Soğutma Üniteleri Temizleyici [ALL BRILLANT]
5/5

SKU 920212

Kategori Kimyasallar

Soğutma Üniteleri Temizleyici

ALL BRILLANT

Soğutma üniteleri temizleyici All Brillant, klimalarda ve alüminyum yüzeylerde zamanla oluşan organik veya inorganik tüm yağ, kir, yapışmış tortu ve diğer mikroorganizmaların kolayca temizlenmesini sağlar. Konsantre özelliğe ve alkali yapıya sahip çok maksatlı bir yağ çözücüdür.
Ambalaj: 30 kg
Teslim Tarihi: 7 Gün

Soğutma Üniteleri Temizleyici Özellikleri

⮚ Konsantre yapısı sayesinde ekonomiktir.
⮚ Aşınmayı ve sürtünmeyi azaltır.
⮚ Gürültülü çalışmayı engellemeye yardımcı olur.
⮚ Motorlarda oluşan çamurlaşmayı giderir.
⮚ Motorun temiz kalmasına yardımcı olur.

SOĞUTMA ÜNİTELERİ TEM. [ALL BRILLANT] AVANTAJLARI

Soğutma üniteleri temizleyici, soğutma sistemlerini yalnızca temizlemekle kalmaz kötü kokuları gidererek yeniden oluşmalarına da engel olur. Bu özelliği sayesinde kullanıcılarını uzun vadede ferahlık konusunda rahat ettirdiğinden olmazsa olmaz temizlik malzemelerinden biridir. Hijyen amaçlı kullanıldığında oldukça etkili olan soğutma üniteleri temizleyici, dezenfeksiyon işlemini de rahatlıkla yapar. Konsantre yapıya sahip olan ürün su ile seyreltilerek kullanılmaktadır. Bu özelliği sayesinde daha uzun süre kullanılabildiğinden ekonomiktir.

İşletmelerin temizlik işlemini daha kolay yapmalarına katkı sağlar. Soğutma üniteleri temizleyici, etkili temizlik performansının yanında ısıtma ve soğutma sistemlerine de olumlu katkılar sağlamaktadır. Böylece klima gibi soğutma veya ısıtma sağlayan ürünlerden tam bir şekilde verim alınmasına imkân verir. Aynı zamanda sistemlerde enerji tasarruf açısından da kritik rol oynar. Soğutma üniteleri temizleyici, özeli formülasyonu sayesinde kirecin kimyasal olarak zararsız bir hale getirir. Temizlik sırasında sisteme zarar verici bir etkisi olmadığından oldukça güvenlidir.

SOĞUTMA ÜNİTELERİ TEM. [ALL BRILLANT] ÖZELLİKLERİ

⮚ Kirecin kimyasal olarak zararsız hale gelmesini sağlar.
⮚ Aşındırıcı hiçbir asidik baz içermez.
⮚ Yağ, kurum, kireç ve gresi çözer.
⮚ Çamur birikintilerinin tamamını dağıtır.
⮚ Soğutma sistemi ekipmanları üzerinde olumsuz etkisi yoktur.
⮚ Soğutma üniteleri temizleyici antifirizler ile uyumludur.
⮚ Lastik ve hortum gibi plastik parçalar ile uyumludur.

SOĞUTMA ÜNİTELERİ TEM. [ALL BRILLANT] KULLANIM ALANLARI

Soğutma Ünitelerinde

Soğutma üniteleri temizleyici klima sistemlerinin tamamında iç ve dış ünitelerden kir, yağ ve toz artıklarının tamamının temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Filtre Temizliğinde

Soğutucu ve klimaların kullanım sonrası filtrelerinde zamanla oluşan kir, yağ ve toz gibi atmosferik artıkların temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Fancoil Serpantin Temizliğinde

Soğutma üniteleri temizleyici merkezi sistemlerde bulunan gömme tavan klimalarının ısıtma ve soğutma yapan fancoil serpantinlerinden kirlerin tamamının temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Klima Peteklerinin Temizliğinde

Klimalarda uzun süre kullanım sonucu oluşan mikroorganizma ve kirlerin tamamının temizlenmesinde güvenle kullanılır.

