Çok Amaçlı Temizlik Kimyasalı [SPEEDEX]
5/5

SKU 920860

Kategori Kimyasallar

Çok Amaçlı Temizlik Kimyasalı

SPEEDEX

Çok amaçlı temizlik kimyasalı Speedex, otomobil fabrikalarının boyama sonrasında fırınlarında kalan yağ ve kirliliğin temizliğinde güvenle kullanılır. Metallerin tamamının silinerek kolayca yağdan arındırılmasını sağlar. Makine yüzeylerinin temizlenmesinde oldukça etkilidir.
Ambalaj: 30 kg
Teslim Tarihi: 7 Gün

Çok Amaçlı Temizlik Kimyasalı Özellikleri

⮚ Yağın yağ olma özelliğini bozarak kısa sürede arındırır.
⮚ Aşındırıcı maddeler ihtiva etmediğinden güvenli kullanım sunar.
⮚ Temizlik kimyasalı kullanıldığı hiçbir yüzeye zarar vermez.
⮚ Metalde korozyon oluşumuna neden olmaz.
⮚ Yağ ve kirin kolayca temizlenmesini sağlar
⮚ Konsantre yapıda olduğundan uygulaması kolay ve ekonomiktir.

ÇOK AMAÇLI TEMİZLİK KİMYASALI [SPEEDEX] AVANTAJLARI

Yağ ve kirlerin temizliğinde etkili olan çok amaçlı temizlik kimyasalı Speedex, metal yüzey temizliğinde korozyon oluşumuna izin vermeyen bir yapıya sahiptir. Yüzey üzerinde oluşan kirliliğin derinlemesine ve güvenli bir şekilde temizlenmesinde oldukça etkilidir. Özellikle yağ kullanımının fazla olduğu otomotiv sektöründe yağ kullanımı nedeniyle meydana gelen kirliliğin kolayca sökülüp atılmasınısağlar. Konsantre yapıya sahip olan temizlik kimyasalı su ile seyreltilerek kullanılır. Bu yapısı sayesinde kullanım süresi uzundur ve son derece ekonomiktir. İçeriğinde zemine ve insanlara zarar verici ağır kimyasallar bulunmadığından kullanım alanı çok geniştir. Temizlik işlemi sonrasında ekipmanda ve zeminde yapışkan kalıntı bırakmaz. Doğada çözünebilir yapısı sayesinde çevre dostu bir üründür.

ÇOK AMAÇLI TEMİZLİK KİMYASALI [SPEEDEX] ÖZELLİKLERİ

⮚ Kirlerin ve yağ kalıntıların kolayca temizlenmesinde etkilidir.
⮚ Yanıcı bir yapısı olmadığı için güvenilirdir.
⮚ Su ile seyreltilerek kullanılır.
⮚ Sağlığa zararlı olabilecek kimyasal bileşen oranı çok düşüktür.
⮚ Aşındırıcı bir özellik göstermediğinden birçok alanda güvenle kullanılır.
⮚ Köpürme yapmayan doğal bir temizlik kimyasalıdır.
⮚ Doğada çözünebilir yapısı sayesinde çevre dostudur.

ÇOK AMAÇLI TEMİZLİK KİMYASALI [SPEEDEX] KULLANIM ALANLARI

Makine Dış Yüzey Temizliğinde

Otomotiv, plastik-kauçuk, demir-çelik, v.b. birçok sektörde bulunan ağır sanayi makinelerinin boyalı dış yüzeylerinin kirlerden arındırılmasında temizlik kimyasalı olarak güvenle kullanılır.

Soğutma Haznelerinin Temizliğinde

Soğutma sıvısı, kesme sıvısı ve bor yağı kullanan makinelerin soğutma haznelerinin temizliğinde kusursuz etkiye sahiptir.

Dizel Motor Pompalarının Temizliğinde

Dizel motorlarının pompalarında oluşan ultrasonik karbon temizliğinde mükemmel sonuçlar alınmasını sağlar.

