Yüksek Hız Gresi [UNIFLEX 15]
5/5

SKU 110201

Kategori Gresler

Yüksek Hız Gresi

UNIFLEX 15

Corfin Lubrication marka Unifex 15 yüksek hız gresi, yüksek performans göstermesini sağlayacak şekilde sentetik hidrokarbonlar, esterler ve baryum kompleks bileşimleri kullanılarak üretilmiştir. İğneli rulmanların yağlanması işlemi için oldukça ideal bir yağlama gresidir.
Ambalaj: 1 kg, 20 kg
Teslim Tarihi: 1-3 Hafta

Yüksek Hız Gresi Avantajları

Unifex 15 korozyona ve aşınmaya karşı maksimum koruma sağlamaktadır. Aynı zamanda suya, kimyasal ortamlara ve oksitlenmeye karşı dirençli bir üründür. Yüksek hız rulman gresi pompalanabilir özelliğinin yüksek olması nedeniyle, genel merkezi yağama sistemlerinde makinelerin kesintisiz çalışmasına destek vermektedir.

Unifex 15 tam bir yüksek hız gresi olarak geliştirilmiştir. Baryum kompleks yapısı sayesinde yüksek basınçlarda dahi emme kapasitesini kaybetmez. Çoğunlukla iğne yataklarında ve yüksek hızla çalışan düz rulmanlarda tercih edilmektedir.

Yüksek devirlerde bile sorunsuz çalıştığı için CNC torna kafa rulmanlarında kullanılmaktadır. Yüksek hız gresi kesme sıvılarına karşı koruyucu özelliğini yitirmediğinden rulmanların üzerine sıvı sıçrama riski olan uygulamalarda sıklıkla tercih edilmektedir.

40 / 130 °C geniş çalışma sıcaklık aralığı sunmaktadır

Kimyasal ortamlarda dahi çok iyi çalışma kararlılığı göstermektedir.

Plastik ve Elastomer malzemeler ile kusursuz uyum gösterir.

Yüksek Hız Gresi Özellikleri

Yüksek Hız Gresi Kullanım Alanları

Özel mühendislik hizmetine ihtiyaç duyan ve agresif koşullarla çalışmak zorunda olan tüm rulman ve yataklarda kullanılmaktadır.
İğneli rulmanların faaliyet gösterdiği tüm yüksek hızlı sistemlerde kullanılmaktadır.
Tekstil endüstrisinde yer alan manşon yataklarında, yüksek devirle ve yüksek sıcaklıkla çalışan tüm rulmanlarda yüksek hız gresi kullanılmaktadır.
Kesme sıvılarının temas riskinin yüksek olduğu tüm yüksek devirli CNC ayna rulmanlarında yüksek hız gresi tercih edilir.

Hangi Sektörler
Tercih Etmeli?

METAL
TEKSTİL.
YAKINDA

Aklınızdaki tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz

BU
ÜRÜNLERDE
İLGİNİZİ
ÇEKEBİLİR

Yüksek Hız Gresi

Lityum Genel Yağlama Gresi

Yüksek Hız Gresi Teknik Data

ANALİZLER STANDART BİRİM SONUÇ
Renk - - Bej
Görünüş - - Homojen
Kalınlaştırıcı - - Baryum Kompleks
Baz Yağ - - Ester + SHC
Baz Yağ Viskozitesi (cst) 40 °C ASTM D445 cst 15
Çalışma Sıcaklık Aralığı, - °C -40 / 130
NLGI Sınıfı - - 2
Penetrasyon ASTM D217 mm/10 265 - 295
Damlama Noktası ASTM D2265 °C > 240
Yağdan Ayrışma (% ağırlık)30 saat / 100 °C ASTM D6184 %wt % 9,00
Yağdan Ayrışma (% ağırlık) 7 gün / 40 °C IP 121 %wt 0,91
Dört Bilya Aşınma Testi 1 saat /75 °C – 40kg (392 N) ASTM D2266 mm 0,65
Dört Bilya EP Testi 10 sn. / 1770 rpm Hız ASTM D2596 kg > 250
Su Spreyi ( % ağırlık) ASTM D4049 %wt %25
Pas Testi ASTM D1743 - Geçer