SOĞUTMA ÜNİTELERİ TEM. [ALL BRILLANT] NEDİR VE NEDEN KULLANILMALIDIR?

Isıtma ve soğutma sistemlerinde şebeke suyu kullanımı gibi dış etkenlerden kaynaklanan kireçlenme ve kurum oluşumu son derece yaygın bir durumdur. Oluşan kurum ve kireç termostatların ve motorun cihazları uygun ısıya getirmesini veya kapatmasını etkilemektedir. Aynı zamanda soğutma üniteleri temizleyici kullanılmayan sistemlerde oluşan aşındırıcılar, radyatörlerin iç ve alt bölgelerinde birikerek su devirdaiminin sağlıklı akışına engel olur.

Bu durum ise motor sıcaklığının artmasına neden olacaktır. Sıcaklığının yüksek olması ise motorun yüksek seviyede aşınma ve hasar riski ile çalışmasına neden olmaktadır. Soğutma üniteleri temizleyici All Brillant, soğutma sistemlerindeki kireç ve kurumları temizleyerek motorun olabilecek en yüksek performans ile emniyetli bir şekilde çalışmasını sağlar. Soğutma üniteleri temizleyici, aşındırıcı bazlar içermediğinden motor parçaları için herhangi bir risk teşkil etmez. Sistemde oluşan çamurumsu birikintileri dağıtarak tıkanıklık oluşmasının önüne geçer.

SOĞUTMA ÜNİTELERİ TEM. [ALL BRILLANT] NASIL KULLANILIR?

Silme Yöntemi

Temizlenmek istenen soğutma sisteminin parçalarına bir miktar Soğutma üniteleri temizleyici All Brillant uygulandıktan sonra kuru bir bez yardımı ile kir ve kurum çıkana kadar temizlenir. Aynı zamanda temiz bir bezin üzerine de ürün dökülerek temizlik işlemi kolayca gerçekleştirilebilir.

Püskürtme Yöntemi

Soğutma üniteleri temizleyici All Brillant, kutusu üzerinde yazan talimatlara uygun şekilde seyreltildikten sonra bir sprey şişesinin içerisine doldurulur. Temizlenmek istenen yüzeylerin üzerine bir miktar püskürtüldükten sonra bir bez yardımı ile temizlenir. Bu işlem sayesinde soğutma ünitelerinin ulaşılması zor olan bölgeleri kolayca temizlenebilmektedir.

Daldırma Yöntemi

Soğutma sistemlerinde zamanla yoğun bir şekilde oluşan kir, yağ ve kurumun kusursuz bir şekilde temizlenmesi için daldırma yöntemi çok idealdir. İşlem öncesinde ünite ekipmanlarının plastik parçalarının tamamı mutlaka çıkarılmalıdır. Daldırma işleminin yapılacağı kova ya da küvet mutlaka uygun ölçülerde seçilmelidir. Sonrasında ise küvetin içerisine bir miktar su ile seyreltilen Soğutma üniteleri temizleyici All Brillant eklenir. Sistem parçaları (plastikler hariç) küvetin içerisine daldırılarak parçalar üzerindeki kirleticiler çıkana kadar bir süre beklenir. Küvetten temiz bir şekilde çıkarılan parçalar durulanarak yeniden kullanılabilir.

SOĞUTMA ÜNİTELERİ TEM. [ALL BRILLANT] KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

● Soğutma üniteleri temizleyici All Brillant temizlik sonrasında mutlaka su ile durulanmalıdır.

● Boyalı, camlı ve laklı yüzeylerde kullanılmamalıdır.

● Motor soğukken kullanılması daha güvenlidir.