Boya Öncesinde

Boya işlemi yapılacak profillerin ve boya saçlarının yıkanarak veya silinerek temizlenmesinde güvenle kullanılır.

ÇOK AMAÇLI TEMİZLİK KİMYASALI [SPEEDEX] NEDİR?

Çok amaçlı temizlik kimyasalı Speedex, sanayinin neredeyse tüm alanlarında meydana gelen yağların ve kirlerin temizlenmesinde etkili bir üründür. Kimyasal temizlik malzemeleri genel yapıları gereğin yüzey üzerine bulaşan yağın yapısını değiştirme özelliğine sahiptir. Yağın yüzeyde kolayca sökülmesini sağlayarak geride parlak bir yüzey bırakır. Birçok alanda kullanımı uygun olan Speedex, uygulamaalanına göre farklı şekillerde kullanılabilir.

Sanayi ve endüstrinin her alanında kullanılabilen temizlik kimyasalı ürünlerini kendi aralarında ayırmak gerekir. Bu ayrımın en önemli faktörü ise standart bakım amaçlı kullanılan konsantre ürünlerdir. Ek olarak sistemin bir parçası olarak kullanılan ürünler sprey veya sıcak/soğuk daldırma yöntemli şeklinde ayrılabilirler.

Yağ Temizliğinde Etkili Olan Temizlik Kimyasalı Ne Demektir?

Sanayi ve endüstriyel işletmelerin, ekipmanların doğru çalışması adına olmazsa olmaz ürünlerinden biri de yağ ve greslerdir. Makinelerin en yüksek performansla çalışabilmesi için düzenli aralıklarla yağlanmaları gerekmektedir. Bunun en önemli nedenlerinden biri de rulman ve motorların yağ olmadan asla düzgün çalışamayacağıdır. Yağın ekipman açısından en önemli görevi sürtünmeyi çok büyük ölçüde azaltmasıdır. Ancak makinenin yağlanma işleminden sonra çalıştırılması sonucunda etrafa önemli ölçüde yağ sıçrar. Ek olarak yağın kullanım ömrünü doldurması sonucunda tamamen temizlenip yenilenmesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda yağın temizlenmesi için kullanılan ürünlere çok amaçlı temizlik kimyasalı adı verilmektedir.

ÇOK AMAÇLI TEMİZLİK KİMYASALI [SPEEDEX] NASIL KULLANILIR?

Kullanılacak olan çok amaçlı temizlik kimyasalı Speedex’in miktarı, yüzeyin kirliliğine ve istenilen temizlik derecesine göre değişiklik göstermektedir. Konsantre olması sayesinde istenilen oranda kullanılabilme avantajına sahiptir. Uygulama öncesinde mutlaka kutusunun üzerinde yer alan ölçülendirmelere dikkat edilmesi gerekmektedir. Çok amaçlı temizlik kimyasalı Speedex, silme, püskürtme ve daldırma olmak üzere 3 farklı yöntem ile kullanılabilir.

Silme Yöntemi

Silme yöntemi kullanılarak temizlenecek olan yüzeye bir miktar temizlik kimyasalı Speedex uygulandıktan sonra kuru veya hafif nemli bir bez yardımıyla iyice temizlenebilir. Aynı zamanda bez bir miktar temizlik ürünü ile ıslatıldıktan sonra silindiğinde de kusursuz sonuç almak mümkündür.

Püskürtme Yöntemi

Temizlik kimyasalı, üzerinde yer alan talimatlar doğrultusunda bir miktar su ile seyreltildikten sonra püskürtme şişesine doldurularak temizlenmek istenen yüzeye püskürtülür. Ardından yüzeyde oluşan yağ ver kirliliğin çıkması için bir süre beklenerek bir bez yardımıyla silinir veya iyice durulanır.

