu özelliği sayesinde boyanın daha iyi bir şekilde tutunmasını sağlayarak örtücülüğünün artmasını sağlar. Alüminyum ve diğer parlak yüzeylerinde temizliğinde kullanıldığında zımpara yapılmasına gerek bırakmaz. Metal yüzey hazırlayıcı, uygulama sırasında kullanıcıya rahatsızlık vermez ve yanıcı değildir.

Silme yöntemi ile temizlik yapıldığında ısıtma işleminin yapılmasına gerek yoktur. Su ile seyreltilebilen konsantre bir ürün olduğundan oldukça ekonomiktir. Uygulandığı yüzeylerdeki kaynak noktalarında korozyon, pas ve boya tahribatı oluşmasına imkân vermez. Metal yüzey hazırlayıcı demir, çelik, bakır, bronz, pirinç ve alüminyum gibi birçok yüzey üzerinde kullanıma uygundur. Daldırma, tozlama veya ıslak boya yapılacak ekipmanların üzerindeki pas artıklarını temizleyerek boyamaya en iyi şekilde hazırlar.

METAL YÜZEY HAZIRLAYICI [W-MAX RUST REM] ÖZELLİKLERİ

⮚ Temizlik sırasında ısının 55 °C’de tutulması temizliğin gücünü arttırır.
⮚ Temizlik sonrasında durulama işleminin yapılması istenmeyen artıkların uzaklaştırılmasını sağlar.
⮚ Yüzeyi mikron bazında fosfatlayarak boyanın daha iyi yapışmasında etkilidir.
⮚ Metalin en iyi şekilde boya veya kaplamaya hazırlanmasını sağlamaktadır.
⮚ Durulama işlemi sonrasında yüzeyde kalıntı bırakmaz.

METAL YÜZEY HAZIRLAYICI [W-MAX RUST REM] KULLANIM ALANLARI

Talaş İmalatı

Talaş imalatı sırasında veya sonrasında çeşitli sebeplerle metal yüzeylerde meydana gelen pas ve kirliliğin temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Yağ Alma

Metal yüzey hazırlayıcı, silme yöntemi ile sac üzerinde oluşan yağları alarak yüzeyin boya için hazırlanmasında güvenlidir.

Kalıp Temizliği

Plastik veya kauçuk sektöründe kullanılan kalıplarda zamanla oluşan pas ve kirlerin temizlenmesinde etkili ve güvenlidir.

Profillerin Temizlenmesinde

Çelik, sac ve platin profillerinin üzerinde oluşan pas artıklarını en iyi şekilde temizleyerek boyaya hazırlanmasında güvenle kullanılır.

METAL YÜZEY HAZIRLAYICI [W-MAX RUST REM] NEDİR?

Metal ve alüminyum yüzeylerin boyama veya kaplama yapılmadan önce belirli hazırlık aşamalarından geçmesi gerekmektedir. Bu hazırlıklar boyanın yüzeye en iyi şekilde tutunmasını, kopma ihtimalinin azalmasını ve çok daha iyi görünmesini sağlayacaktır. Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem, metal yüzeylerdeki pası ve yağı tek işlemde uzaklaştırmak için kullanılır. Kir ve yağın uzaklaştırılmasını sağlarken metali mikroskobik ölçüde yediğinden kumlamayı da aynı zamanda gerçekleştirir.

Kumlama işlemi özel makineler ile metal yüzeylerin üzerinde gözle görülmesi mümkün olmayan noktacıkların açılmasıdır. Bu sayede boyanın yüzeye daha iyi bir şekilde yapışması sağlanmaktadır. Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem sayesinde yüzeyin kumlama yapılmasına gerek kalmadan boyanabilmesi sağlanmaktadır. Böylece işletmeler kumlama işlemi için ayrı bütçe ayırmak zorunda kalmayacaktır.

METAL YÜZEY HAZIRLAYICI [W-MAX RUST REM] NASIL KULLANILIR?

Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem, su ile seyreltilerek uygulanan konsantre yapıda bir üründür. İşlem öncesinde ürün 1/3 – 1/15 aralığında su ile seyreltilmelidir. Temizlik sırasında daldırma, fırçalama ya da silme yöntemlerinden biri tercih edilebilir. Sıcak olarak uygulandığında yağın ve pasın metal yüzeyden daha hızlı bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlamaktadır.

Silme Yöntemi

Su ile seyreltilen metal yüzey hazırlayıcı yüzeye uygulandıktan sonra kuru bir bez yardımı ile silinerek kullanılabilir. Aynı zamanda temiz bir bezin üzerine bir miktar ürün dökülerek de silme işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Fırçalama Yöntemi

Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem kullanılarak metal yüzeylerin fırçalaması çok sık başvurulan bir yöntemdir. Bu yönteme genellikle yerinden kaldırılması çok zor olan ağır ve büyük ekipmanların yerinde kolayca temizlenmesi için başvurulur. Paslı ve kirli olan ekipmanların fırçalama yöntemi ile temizlenebilmesi için bir boya fırçası (plastik olmamalı) tercih edilmelidir. Metal yüzeyler istenilen seviyede temizlenene kadar fırça metal yüzey hazırlayıcı ile ıslatılarak işlem tekrarlanabilir. Temizlik bittikten sonra yüzey ilaçtan arındırılarak bir sonraki işleme geçilebilir.

Daldırma Yöntemi

Ayır yağlı ve paslanmış metallerin temizlenmesinde Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem kullanılırken uygulamanın daldırma yöntemi ile yapılması çok mantıklıdır. Temizlik işlemine başlanmadan önce metal üzerinde varsa plastik parçaların tamamı çıkarılmalıdır. Sonrasında ile metalparçaları Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem içerisine batırılarak üzerindeki pas ve kirden arınana kadar beklenmelidir. İşlem için uygun boyutlarda bir kova veya küvetten yardım alınması gerekmektedir. Son olarak parçalar çıkarılarak durulanmalıdır.

METAL YÜZEY HAZIRLAYICI [W-MAX RUST REM] KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Metal yüzeylerde boyama işleminin daha sağlıklı ve dayanıklı olabilmesi için birtakım ön hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Bu nedenle de metalin hazırlık sürecinde mutlaka metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem kullanılmalıdır. Ürün boya öncesi metal yüzeyin hazırlanmasını için kullanılan 3 işlemin tek başına yapılmasını sağlamaktadır. Bu sayede işletmelerin hem zaman hem de paradan tasarruf etmelerini sağlamaktadır.

En önemli özelliklerinin başında yüzeyden yağ, pas ve kirin temizlenmesini sağlaması gelmektedir. Temizlik sırasında yüzeyi temizlerken aynı zamanda da parlamasını sağlamaktadır. Ancak ürünün kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Bunlar aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

● Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem, kullanılmadan önce mutlaka seyreltilmelidir.
● İşlem sırasında kimyasal ile temas eden metaller sonrasında mutlaka durulanmalıdır.
● Durulama işlemi yapılmayan metallerde ürün görevine devam edeceğinden üstüne sürülen boya ve kaplamanın patlamasına neden olacaktır.
● Durulama metal yüzey tamamen ilaçtan arındırılana kadar devam ettirilmelidir.
● Metalin kurutulmasında bir fırın kullanılıyorsa metalin paslanmaması için fırının içindeki nem oranının az olması gerekmektedir.
● Fırınlama sonrasında metal ürünleri dışarıda fazla bekletilmeden boyamaya alınmalıdır.

Boyama yapılmayan metallerde ortamın nem durumuna göre kısa sürede pas gerçekleşebilmektedir. Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem ne kadar iyi bir şekilde yağ ve pası sökse de ortamın nem (rutubet) oranı, metalin yıkama sonrası dış ortamda bekleme süresi, seyreltilmede kullanılan suyun kireç oranı ve havalandırmanın kalitesi ilacın en iyi performansa ulaşmasını ve boyanın tutma gücünü etkileyecektir. Bu nedenle dış faktörlerin ayarlanması ne kadar iyi yapılırsa metal yüzey hazırlayıcı kullanımı sonrasında boyanın kalitesi de o kadar arttırılmış olacaktır.