Yüksek Hız Gresi Sıkça Sorulan Sorular

Geleneksel gresler yüksek hızlarda etkili bir şekilde çalışamaz. Hız arttıkça tertibatlar ısınır ve standart gres dışarı atılabilir, bu da sonunda ekipmanın kırılmasına neden olur. Yüksek hızlı gresler, bu tür mekanizmalarda gerekli olan sızdırmazlık özelliklerini korurken, yağın işlevselliğine yaklaşmalarını sağlayan özel kalınlaştırıcılar ve yağlarla formüle edilmiştir. Dikkate alınması gereken parametrelerden biri hız faktörüdür Yağlanacak yatağın NDm’si aşağıdaki şekilde ifade edilir. N = rpm cinsinden yatağın hız limiti ve Dm = mm cinsinden yatağın medyan çapı. Çoğu zaman bu gresler , bu yüksek hızlarda yataklardan gelen gürültüyü (düşük gürültülü gresler) azaltmalarına izin veren özelliklere sahiptir . Böylece nihai tüketiciye uygun kullanımı garanti ederler. Yüksek hızlı gresler özel bir reolojik davranış gösterirler : kesme altında sıvı hale gelirler ve bir yağınkine yakın yağlama sağlarlar. Durduklarında kıvamlarına geri dönerler ve sızdırmazlığı garanti ederler. Bu güçlü tiksotropik olaylar koyulaştırıcı tarafından sağlanır. Düşük sabunlu veya hatta daha fazla poliüre içeren lityum gresler, bu hız kısıtlamalarına en uygun ürünlerdir. Düşük gürültülü çok tiksotropik gresler sunmak için üretim sürecinin kontrolü Düşük viskoziteli (10 ila 100 cSt) ve genellikle sentetik kökenli (PAO, sentetik esterler) baz yağlar Minimum aşınma ve optimize edilmiş kullanım ömrü için sürtünme düzenleyicilerin ve antioksidan kombinasyonlarının kullanımı.
Bir yağlayıcının en önemli fiziksel özelliği viskozitedir. Viskozite, yağlama filminin yüke, hıza ve temas halindeki yüzeylere bağlı olarak ne kadar kalın veya ince olacağını belirleyen şeydir. Bu, yatağın ihtiyaçlarına uygun olmalıdır. Çoğu genel amaçlı gres, yaklaşık 220 santistokluk bir baz yağ viskozitesine sahiptir. Bu tip gresler orta hızlarda ve yüklerde iyi çalışabilirken yatak hızı arttığında viskozite buna göre azaltılmalıdır. Viskoziteyi hesaplamanın birçok yolu vardır. Daha önce bahsedilen hız faktörünü kullanarak, çalışma sıcaklığında rulman için uygun viskoziteyi belirlemek üzere standartlaştırılmış çizelgeleri kullanabilirsiniz.
Hız faktörü, bir yatağın dönme hızı ile yatağın boyutu arasındaki ilişkiyi tanımlamaya yardımcı olan bir terimdir. Bu faktörü hesaplamanın iki ana yolu vardır. İlki, yatağın iç çapının dönme hızıyla çarpımını kullanan DN değeri olarak bilinir. İkinci yöntem NDm değeri olarak bilinir. Bu, hız faktörünü hesaplamak için rulmanın hatve çapı olarak da bilinen medyan boyutunu ve dönüş hızını kullanır. Hız faktörü, uygun yağlayıcıyı seçmek için kullanabileceğiniz çeşitli yağlayıcı özelliklerini belirlemenize yardımcı olabilir. Bu özellikler arasında, yağın viskozitesi ve uygulama için gresin Ulusal Yağlama Gresi Enstitüsü (NLGI) sınıfı yer alır.
Baz Yağ Viskozitesi – Viskozitenin yeterince yağlama filmi sağladığından, ancak aşırı ısıya ve sürtünmeye neden olacak kadar kalın olmadığından emin olun. Kanal Özellikleri – Gres, gres çalkalamasından aşırı ısı üretilmeyecek şekilde yönlendirebilmelidir. Damlama Noktası – Aşırı sızıntıyı ve olası yatak arızasını önlemek için gresin damlama noktası çalışma sıcaklığını geniş bir farkla aşmalıdır. Kıvam Arttırıcı Tipi – Uygun damlama noktası, kanal oluşturma ve sızdırma özelliklerini sağlayabilen bir kıvam arttırıcı seçin. Ayrıca, birden fazla gres kullanıyorsanız, yanlışlıkla karıştırma durumunda kalınlaştırıcı tiplerinin uyumluluğunu kontrol edin. NLGI Derecesi – Gresin kıvamının, bitmiş yağlama gresinin akma özellikleri ve kanal oluşturma özellikleri üzerinde etkisi olacaktır. Katkı Yükü – Çoğu uygulama, gresin performansını artırabilmek amacıyla katkı maddeleri gerektirir. Gresler için film mukavemetine yardımcı olmak ve sürtünme ile aşınmayı azaltmak için çok çeşitli kimyasal ve katı katkı maddeleri karıştırılabilir .