Daldırma Yöntemi

Sanayilerde oluşan ağır yağ kirliliğinin temizliğinde daldırma yönteminin kullanılması oldukça güvenilir olduğundan tercih edilir. İşlem öncesinde ilaç içerisine daldırılacak olan ekipmanların plastik parçaları çıkarılır. Sonrasında ise parçaların tamamı (plastik olanlar hariç) temizlik kimyasalı Speedex içerisine daldırılır.

Bunun için uygun boyutlarda küvet veya kova tercih edilmelidir. Daldırma işlemi yapılan ekipman parçalarının üzerindeki kirler yumuşayana veya yok olana kadar beklenir ve fırçalanır. Sonrasında parçalar durularak kurulanmalıdır.

ÇOK AMAÇLI TEMİZLİK KİMYASALI [SPEEDEX] NASIL KULLANILIR? GENEL KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

● Tekstil ve Dokuma Sektöründe: Örme, dokuma ve iplik döküm tezgahlarında oluşan yağ ve kirliliğin temizlenmesinde güvenle kullanılır.
● Vinç, Kreynler Vb. Temizliğinde: Ağır yük kaldırma araçlarından olan vinç ve kreynler gibi makinelerin yağlı yüzeylerinin temizlenmesinde son derece başarılıdır.
● Konveyör Bantlarının Temizliğinde: Plastik, kauçuk veya metal örgüden yapılan konveyör bantlarının temizlenmesinde temizlik kimyasalı güvenle kullanılır.
● Ultrasonik Yıkama Makinelerinde: Yağ ve karbon ile kirlenen ultrasonik yıkama makinelerinin ve parçalarının temizliğinde kullanılır.
● Denizcilik Sektöründe: Temizlik kimyasalı Speedex, güverte, borda, sintine ve güvertelerinde oluşan kirliliklerin temizlenmesinde güvenle kullanılır. Köpürme yapmadığı için su ile temas etmesinde bir problem yoktur.

ÇOK AMAÇLI TEMİZLİK KİMYASALI [SPEEDEX] KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Temizlik ürünlerinin tamında olduğu gibi çok amaçlı temizlik kimyasalı Speedex’de önerilen talimatlardoğrultusunda kullanılmalıdır. Ürünü kullanırken insan sağlığını olumsuz etkilememesi ve maksimum performans göstermesi açısından uygun bir şekilde kullanılmalıdır.

Ürünün içeriğinde az miktarda da olsa kimyasal malzemeler bulunmaktadır. Bu nedenle direkt olarak cilt ve göz temasından kaçınılması gerekir. Kullanım sırasında silikon temizlik eldiveni kullanılması faydalı olacaktır. Ek olarak göz ile teması halinde gözler mutlaka bol su ile yıkanmalıdır. Temizliğin yapıldığı ortam iyice havalandırılmalı ve temizlik kimyasalı doğrudan solunmamalıdır.

Temizlik kimyasallarının tamamında farklı kimyasallar bulundurur. Kimyasalların birbiri ile tepkimeye girmesi sonucunda insan sağlığını olumsuz etkileyebilecek sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle Speedex’in başka ürünleri ile karıştırılmadan yalnızca su ile seyreltilerek kullanılması gerekmektedir. Ürünün kullanılacağı yerin doğru seçilmesi gerekmektedir. Zeminde uygulama yapılıyorsa temizlik kimyasalı sonrasında mutlaka arındırılmalıdır. Temizleyicinin yağ kalıntıları ve kiri iyice çıkarması beklendikten sonra zemin tamamen temizlenmelidir. Paspaslama yöntemi kullanılarak temizlik yapılıyorsa ilacın olduğu su ile durulama suyu farklı kovalarda olmalıdır. Bu sayede maksimum temizlik ve hijyen elde edilebilir.