● Uygulama sonrasında motor en az 10 -30 dakika arasında çalıştırılmalıdır.

● Sonrasında soğutma suyu boşaltılarak sistem yıkanmalı ve temiz su ile doldurulmalıdır.

● Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır.

● El, vücut ve gıda temizliğinde kesinlikle kullanılmamalıdır.

● Cilt ve göz ile teması halinde bol su ile yıkanmalıdır. Herhangi bir rahatsızlık oluşursa tıbbi yardım alınmalıdır.

● Kuru, serin ve güneş görmeyen yerlerde muhafaza edilmesine özen gösterilmelidir.

SOĞUTMA ÜNİTELERİ TEM. [ALL BRILLANT] KULLANIMININ SAĞLADIĞI FAYDALAR

Soğutma üniteleri temizleyici All Brillant, kullanımı sırasında alüminyum malzemelere zarar vermeden etkili bir temizlik sağlar. Aynı zamanda yüzeyi parlak bir hale getirdiğinde ekstra bir işlem yapılmasına gerek kalmaz. Soğutma üniteleri temizleyici All Brillant, farkli birçok metal yüzey üzerinde kullanma uygundur.

Yüzeylerin üzerinde zamanla oluşan yağ, kir, kurum ve kirecin etkili bir şekilde ortadan kaldırılmasında güvenlidir. Temizlenmemiş klima petekleri zaman içerisinde mikroorganizmalar ve istenmeyen aşındırıcılar nedeniyle normalden daha fazla enerji harcayacaktır. Bu nedenle soğutma üniteleri temizleyici All Brillant kullanımı son derece önemlidir.

SOĞUTMA ÜNİTELERİ TEM. [ALL BRILLANT] İLE KLİMA TEMİZLİĞİ

Kullanıcıların her gün kullandıkları ısıtma ve soğutma ürünlerine düzenli olarak bakım yaptırmaları çok önemlidir. Yapılan bu bakımlar makinelerin ömrünü uzattığı gibi daha temiz ve hijyenik olmaları bakımından önemlidir. Bu nedenle kullanıcılar sık sık kullandıkları klimaların temizliğinde farklı yöntemlere başvurmaktadır. Kullanılabilecek en iyi temizleyici maddelerden biri de soğutma üniteleri temizleyici All Brillant’tır.

Klimalar yalnızca evlerde ve işyerlerinde kullanılan ürünler değildir. Araçlar da yoğun olarak kullanılan klimalara sahiptir. Bu klimalar sürekli olarak araç içerisine hava sağladığı için mutlaka temiz olmak zorundadır. Bu amaçla kullanılan soğutma üniteleri temizleyici All Brillant, en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Araç klimaların da genel olarak spreyleme yöntemi ile kullanılan ürün bakterilerin ortadan kaldırılmasında çok etkilidir. Araç içerisinde püskürtme yöntemi ile kullanıldığında dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır

Bunlar;
● Kullanım öncesinde su ile seyreltilerek sprey şişesine doldurulmalıdır.
● Soğutma üniteleri temizleyici püskürtülmeden önce şişe iyice çalkalanmalıdır.
● Ardından aracın kliması kapatılarak havalandırma iç sirkülasyon durumuna getirilmelidir.
● Fan en soğuk derecede maksimum ayarda çalıştırılmalıdır.
● Sprey şişesi araç içinde merkezi bir konuma getirilerek püskürtülmelidir.
● Uygulama sırasında araç kapılarının yaklaşık 10 dakika kadar kapalı kalması tavsiye edilmektedir.
● Son olarak araç havalandırılmalı ve klima normal çalışma ayarına getirilmelidir.