İletişim Formu

KALINLAŞTIRICI
Baryum Kompleks
BAZ YAĞ
Ester
NLGI
2

%100 YERLİ ÜRÜN
GARANTİSİ

TÜM SİPARİŞLERDE
ÜCRETSİZ SEVKİYAT

YERİNDE SORUN
TESPİTİ

TEKNİK
DANIŞMANLIK

DOĞRU YÜKSEK HIZ GRESİ SEÇİMİNİN ÖNEMİ
Çoğu endüstriyel tesis, normal işleme ekipmanından daha hızlı dönen rulmanlara sahiptir. Bu ekipman parçalarını yağlamak söz konusu olduğunda, tüm yağlayıcılar aynı şekilde davranmaz.

Gresle yağlanan bileşenler için, gresin yataklar üzerindeki etkileri artan ısıya, sürtünmeye ve nihayetinde erken arızaya neden olabilir.

Bu yüksek hızların üstesinden gelebilecek bir yüksek hız gresi doğru şekilde seçilerek, yağlama maddesinin uygulanması ile uyumsuzluğundan kaynaklanan olası arızaların en aza indirilmesine yardımcı olmak mümkündür.

Bir yüksek hız gresi seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli hususlardan biri rulmanın çalışacağı sıcaklıktır. Seçilen gresin yüksek sıcaklıklarda çalıştığından emin olmak için gresin damlama noktasının kontrol edilmesi gerekmektedir.

Yüksek sıcaklıklarda çalışan rulmanlar için yüksek bir damlama noktası önemlidir. Bununla birlikte, bir gresin yüksek damlama noktasına sahip olması, baz yağın yüksek sıcaklıklara dayanabileceği anlamına gelmez. Damlama noktası, maksimum kullanılabilir sıcaklığa eşit değildir. Yatağın çalıştığı sıcaklık ile yüksek hız gresi damlama noktası arasında bir tampon mutlaka bulunmalıdır

GRES DEĞİŞİMİ NASIL OLMALIDIR?
Gres türlerini değiştirirken, yeni yüksek hız gresi ile herhangi bir uyumsuzluk sorununu en aza indirmek için eski gresi olabildiğince çıkarmak önemlidir. Gerekirse ekipman sökülüp mümkün olduğunca gres temizlenmelidir.

Uygulamaların çoğu genel amaçlı bir gres ile uygun şekilde yağlanacak olsa da NDM değerinin aşırı derecede yüksek olduğu durumlar için, yağlayıcının ekipmanı koruyabilmesini sağlamak çok önemlidir. Bu nedenle tüm özelliklere sahip bir yüksek hız gresi seçilse bile, gresin istenen şekilde çalışıp çalışmayacağını gerçekten anlamanın tek yolu bir saha denemesi yapmaktır.