Aklınızdaki tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz

BU
ÜRÜNLERDE
İLGİNİZİ
ÇEKEBİLİR

Teknik Bakım Kimyasalı

Ağır Karbon Sökücü

İletişim Formu

KULLANIM KATEGORİSİ
Alkali Sökücüler

%100 YERLİ ÜRÜN
GARANTİSİ

TÜM SİPARİŞLERDE
ÜCRETSİZ SEVKİYAT

YERİNDE SORUN
TESPİTİ

TEKNİK
DANIŞMANLIK

5/5

SKU 920860

Kategori Kimyasallar

Çok Amaçlı Temizlik Kimyasalı

SPEEDEX

KULLANIM KATEGORİSİ
Alkali Sökücüler

Ambalaj:
30 kg
Teslim Tarihi:
7 Gün

Çok Amaçlı Temizlik Kimyasalı Özellikleri

⮚ Yağın yağ olma özelliğini bozarak kısa sürede arındırır.
⮚ Aşındırıcı maddeler ihtiva etmediğinden güvenli kullanım sunar.
⮚ Temizlik kimyasalı kullanıldığı hiçbir yüzeye zarar vermez.
⮚ Metalde korozyon oluşumuna neden olmaz.
⮚ Yağ ve kirin kolayca temizlenmesini sağlar
⮚ Konsantre yapıda olduğundan uygulaması kolay ve ekonomiktir.

ÇOK AMAÇLI TEMİZLİK KİMYASALI [SPEEDEX] AVANTAJLARI

Yağ ve kirlerin temizliğinde etkili olan çok amaçlı temizlik kimyasalı Speedex, metal yüzey temizliğinde korozyon oluşumuna izin vermeyen bir yapıya sahiptir. Yüzey üzerinde oluşan kirliliğin derinlemesine ve güvenli bir şekilde temizlenmesinde oldukça etkilidir. Özellikle yağ kullanımının fazla olduğu otomotiv sektöründe yağ kullanımı nedeniyle meydana gelen kirliliğin kolayca sökülüp atılmasınısağlar. Konsantre yapıya sahip olan temizlik kimyasalı su ile seyreltilerek kullanılır. Bu yapısı sayesinde kullanım süresi uzundur ve son derece ekonomiktir. İçeriğinde zemine ve insanlara zarar verici ağır kimyasallar bulunmadığından kullanım alanı çok geniştir. Temizlik işlemi sonrasında ekipmanda ve zeminde yapışkan kalıntı bırakmaz. Doğada çözünebilir yapısı sayesinde çevre dostu bir üründür.

ÇOK AMAÇLI TEMİZLİK KİMYASALI [SPEEDEX] ÖZELLİKLERİ

⮚ Kirlerin ve yağ kalıntıların kolayca temizlenmesinde etkilidir.
⮚ Yanıcı bir yapısı olmadığı için güvenilirdir.
⮚ Su ile seyreltilerek kullanılır.
⮚ Sağlığa zararlı olabilecek kimyasal bileşen oranı çok düşüktür.
⮚ Aşındırıcı bir özellik göstermediğinden birçok alanda güvenle kullanılır.
⮚ Köpürme yapmayan doğal bir temizlik kimyasalıdır.
⮚ Doğada çözünebilir yapısı sayesinde çevre dostudur.

ÇOK AMAÇLI TEMİZLİK KİMYASALI [SPEEDEX] KULLANIM ALANLARI

Makine Dış Yüzey Temizliğinde

Otomotiv, plastik-kauçuk, demir-çelik, v.b. birçok sektörde bulunan ağır sanayi makinelerinin boyalı dış yüzeylerinin kirlerden arındırılmasında temizlik kimyasalı olarak güvenle kullanılır.

Soğutma Haznelerinin Temizliğinde

Soğutma sıvısı, kesme sıvısı ve bor yağı kullanan makinelerin soğutma haznelerinin temizliğinde kusursuz etkiye sahiptir.

Dizel Motor Pompalarının Temizliğinde

Dizel motorlarının pompalarında oluşan ultrasonik karbon temizliğinde mükemmel sonuçlar alınmasını sağlar.