Aklınızdaki tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz

BU
ÜRÜNLERDE
İLGİNİZİ
ÇEKEBİLİR

Ağır Karbon Sökücü

Konsantre Korozyon Önleyici

İletişim Formu

KULLANIM KATEGORİSİ
Alkali Sökücüler

%100 YERLİ ÜRÜN
GARANTİSİ

TÜM SİPARİŞLERDE
ÜCRETSİZ SEVKİYAT

YERİNDE SORUN
TESPİTİ

TEKNİK
DANIŞMANLIK

5/5

SKU 920212

Kategori Kimyasallar

Soğutma Üniteleri Temizleyici

ALL BRILLANT

KULLANIM KATEGORİSİ
Alkali Sökücüler

Ambalaj:
30 kg
Teslim Tarihi:
7 Gün

Soğutma Üniteleri Temizleyici Özellikleri

⮚ Konsantre yapısı sayesinde ekonomiktir.
⮚ Aşınmayı ve sürtünmeyi azaltır.
⮚ Gürültülü çalışmayı engellemeye yardımcı olur.
⮚ Motorlarda oluşan çamurlaşmayı giderir.
⮚ Motorun temiz kalmasına yardımcı olur.

SOĞUTMA ÜNİTELERİ TEM. [ALL BRILLANT] AVANTAJLARI

Soğutma üniteleri temizleyici, soğutma sistemlerini yalnızca temizlemekle kalmaz kötü kokuları gidererek yeniden oluşmalarına da engel olur. Bu özelliği sayesinde kullanıcılarını uzun vadede ferahlık konusunda rahat ettirdiğinden olmazsa olmaz temizlik malzemelerinden biridir. Hijyen amaçlı kullanıldığında oldukça etkili olan soğutma üniteleri temizleyici, dezenfeksiyon işlemini de rahatlıkla yapar. Konsantre yapıya sahip olan ürün su ile seyreltilerek kullanılmaktadır. Bu özelliği sayesinde daha uzun süre kullanılabildiğinden ekonomiktir.

İşletmelerin temizlik işlemini daha kolay yapmalarına katkı sağlar. Soğutma üniteleri temizleyici, etkili temizlik performansının yanında ısıtma ve soğutma sistemlerine de olumlu katkılar sağlamaktadır. Böylece klima gibi soğutma veya ısıtma sağlayan ürünlerden tam bir şekilde verim alınmasına imkân verir. Aynı zamanda sistemlerde enerji tasarruf açısından da kritik rol oynar. Soğutma üniteleri temizleyici, özeli formülasyonu sayesinde kirecin kimyasal olarak zararsız bir hale getirir. Temizlik sırasında sisteme zarar verici bir etkisi olmadığından oldukça güvenlidir.

SOĞUTMA ÜNİTELERİ TEM. [ALL BRILLANT] ÖZELLİKLERİ

⮚ Kirecin kimyasal olarak zararsız hale gelmesini sağlar.
⮚ Aşındırıcı hiçbir asidik baz içermez.
⮚ Yağ, kurum, kireç ve gresi çözer.
⮚ Çamur birikintilerinin tamamını dağıtır.
⮚ Soğutma sistemi ekipmanları üzerinde olumsuz etkisi yoktur.
⮚ Soğutma üniteleri temizleyici antifirizler ile uyumludur.
⮚ Lastik ve hortum gibi plastik parçalar ile uyumludur.

SOĞUTMA ÜNİTELERİ TEM. [ALL BRILLANT] KULLANIM ALANLARI

Soğutma Ünitelerinde

Soğutma üniteleri temizleyici klima sistemlerinin tamamında iç ve dış ünitelerden kir, yağ ve toz artıklarının tamamının temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Filtre Temizliğinde

Soğutucu ve klimaların kullanım sonrası filtrelerinde zamanla oluşan kir, yağ ve toz gibi atmosferik artıkların temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Fancoil Serpantin Temizliğinde

Soğutma üniteleri temizleyici merkezi sistemlerde bulunan gömme tavan klimalarının ısıtma ve soğutma yapan fancoil serpantinlerinden kirlerin tamamının temizlenmesinde güvenle kullanılır.