METAL YÜZEY HAZIRLAYICI [W-MAX RUST REM] KULLANMANIN FAYDALARI

● Metal yüzeylerin tamamındaki yağı, kiri, gresi ve pası tek bir işlem ile temizleyerek giderir. Bu nedenle Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem, yüksek performanslı bir üründür.
● Metalleri temizlemesinin yanı sıra oksitlenmenin de önüne geçerek metallerin ömrünü uzatır.
● Yüzeylerin boyama işlemine olabilecek en iyi şekilde hazırlanmasını sağlar.
● Uygulama sonrasında yüzeyde oluşturduğu tabaka sayesinde uygulanacak kaplama veya boya yüzeye olabilecek en iyi şekilde tutunur.
● Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem, metal yüzeylerde korozif etki göstermediğinden güvenlidir.
● Temizlik işlemini kısa sürede gerçekleştirdiğinden insan gücünden ve maliyetten önemli ölçüde tasarruf sağlar.
● Uygulandığı yüzeyde temizlik sırasında köpürme yapmaz.

Aklınızdaki tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz

BU
ÜRÜNLERDE
İLGİNİZİ
ÇEKEBİLİR

Cilt Temizleme Maddesi

Silikonsuz Kalıp Ayırıcı Sprey

İletişim Formu

KULLANIM KATEGORİSİ
Asidik Sökücüler

%100 YERLİ ÜRÜN
GARANTİSİ

TÜM SİPARİŞLERDE
ÜCRETSİZ SEVKİYAT

YERİNDE SORUN
TESPİTİ

TEKNİK
DANIŞMANLIK

5/5

SKU 930208

Kategori Kimyasallar

Metal Yüzey Hazırlayıcı

W-MAX RUST REM

KULLANIM KATEGORİSİ
Asidik Sökücüler

Ambalaj:
30 kg
Teslim Tarihi:
7 Gün

Metal Yüzey Hazırlayıcı Özellikleri

⮚ Tek bir silme hareketi ile kirleri ve yağı alır.
⮚ Konsantre yapıya sahip ekonomik bir üründür.
⮚ Metal yüzeylerin üzerinde ince bir tabaka oluşturur.
⮚ Boyanın daha iyi tutunmasını sağlar ve örtücüdür.
⮚ Boyanın yüzey üzerindeki dayanıklılığını arttırır.

METAL YÜZEY HAZIRLAYICI [W-MAX RUST REM] AVANTAJLARI

Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem, herhangi bir koruyucu ile kaplanacak veya boyanacak olan metal ve alüminyum yüzeylerin en iyi şekilde hazırlanabilmesi için özel olarak üretilmiştir. Bu özelliği sayesinde boyanın daha iyi bir şekilde tutunmasını sağlayarak örtücülüğünün artmasını sağlar. Alüminyum ve diğer parlak yüzeylerinde temizliğinde kullanıldığında zımpara yapılmasına gerek bırakmaz. Metal yüzey hazırlayıcı, uygulama sırasında kullanıcıya rahatsızlık vermez ve yanıcı değildir.

Silme yöntemi ile temizlik yapıldığında ısıtma işleminin yapılmasına gerek yoktur. Su ile seyreltilebilen konsantre bir ürün olduğundan oldukça ekonomiktir. Uygulandığı yüzeylerdeki kaynak noktalarında korozyon, pas ve boya tahribatı oluşmasına imkân vermez. Metal yüzey hazırlayıcı demir, çelik, bakır, bronz, pirinç ve alüminyum gibi birçok yüzey üzerinde kullanıma uygundur. Daldırma, tozlama veya ıslak boya yapılacak ekipmanların üzerindeki pas artıklarını temizleyerek boyamaya en iyi şekilde hazırlar.