Boya Öncesinde

Boya işlemi yapılacak profillerin ve boya saçlarının yıkanarak veya silinerek temizlenmesinde güvenle kullanılır.

ÇOK AMAÇLI TEMİZLİK KİMYASALI [SPEEDEX] NEDİR?

Çok amaçlı temizlik kimyasalı Speedex, sanayinin neredeyse tüm alanlarında meydana gelen yağların ve kirlerin temizlenmesinde etkili bir üründür. Kimyasal temizlik malzemeleri genel yapıları gereğin yüzey üzerine bulaşan yağın yapısını değiştirme özelliğine sahiptir. Yağın yüzeyde kolayca sökülmesini sağlayarak geride parlak bir yüzey bırakır. Birçok alanda kullanımı uygun olan Speedex, uygulamaalanına göre farklı şekillerde kullanılabilir.

Sanayi ve endüstrinin her alanında kullanılabilen temizlik kimyasalı ürünlerini kendi aralarında ayırmak gerekir. Bu ayrımın en önemli faktörü ise standart bakım amaçlı kullanılan konsantre ürünlerdir. Ek olarak sistemin bir parçası olarak kullanılan ürünler sprey veya sıcak/soğuk daldırma yöntemli şeklinde ayrılabilirler.

Yağ Temizliğinde Etkili Olan Temizlik Kimyasalı Ne Demektir?

Sanayi ve endüstriyel işletmelerin, ekipmanların doğru çalışması adına olmazsa olmaz ürünlerinden biri de yağ ve greslerdir. Makinelerin en yüksek performansla çalışabilmesi için düzenli aralıklarla yağlanmaları gerekmektedir. Bunun en önemli nedenlerinden biri de rulman ve motorların yağ olmadan asla düzgün çalışamayacağıdır. Yağın ekipman açısından en önemli görevi sürtünmeyi çok büyük ölçüde azaltmasıdır. Ancak makinenin yağlanma işleminden sonra çalıştırılması sonucunda etrafa önemli ölçüde yağ sıçrar. Ek olarak yağın kullanım ömrünü doldurması sonucunda tamamen temizlenip yenilenmesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda yağın temizlenmesi için kullanılan ürünlere çok amaçlı temizlik kimyasalı adı verilmektedir.

ÇOK AMAÇLI TEMİZLİK KİMYASALI [SPEEDEX] NASIL KULLANILIR?

Kullanılacak olan çok amaçlı temizlik kimyasalı Speedex’in miktarı, yüzeyin kirliliğine ve istenilen temizlik derecesine göre değişiklik göstermektedir. Konsantre olması sayesinde istenilen oranda kullanılabilme avantajına sahiptir. Uygulama öncesinde mutlaka kutusunun üzerinde yer alan ölçülendirmelere dikkat edilmesi gerekmektedir. Çok amaçlı temizlik kimyasalı Speedex, silme, püskürtme ve daldırma olmak üzere 3 farklı yöntem ile kullanılabilir.

Silme Yöntemi

Silme yöntemi kullanılarak temizlenecek olan yüzeye bir miktar temizlik kimyasalı Speedex uygulandıktan sonra kuru veya hafif nemli bir bez yardımıyla iyice temizlenebilir. Aynı zamanda bez bir miktar temizlik ürünü ile ıslatıldıktan sonra silindiğinde de kusursuz sonuç almak mümkündür.

Püskürtme Yöntemi

Temizlik kimyasalı, üzerinde yer alan talimatlar doğrultusunda bir miktar su ile seyreltildikten sonra püskürtme şişesine doldurularak temizlenmek istenen yüzeye püskürtülür. Ardından yüzeyde oluşan yağ ver kirliliğin çıkması için bir süre beklenerek bir bez yardımıyla silinir veya iyice durulanır.