Klima Peteklerinin Temizliğinde

Klimalarda uzun süre kullanım sonucu oluşan mikroorganizma ve kirlerin tamamının temizlenmesinde güvenle kullanılır.

SOĞUTMA ÜNİTELERİ TEM. [ALL BRILLANT] NEDİR VE NEDEN KULLANILMALIDIR?

Isıtma ve soğutma sistemlerinde şebeke suyu kullanımı gibi dış etkenlerden kaynaklanan kireçlenme ve kurum oluşumu son derece yaygın bir durumdur. Oluşan kurum ve kireç termostatların ve motorun cihazları uygun ısıya getirmesini veya kapatmasını etkilemektedir. Aynı zamanda soğutma üniteleri temizleyici kullanılmayan sistemlerde oluşan aşındırıcılar, radyatörlerin iç ve alt bölgelerinde birikerek su devirdaiminin sağlıklı akışına engel olur.

Bu durum ise motor sıcaklığının artmasına neden olacaktır. Sıcaklığının yüksek olması ise motorun yüksek seviyede aşınma ve hasar riski ile çalışmasına neden olmaktadır. Soğutma üniteleri temizleyici All Brillant, soğutma sistemlerindeki kireç ve kurumları temizleyerek motorun olabilecek en yüksek performans ile emniyetli bir şekilde çalışmasını sağlar. Soğutma üniteleri temizleyici, aşındırıcı bazlar içermediğinden motor parçaları için herhangi bir risk teşkil etmez. Sistemde oluşan çamurumsu birikintileri dağıtarak tıkanıklık oluşmasının önüne geçer.

SOĞUTMA ÜNİTELERİ TEM. [ALL BRILLANT] NASIL KULLANILIR?

Silme Yöntemi

Temizlenmek istenen soğutma sisteminin parçalarına bir miktar Soğutma üniteleri temizleyici All Brillant uygulandıktan sonra kuru bir bez yardımı ile kir ve kurum çıkana kadar temizlenir. Aynı zamanda temiz bir bezin üzerine de ürün dökülerek temizlik işlemi kolayca gerçekleştirilebilir.

Püskürtme Yöntemi

Soğutma üniteleri temizleyici All Brillant, kutusu üzerinde yazan talimatlara uygun şekilde seyreltildikten sonra bir sprey şişesinin içerisine doldurulur. Temizlenmek istenen yüzeylerin üzerine bir miktar püskürtüldükten sonra bir bez yardımı ile temizlenir. Bu işlem sayesinde soğutma ünitelerinin ulaşılması zor olan bölgeleri kolayca temizlenebilmektedir.

Daldırma Yöntemi

Soğutma sistemlerinde zamanla yoğun bir şekilde oluşan kir, yağ ve kurumun kusursuz bir şekilde temizlenmesi için daldırma yöntemi çok idealdir. İşlem öncesinde ünite ekipmanlarının plastik parçalarının tamamı mutlaka çıkarılmalıdır. Daldırma işleminin yapılacağı kova ya da küvet mutlaka uygun ölçülerde seçilmelidir. Sonrasında ise küvetin içerisine bir miktar su ile seyreltilen Soğutma üniteleri temizleyici All Brillant eklenir. Sistem parçaları (plastikler hariç) küvetin içerisine daldırılarak parçalar üzerindeki kirleticiler çıkana kadar bir süre beklenir. Küvetten temiz bir şekilde çıkarılan parçalar durulanarak yeniden kullanılabilir.

SOĞUTMA ÜNİTELERİ TEM. [ALL BRILLANT] KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

● Soğutma üniteleri temizleyici All Brillant temizlik sonrasında mutlaka su ile durulanmalıdır.

● Boyalı, camlı ve laklı yüzeylerde kullanılmamalıdır.

● Motor soğukken kullanılması daha güvenlidir.