METAL YÜZEY HAZIRLAYICI [W-MAX RUST REM] ÖZELLİKLERİ

⮚ Temizlik sırasında ısının 55 °C’de tutulması temizliğin gücünü arttırır.
⮚ Temizlik sonrasında durulama işleminin yapılması istenmeyen artıkların uzaklaştırılmasını sağlar.
⮚ Yüzeyi mikron bazında fosfatlayarak boyanın daha iyi yapışmasında etkilidir.
⮚ Metalin en iyi şekilde boya veya kaplamaya hazırlanmasını sağlamaktadır.
⮚ Durulama işlemi sonrasında yüzeyde kalıntı bırakmaz.

METAL YÜZEY HAZIRLAYICI [W-MAX RUST REM] KULLANIM ALANLARI

Talaş İmalatı

Talaş imalatı sırasında veya sonrasında çeşitli sebeplerle metal yüzeylerde meydana gelen pas ve kirliliğin temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Yağ Alma

Metal yüzey hazırlayıcı, silme yöntemi ile sac üzerinde oluşan yağları alarak yüzeyin boya için hazırlanmasında güvenlidir.

Kalıp Temizliği

Plastik veya kauçuk sektöründe kullanılan kalıplarda zamanla oluşan pas ve kirlerin temizlenmesinde etkili ve güvenlidir.

Profillerin Temizlenmesinde

Çelik, sac ve platin profillerinin üzerinde oluşan pas artıklarını en iyi şekilde temizleyerek boyaya hazırlanmasında güvenle kullanılır.

METAL YÜZEY HAZIRLAYICI [W-MAX RUST REM] NEDİR?

Metal ve alüminyum yüzeylerin boyama veya kaplama yapılmadan önce belirli hazırlık aşamalarından geçmesi gerekmektedir. Bu hazırlıklar boyanın yüzeye en iyi şekilde tutunmasını, kopma ihtimalinin azalmasını ve çok daha iyi görünmesini sağlayacaktır. Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem, metal yüzeylerdeki pası ve yağı tek işlemde uzaklaştırmak için kullanılır. Kir ve yağın uzaklaştırılmasını sağlarken metali mikroskobik ölçüde yediğinden kumlamayı da aynı zamanda gerçekleştirir.

Kumlama işlemi özel makineler ile metal yüzeylerin üzerinde gözle görülmesi mümkün olmayan noktacıkların açılmasıdır. Bu sayede boyanın yüzeye daha iyi bir şekilde yapışması sağlanmaktadır. Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem sayesinde yüzeyin kumlama yapılmasına gerek kalmadan boyanabilmesi sağlanmaktadır. Böylece işletmeler kumlama işlemi için ayrı bütçe ayırmak zorunda kalmayacaktır.

METAL YÜZEY HAZIRLAYICI [W-MAX RUST REM] NASIL KULLANILIR?

Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem, su ile seyreltilerek uygulanan konsantre yapıda bir üründür. İşlem öncesinde ürün 1/3 – 1/15 aralığında su ile seyreltilmelidir. Temizlik sırasında daldırma, fırçalama ya da silme yöntemlerinden biri tercih edilebilir. Sıcak olarak uygulandığında yağın ve pasın metal yüzeyden daha hızlı bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlamaktadır.

Silme Yöntemi

Su ile seyreltilen metal yüzey hazırlayıcı yüzeye uygulandıktan sonra kuru bir bez yardımı ile silinerek kullanılabilir. Aynı zamanda temiz bir bezin üzerine bir miktar ürün dökülerek de silme işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Fırçalama Yöntemi

Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem kullanılarak metal yüzeylerin fırçalaması çok sık başvurulan bir yöntemdir. Bu yönteme genellikle yerinden kaldırılması çok zor olan ağır ve büyük ekipmanların yerinde kolayca temizlenmesi için başvurulur. Paslı ve kirli olan ekipmanların fırçalama yöntemi ile temizlenebilmesi için bir boya fırçası (plastik olmamalı) tercih edilmelidir. Metal yüzeyler istenilen seviyede temizlenene kadar fırça metal yüzey hazırlayıcı ile ıslatılarak işlem tekrarlanabilir. Temizlik bittikten sonra yüzey ilaçtan arındırılarak bir sonraki işleme geçilebilir.