Daldırma Yöntemi

Sanayilerde oluşan ağır yağ kirliliğinin temizliğinde daldırma yönteminin kullanılması oldukça güvenilir olduğundan tercih edilir. İşlem öncesinde ilaç içerisine daldırılacak olan ekipmanların plastik parçaları çıkarılır. Sonrasında ise parçaların tamamı (plastik olanlar hariç) temizlik kimyasalı Speedex içerisine daldırılır.

Bunun için uygun boyutlarda küvet veya kova tercih edilmelidir. Daldırma işlemi yapılan ekipman parçalarının üzerindeki kirler yumuşayana veya yok olana kadar beklenir ve fırçalanır. Sonrasında parçalar durularak kurulanmalıdır.

ÇOK AMAÇLI TEMİZLİK KİMYASALI [SPEEDEX] NASIL KULLANILIR? GENEL KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

● Tekstil ve Dokuma Sektöründe: Örme, dokuma ve iplik döküm tezgahlarında oluşan yağ ve kirliliğin temizlenmesinde güvenle kullanılır.
● Vinç, Kreynler Vb. Temizliğinde: Ağır yük kaldırma araçlarından olan vinç ve kreynler gibi makinelerin yağlı yüzeylerinin temizlenmesinde son derece başarılıdır.
● Konveyör Bantlarının Temizliğinde: Plastik, kauçuk veya metal örgüden yapılan konveyör bantlarının temizlenmesinde temizlik kimyasalı güvenle kullanılır.
● Ultrasonik Yıkama Makinelerinde: Yağ ve karbon ile kirlenen ultrasonik yıkama makinelerinin ve parçalarının temizliğinde kullanılır.
● Denizcilik Sektöründe: Temizlik kimyasalı Speedex, güverte, borda, sintine ve güvertelerinde oluşan kirliliklerin temizlenmesinde güvenle kullanılır. Köpürme yapmadığı için su ile temas etmesinde bir problem yoktur.

ÇOK AMAÇLI TEMİZLİK KİMYASALI [SPEEDEX] KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Temizlik ürünlerinin tamında olduğu gibi çok amaçlı temizlik kimyasalı Speedex’de önerilen talimatlardoğrultusunda kullanılmalıdır. Ürünü kullanırken insan sağlığını olumsuz etkilememesi ve maksimum performans göstermesi açısından uygun bir şekilde kullanılmalıdır.

Ürünün içeriğinde az miktarda da olsa kimyasal malzemeler bulunmaktadır. Bu nedenle direkt olarak cilt ve göz temasından kaçınılması gerekir. Kullanım sırasında silikon temizlik eldiveni kullanılması faydalı olacaktır. Ek olarak göz ile teması halinde gözler mutlaka bol su ile yıkanmalıdır. Temizliğin yapıldığı ortam iyice havalandırılmalı ve temizlik kimyasalı doğrudan solunmamalıdır.

Temizlik kimyasallarının tamamında farklı kimyasallar bulundurur. Kimyasalların birbiri ile tepkimeye girmesi sonucunda insan sağlığını olumsuz etkileyebilecek sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle Speedex’in başka ürünleri ile karıştırılmadan yalnızca su ile seyreltilerek kullanılması gerekmektedir. Ürünün kullanılacağı yerin doğru seçilmesi gerekmektedir. Zeminde uygulama yapılıyorsa temizlik kimyasalı sonrasında mutlaka arındırılmalıdır. Temizleyicinin yağ kalıntıları ve kiri iyice çıkarması beklendikten sonra zemin tamamen temizlenmelidir. Paspaslama yöntemi kullanılarak temizlik yapılıyorsa ilacın olduğu su ile durulama suyu farklı kovalarda olmalıdır. Bu sayede maksimum temizlik ve hijyen elde edilebilir.

Aklınızdaki tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz

BU ÜRÜNLERDE
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konsantre Gider Açıcı

Ağır Karbon Sökücü

Endüstriyel Temizleme Solventi

Çok Amaçlı Temizlik Kimyasalı

İletişim Formu