● Uygulama sonrasında motor en az 10 -30 dakika arasında çalıştırılmalıdır.

● Sonrasında soğutma suyu boşaltılarak sistem yıkanmalı ve temiz su ile doldurulmalıdır.

● Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır.

● El, vücut ve gıda temizliğinde kesinlikle kullanılmamalıdır.

● Cilt ve göz ile teması halinde bol su ile yıkanmalıdır. Herhangi bir rahatsızlık oluşursa tıbbi yardım alınmalıdır.

● Kuru, serin ve güneş görmeyen yerlerde muhafaza edilmesine özen gösterilmelidir.

SOĞUTMA ÜNİTELERİ TEM. [ALL BRILLANT] KULLANIMININ SAĞLADIĞI FAYDALAR

Soğutma üniteleri temizleyici All Brillant, kullanımı sırasında alüminyum malzemelere zarar vermeden etkili bir temizlik sağlar. Aynı zamanda yüzeyi parlak bir hale getirdiğinde ekstra bir işlem yapılmasına gerek kalmaz. Soğutma üniteleri temizleyici All Brillant, farkli birçok metal yüzey üzerinde kullanma uygundur.

Yüzeylerin üzerinde zamanla oluşan yağ, kir, kurum ve kirecin etkili bir şekilde ortadan kaldırılmasında güvenlidir. Temizlenmemiş klima petekleri zaman içerisinde mikroorganizmalar ve istenmeyen aşındırıcılar nedeniyle normalden daha fazla enerji harcayacaktır. Bu nedenle soğutma üniteleri temizleyici All Brillant kullanımı son derece önemlidir.

SOĞUTMA ÜNİTELERİ TEM. [ALL BRILLANT] İLE KLİMA TEMİZLİĞİ

Kullanıcıların her gün kullandıkları ısıtma ve soğutma ürünlerine düzenli olarak bakım yaptırmaları çok önemlidir. Yapılan bu bakımlar makinelerin ömrünü uzattığı gibi daha temiz ve hijyenik olmaları bakımından önemlidir. Bu nedenle kullanıcılar sık sık kullandıkları klimaların temizliğinde farklı yöntemlere başvurmaktadır. Kullanılabilecek en iyi temizleyici maddelerden biri de soğutma üniteleri temizleyici All Brillant’tır.

Klimalar yalnızca evlerde ve işyerlerinde kullanılan ürünler değildir. Araçlar da yoğun olarak kullanılan klimalara sahiptir. Bu klimalar sürekli olarak araç içerisine hava sağladığı için mutlaka temiz olmak zorundadır. Bu amaçla kullanılan soğutma üniteleri temizleyici All Brillant, en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Araç klimaların da genel olarak spreyleme yöntemi ile kullanılan ürün bakterilerin ortadan kaldırılmasında çok etkilidir. Araç içerisinde püskürtme yöntemi ile kullanıldığında dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır

Bunlar;
● Kullanım öncesinde su ile seyreltilerek sprey şişesine doldurulmalıdır.
● Soğutma üniteleri temizleyici püskürtülmeden önce şişe iyice çalkalanmalıdır.
● Ardından aracın kliması kapatılarak havalandırma iç sirkülasyon durumuna getirilmelidir.
● Fan en soğuk derecede maksimum ayarda çalıştırılmalıdır.
● Sprey şişesi araç içinde merkezi bir konuma getirilerek püskürtülmelidir.
● Uygulama sırasında araç kapılarının yaklaşık 10 dakika kadar kapalı kalması tavsiye edilmektedir.
● Son olarak araç havalandırılmalı ve klima normal çalışma ayarına getirilmelidir.

Aklınızdaki tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz

BU ÜRÜNLERDE
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Metal Yüzey Hazırlayıcı

Leke Sökücü Sprey

Ağır Karbon Sökücü

Ağır Yağ ve Kir Sökücü

İletişim Formu