Bunun için yatak sıcaklığını izlenmeli ve contalardan veya tahliye menfezlerinden gres veya yağ sızıntısı olup olmadığına bakılmalıdır. Son olarak, uygun yağlayıcıyı seçmek için rulmanların NDM değerlerinin hesaplandığından emin olunması gerekmektedir. Uygun dikkat ve yağ seçimi ile, yüksek hızlı ekipmanlar daha uzun bir hizmet ömrüne sahip olacaktır.

5/5

SKU 110201

Kategori Gresler

Yüksek Hız Gresi

UNIFLEX 15

KALINLAŞTIRICI
Baryum Kompleks

BAZ YAĞ
Ester

NLGI
2

Ambalaj:
1 kg, 20 kg
Teslim Tarihi:
1-3 Hafta

Yüksek Hız Gresi Avantajları

Unifex 15 korozyona ve aşınmaya karşı maksimum koruma sağlamaktadır. Aynı zamanda suya, kimyasal ortamlara ve oksitlenmeye karşı dirençli bir üründür. Yüksek hız rulman gresi pompalanabilir özelliğinin yüksek olması nedeniyle, genel merkezi yağama sistemlerinde makinelerin kesintisiz çalışmasına destek vermektedir.

Unifex 15 tam bir yüksek hız gresi olarak geliştirilmiştir. Baryum kompleks yapısı sayesinde yüksek basınçlarda dahi emme kapasitesini kaybetmez. Çoğunlukla iğne yataklarında ve yüksek hızla çalışan düz rulmanlarda tercih edilmektedir.

Yüksek devirlerde bile sorunsuz çalıştığı için CNC torna kafa rulmanlarında kullanılmaktadır. Yüksek hız gresi kesme sıvılarına karşı koruyucu özelliğini yitirmediğinden rulmanların üzerine sıvı sıçrama riski olan uygulamalarda sıklıkla tercih edilmektedir.

40 / 130 °C geniş çalışma sıcaklık aralığı sunmaktadır

Kimyasal ortamlarda dahi çok iyi çalışma kararlılığı göstermektedir.

Plastik ve Elastomer malzemeler ile kusursuz uyum gösterir.

Yüksek Hız Gresi Özellikleri

Yüksek Hız Gresi Kullanım Alanları

Özel mühendislik hizmetine ihtiyaç duyan ve agresif koşullarla çalışmak zorunda olan tüm rulman ve yataklarda kullanılmaktadır.
İğneli rulmanların faaliyet gösterdiği tüm yüksek hızlı sistemlerde kullanılmaktadır.
Tekstil endüstrisinde yer alan manşon yataklarında, yüksek devirle ve yüksek sıcaklıkla çalışan tüm rulmanlarda yüksek hız gresi kullanılmaktadır.
Kesme sıvılarının temas riskinin yüksek olduğu tüm yüksek devirli CNC ayna rulmanlarında yüksek hız gresi tercih edilir.

Hangi Sektörler
Tercih Etmeli?

METAL
TEKSTİL.

Aklınızdaki tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz

BU ÜRÜNLERDE
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüksek Hız Gresi

Complex White Special 2

Yüksek Performans Gresi

Yüksek Sıcaklık Gresi

Yüksek Hız Gresi Teknik Data

ANALİZLER STANDART BİRİM SONUÇ
Renk - - Bej
Görünüş - - Homojen
Kalınlaştırıcı - - Baryum Kompleks
Baz Yağ - - Ester + SHC
Baz Yağ Viskozitesi (cst) 40 °C ASTM D445 cst 15
Çalışma Sıcaklık Aralığı, - °C -40 / 130
NLGI Sınıfı - - 2
Penetrasyon ASTM D217 mm/10 265 - 295
Damlama Noktası ASTM D2265 °C > 240
Yağdan Ayrışma (% ağırlık)30 saat / 100 °C ASTM D6184 %wt % 9,00
Yağdan Ayrışma (% ağırlık) 7 gün / 40 °C IP 121 %wt 0,91
Dört Bilya Aşınma Testi 1 saat /75 °C – 40kg (392 N) ASTM D2266 mm 0,65
Dört Bilya EP Testi 10 sn. / 1770 rpm Hız ASTM D2596 kg > 250
Su Spreyi ( % ağırlık) ASTM D4049 %wt %25
Pas Testi ASTM D1743 - Geçer