Daldırma Yöntemi

Ayır yağlı ve paslanmış metallerin temizlenmesinde Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem kullanılırken uygulamanın daldırma yöntemi ile yapılması çok mantıklıdır. Temizlik işlemine başlanmadan önce metal üzerinde varsa plastik parçaların tamamı çıkarılmalıdır. Sonrasında ile metalparçaları Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem içerisine batırılarak üzerindeki pas ve kirden arınana kadar beklenmelidir. İşlem için uygun boyutlarda bir kova veya küvetten yardım alınması gerekmektedir. Son olarak parçalar çıkarılarak durulanmalıdır.

METAL YÜZEY HAZIRLAYICI [W-MAX RUST REM] KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Metal yüzeylerde boyama işleminin daha sağlıklı ve dayanıklı olabilmesi için birtakım ön hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Bu nedenle de metalin hazırlık sürecinde mutlaka metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem kullanılmalıdır. Ürün boya öncesi metal yüzeyin hazırlanmasını için kullanılan 3 işlemin tek başına yapılmasını sağlamaktadır. Bu sayede işletmelerin hem zaman hem de paradan tasarruf etmelerini sağlamaktadır.

En önemli özelliklerinin başında yüzeyden yağ, pas ve kirin temizlenmesini sağlaması gelmektedir. Temizlik sırasında yüzeyi temizlerken aynı zamanda da parlamasını sağlamaktadır. Ancak ürünün kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Bunlar aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

● Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem, kullanılmadan önce mutlaka seyreltilmelidir.
● İşlem sırasında kimyasal ile temas eden metaller sonrasında mutlaka durulanmalıdır.
● Durulama işlemi yapılmayan metallerde ürün görevine devam edeceğinden üstüne sürülen boya ve kaplamanın patlamasına neden olacaktır.
● Durulama metal yüzey tamamen ilaçtan arındırılana kadar devam ettirilmelidir.
● Metalin kurutulmasında bir fırın kullanılıyorsa metalin paslanmaması için fırının içindeki nem oranının az olması gerekmektedir.
● Fırınlama sonrasında metal ürünleri dışarıda fazla bekletilmeden boyamaya alınmalıdır.

Boyama yapılmayan metallerde ortamın nem durumuna göre kısa sürede pas gerçekleşebilmektedir. Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem ne kadar iyi bir şekilde yağ ve pası sökse de ortamın nem (rutubet) oranı, metalin yıkama sonrası dış ortamda bekleme süresi, seyreltilmede kullanılan suyun kireç oranı ve havalandırmanın kalitesi ilacın en iyi performansa ulaşmasını ve boyanın tutma gücünü etkileyecektir. Bu nedenle dış faktörlerin ayarlanması ne kadar iyi yapılırsa metal yüzey hazırlayıcı kullanımı sonrasında boyanın kalitesi de o kadar arttırılmış olacaktır.

METAL YÜZEY HAZIRLAYICI [W-MAX RUST REM] KULLANMANIN FAYDALARI

● Metal yüzeylerin tamamındaki yağı, kiri, gresi ve pası tek bir işlem ile temizleyerek giderir. Bu nedenle Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem, yüksek performanslı bir üründür.
● Metalleri temizlemesinin yanı sıra oksitlenmenin de önüne geçerek metallerin ömrünü uzatır.
● Yüzeylerin boyama işlemine olabilecek en iyi şekilde hazırlanmasını sağlar.
● Uygulama sonrasında yüzeyde oluşturduğu tabaka sayesinde uygulanacak kaplama veya boya yüzeye olabilecek en iyi şekilde tutunur.
● Metal yüzey hazırlayıcı W-Max Rust Rem, metal yüzeylerde korozif etki göstermediğinden güvenlidir.
● Temizlik işlemini kısa sürede gerçekleştirdiğinden insan gücünden ve maliyetten önemli ölçüde tasarruf sağlar.
● Uygulandığı yüzeyde temizlik sırasında köpürme yapmaz.

Aklınızdaki tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz

BU ÜRÜNLERDE
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yağlayıcı ve Gevşetici Sprey

Kireç ve Tortu Temizleyici

Kalıp Ayırıcı Sprey

Yüzey Temizleyici (Kokusuz)

İletişim Formu