Yüksek Hız Gresi Sıkça Sorulan Sorular

Geleneksel gresler yüksek hızlarda etkili bir şekilde çalışamaz. Hız arttıkça tertibatlar ısınır ve standart gres dışarı atılabilir, bu da sonunda ekipmanın kırılmasına neden olur. Yüksek hızlı gresler, bu tür mekanizmalarda gerekli olan sızdırmazlık özelliklerini korurken, yağın işlevselliğine yaklaşmalarını sağlayan özel kalınlaştırıcılar ve yağlarla formüle edilmiştir. Dikkate alınması gereken parametrelerden biri hız faktörüdür Yağlanacak yatağın NDm’si aşağıdaki şekilde ifade edilir. N = rpm cinsinden yatağın hız limiti ve Dm = mm cinsinden yatağın medyan çapı. Çoğu zaman bu gresler , bu yüksek hızlarda yataklardan gelen gürültüyü (düşük gürültülü gresler) azaltmalarına izin veren özelliklere sahiptir . Böylece nihai tüketiciye uygun kullanımı garanti ederler. Yüksek hızlı gresler özel bir reolojik davranış gösterirler : kesme altında sıvı hale gelirler ve bir yağınkine yakın yağlama sağlarlar. Durduklarında kıvamlarına geri dönerler ve sızdırmazlığı garanti ederler. Bu güçlü tiksotropik olaylar koyulaştırıcı tarafından sağlanır. Düşük sabunlu veya hatta daha fazla poliüre içeren lityum gresler, bu hız kısıtlamalarına en uygun ürünlerdir. Düşük gürültülü çok tiksotropik gresler sunmak için üretim sürecinin kontrolü Düşük viskoziteli (10 ila 100 cSt) ve genellikle sentetik kökenli (PAO, sentetik esterler) baz yağlar Minimum aşınma ve optimize edilmiş kullanım ömrü için sürtünme düzenleyicilerin ve antioksidan kombinasyonlarının kullanımı.
Bir yağlayıcının en önemli fiziksel özelliği viskozitedir. Viskozite, yağlama filminin yüke, hıza ve temas halindeki yüzeylere bağlı olarak ne kadar kalın veya ince olacağını belirleyen şeydir. Bu, yatağın ihtiyaçlarına uygun olmalıdır. Çoğu genel amaçlı gres, yaklaşık 220 santistokluk bir baz yağ viskozitesine sahiptir. Bu tip gresler orta hızlarda ve yüklerde iyi çalışabilirken yatak hızı arttığında viskozite buna göre azaltılmalıdır. Viskoziteyi hesaplamanın birçok yolu vardır. Daha önce bahsedilen hız faktörünü kullanarak, çalışma sıcaklığında rulman için uygun viskoziteyi belirlemek üzere standartlaştırılmış çizelgeleri kullanabilirsiniz.
Hız faktörü, bir yatağın dönme hızı ile yatağın boyutu arasındaki ilişkiyi tanımlamaya yardımcı olan bir terimdir. Bu faktörü hesaplamanın iki ana yolu vardır. İlki, yatağın iç çapının dönme hızıyla çarpımını kullanan DN değeri olarak bilinir. İkinci yöntem NDm değeri olarak bilinir. Bu, hız faktörünü hesaplamak için rulmanın hatve çapı olarak da bilinen medyan boyutunu ve dönüş hızını kullanır. Hız faktörü, uygun yağlayıcıyı seçmek için kullanabileceğiniz çeşitli yağlayıcı özelliklerini belirlemenize yardımcı olabilir. Bu özellikler arasında, yağın viskozitesi ve uygulama için gresin Ulusal Yağlama Gresi Enstitüsü (NLGI) sınıfı yer alır.
Baz Yağ Viskozitesi – Viskozitenin yeterince yağlama filmi sağladığından, ancak aşırı ısıya ve sürtünmeye neden olacak kadar kalın olmadığından emin olun. Kanal Özellikleri – Gres, gres çalkalamasından aşırı ısı üretilmeyecek şekilde yönlendirebilmelidir. Damlama Noktası – Aşırı sızıntıyı ve olası yatak arızasını önlemek için gresin damlama noktası çalışma sıcaklığını geniş bir farkla aşmalıdır. Kıvam Arttırıcı Tipi – Uygun damlama noktası, kanal oluşturma ve sızdırma özelliklerini sağlayabilen bir kıvam arttırıcı seçin. Ayrıca, birden fazla gres kullanıyorsanız, yanlışlıkla karıştırma durumunda kalınlaştırıcı tiplerinin uyumluluğunu kontrol edin. NLGI Derecesi – Gresin kıvamının, bitmiş yağlama gresinin akma özellikleri ve kanal oluşturma özellikleri üzerinde etkisi olacaktır. Katkı Yükü – Çoğu uygulama, gresin performansını artırabilmek amacıyla katkı maddeleri gerektirir. Gresler için film mukavemetine yardımcı olmak ve sürtünme ile aşınmayı azaltmak için çok çeşitli kimyasal ve katı katkı maddeleri karıştırılabilir .

İletişim Formu

DOĞRU YÜKSEK HIZ GRESİ SEÇİMİNİN ÖNEMİ
Çoğu endüstriyel tesis, normal işleme ekipmanından daha hızlı dönen rulmanlara sahiptir. Bu ekipman parçalarını yağlamak söz konusu olduğunda, tüm yağlayıcılar aynı şekilde davranmaz.

Gresle yağlanan bileşenler için, gresin yataklar üzerindeki etkileri artan ısıya, sürtünmeye ve nihayetinde erken arızaya neden olabilir.

Bu yüksek hızların üstesinden gelebilecek bir yüksek hız gresi doğru şekilde seçilerek, yağlama maddesinin uygulanması ile uyumsuzluğundan kaynaklanan olası arızaların en aza indirilmesine yardımcı olmak mümkündür.

Bir yüksek hız gresi seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli hususlardan biri rulmanın çalışacağı sıcaklıktır. Seçilen gresin yüksek sıcaklıklarda çalıştığından emin olmak için gresin damlama noktasının kontrol edilmesi gerekmektedir.

Yüksek sıcaklıklarda çalışan rulmanlar için yüksek bir damlama noktası önemlidir. Bununla birlikte, bir gresin yüksek damlama noktasına sahip olması, baz yağın yüksek sıcaklıklara dayanabileceği anlamına gelmez. Damlama noktası, maksimum kullanılabilir sıcaklığa eşit değildir. Yatağın çalıştığı sıcaklık ile yüksek hız gresi damlama noktası arasında bir tampon mutlaka bulunmalıdır

GRES DEĞİŞİMİ NASIL OLMALIDIR?
Gres türlerini değiştirirken, yeni yüksek hız gresi ile herhangi bir uyumsuzluk sorununu en aza indirmek için eski gresi olabildiğince çıkarmak önemlidir. Gerekirse ekipman sökülüp mümkün olduğunca gres temizlenmelidir.

Uygulamaların çoğu genel amaçlı bir gres ile uygun şekilde yağlanacak olsa da NDM değerinin aşırı derecede yüksek olduğu durumlar için, yağlayıcının ekipmanı koruyabilmesini sağlamak çok önemlidir. Bu nedenle tüm özelliklere sahip bir yüksek hız gresi seçilse bile, gresin istenen şekilde çalışıp çalışmayacağını gerçekten anlamanın tek yolu bir saha denemesi yapmaktır.

Bunun için yatak sıcaklığını izlenmeli ve contalardan veya tahliye menfezlerinden gres veya yağ sızıntısı olup olmadığına bakılmalıdır. Son olarak, uygun yağlayıcıyı seçmek için rulmanların NDM değerlerinin hesaplandığından emin olunması gerekmektedir. Uygun dikkat ve yağ seçimi ile, yüksek hızlı ekipmanlar daha uzun bir hizmet ömrüne sahip olacaktır.